R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatTrwa nabór na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Trwa nabór na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Do 5000 zł mogą otrzymać mieszkańcy Gminy i Miasta Działoszyn w ramach dotacji na budowę przydomowych oczyszczalnie ścieków.

Trwa nabór wniosków o udzielenie dofinansowania kosztów inwestycji służących ochronie środowiska realizowanych na terenie Miasta i Gminy Działoszyn polegających na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków. Mieszkańcy mogą skorzystać z dotacji, która przyznawana będzie w wysokości 50% poniesionych kosztów, udokumentowanych fakturami lub rachunkami, lecz nie większa niż 5000 zł.

W tej chwili w budżecie mamy zabezpieczoną kwotę 100 tysięcy złotych, jednak docelowo planujemy zwiększyć ją do 300 tysiecy złotych. Chcemy wyjść naprzeciw mieszkańcom gminy w rejonach gdzie budowanie kanalizacji sanitarnej jest bardzo kosztowne. W ten sposób wesprzemy naszych mieszkańców oraz przyczynimy się do porawy ochrony środowiska na terenie naszej gminy – mówi burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab.

Dofinansowanie można otrzymać wyłącznie na przydomowe oczyszczalnie ścieków zlokalizowane na nieruchomościach położonych na terenach, na których plan zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Działoszyn przewiduje możliwość budowy tego typu instalacji. Jak zapewnia burmistrz Rafał Drab nie jest to jedyny z planowanych programów mających na celu ochronę środowsika na terenie gminy, a zarazem standard życia mieszkańców.

Szczegółowe informację jak uzyskać dotację: http://www.dzialoszyn.pl/index.php?id=13&n_id=2520

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
4 lat temu

Bardziej pasuje Miasta i Gminy Działoszyn to nie Pajęczno