R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat"Szkółka na dwa kółka" - weekend rowerowych atrakcji

„Szkółka na dwa kółka” – weekend rowerowych atrakcji

Już w następny weekend 17-18 września odbędzie się druga edycja akcji promującej bezpieczną jazdę na rowerze – Szkółka na 2 kółka. Podczas dwudniowej imprezy Pajęczno odwiedzi m.in. Mistrz Polski w Trialu – Dawid Wacławczyk.

To będzie prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów. W ramach imprezy odbędą się dwa wydarzenia: rajd rowerowy oraz edukacyjny piknik rowerowy. Inicjatorem akcji jest Wojciech Beśka.

– Po sukcesie pierwszej edycji postanowiliśmy dalej mocno popularyzować bezpieczną jazdę na rowerze. Szkółka na 2 kółka ma przede wszystkim na celu edukację młodszych uczestników ruchu. Chcemy, aby dzieci i młodzież mogły doskonalić umiejętności rowerowe na specjalnie wytyczonych torach poznając przy okazji podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego. W tym roku zaprosiliśmy do Pajęczna Mistrza Polski – Dawida Wacławczyka, który poprowadzi wyjątkową Akademię Rowerową i zaprezentuje mnóstwo spektakularnych i efektownych trików rowerowych. Zapraszamy oczywiście całe rodziny. Dzień wcześniej odbędzie się rajd rowerowy Do Źródeł Natury – na uczestników czeka przepiękna trasa z wieloma niespodziankami. Zostało nam jeszcze kilka miejsc – serdecznie zapraszam do udziału!

Edukacyjny Piknik Rowerowy odbędzie się w niedzielę, 18 września, od godz. 14.00 na boisku ORLIK przy ul. Długosza. Oprócz Akademii Rowerowej nie zabraknie też specjalnego stoiska z poradami serwisowymi dla rowerzystów, będzie też możliwość oznakowania swojego roweru przy specjalnym stoisku Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Gwoździem programu będzie pokaz akrobacji w wykonaniu Mistrza Polski w Trialu – Dawida Wacławczyka. Podczas imprezy odbędą się też wyścigi na hulajnogach, rolkach i wrotkach. Będą konkursy, zabawy i niespodzianki – tradycyjnie nie zabraknie też dmuchanego placu zabaw.

Dzień wcześniej w sobotę odbędzie się rajd rowerowy DO ŹRÓDEŁ NATURY. Głównym celem wycieczki będą Źródła św. Floriana. Pulsujące źródła w Kochlewie to jedna z cenniejszych atrakcji przyrodniczych w naszym regionie. Wycieczka odbędzie się 17 września o godz. 9.00 (strat z Amfiteatru Miejskiego). Dystans rajdu wynosi około 50 km, po drodze na rowerzystów będą czekać 3 przystanki z punktami nawadniającymi i poczęstunkiem. Minimalny wiek uczestnika 11 lat.

Udział w rajdzie jest darmowy – obowiązują wcześniejsze zapisy – ilość miejsc ograniczona! Uczestników obowiązują kaski ochronne. Zapisy, oraz informacje pod nr tel. 505 268 726 lub 500 295 939 (e-mail: kawka.smiga@wp.pl).
Zapraszamy do udziału w wielkiej przygodzie!

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments