R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatTak, nadal możesz zagłosować na Rafała Draba

Tak, nadal możesz zagłosować na Rafała Draba

Ile jest prawdy w plotce o skreśleniu Rafała Draba z listy kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn? Jak odpowiada sam zainteresowany – niewiele.

Wczoraj opisywaliśmy sądowe batalie Rafała Draba z Adamem Pankiem. Burmistrz walczył o swoje dobre imię, jak również urzędu, który sprawuje. Dzisiaj włodarz przekazał nam informację, iż Sąd ostatecznie zdecydował, że Adam Panek musi przeprosić burmistrza na łamach lokalnej prasy.

Okazuje się, że to nie jedyny problem, z jakim musi zmierzyć się w kampanii Rafał Drab. Od kilku dni Gminę Działoszyn obiega plotka, jakoby podczas wyborów nie można było oddać na niego głosu, ponieważ został skreślony z listy kandydatów. Powodem usunięcia miałoby być podanie nieprawdy co do przynależności do partii politycznej.

Jak niebezpieczną plotkę komentuje Rafał Drab i ile jest w niej prawdy? Zapytaliśmy samego zainteresowanego:

– Zapewne opozycji taki scenariusz by bardzo odpowiadał, ale w plotce jest niewiele prawdy. Smutną prawdą jest jedynie fakt, że Pan Panek, a następnie Mordalski złożyli na mnie doniesienie o rzekomym sfałszowaniu oświadczenia. Jednak Komisarz Wyborczy, jak i komisja gminna stwierdzili, że nie ma podstaw prawnych, by skreślić mnie z list wyborczych. Mogę jedynie przypuszczać, że dwaj panowie spodziewali się, że ich donosy nie odniosą skutku, a miały tylko na celu wywołanie plotek. Rzeczywistość jest taka, że jestem na liście kandydatów i mieszkańcy mogą oddać na mnie swój głos – tłumaczy burmistrz Drab.

Sprawę przynależności Rafała Draba do partii poruszył także (nieoficjalny) fanpage Działoszyna na facebooku. Jednak czytając komentarze pod wpisami, można dojść do wniosku, że mieszkańcy mają już dosyć brudnej kampanii wyborczej. W komentarzach możemy przeczytać między innymi:

Żenujące jest to, że ludzie żeby dopchać sie do władzy próbują niszczyć innych a podobno urząd ma dbać o dobro publiczne… Trzymam kciuki za Pana Burmistrza – napisała jedna z internautek.

Gdy nie ma się własnego planu na rozwój Naszej Gminy, najlepiej obrzucić błotem rywala. Szkoda, że to nie jest walka na argumenty. Jak dla mnie to żałosne – dodaje Agnieszka.

Burmistrz spodziewa się, że dzisiejszej nocy na terenie Działoszyna mogą zostać rozrzucone oczerniające go ulotki, jednak jak sam mówi, w tej sprawie już nic nie może zrobić i wierzy, że mieszkańcy Miasta i Gminy Działoszyn nie dadzą się zmanipulować i w niedzielę podejmą właściwy wybór.

AKTUALIZACJA:
Na kilka godzin przed rozpoczęciem wyborów Rafał Drab został jednak skreślony z listy.

R e k l a m a

7 KOMENTARZE

guest
7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

hhh

działoszyn
działoszyn
3 lat temu

Ma klase i udowodnił że prawda zawsze wyjdzie na wierzch! Njalepszy burmistrz… i nie prowadzi brudnych zagrywek i tym podobnych… a ulotki niech sobie roznoszą rozrzucają.. my i tak już wiemy że chcemy na pana Draba głosować i kolejne ulotki czy plotki tego nie zmienią.. sami siebie tylko poniżają i pognębiaja prowadząc tak brudną gre!!!

Patryk
Patryk
3 lat temu

Brawo! Korzystając jeszcze, że nie ma ciszy wyborczej dodam, że wybór jest tylko jeden. Rafał Drab!

Kucia
Kucia
3 lat temu

No nieźle

Damian
Damian
odpowiedział na komentarz  Kucia
3 lat temu

Ale PiS wtopil

Baranek Shaun
Baranek Shaun
3 lat temu

Pierwszy zboczeniec Działoszyński

Jatessa
Jatessa
3 lat temu

Tylko na to ich stać? Na rozrzucanie ulotek? Podejrzewam,że nikt by dobrowolnie po to gówno ręki nie wyciągnął.[spoiler title=” „]