„Tydzień Przedsiębiorcy” w ZUS

0

Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUSu

Najmniejsza grupa klientów ZUS, która jednocześnie ma z Zakładem najczęstszy kontakt to przedsiębiorcy, którzy miesięcznie składają do ZUS ponad 30 mln różnych dokumentów. Specjalnie dla nich Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 listopada „Tydzień Przedsiębiorcy”.

Przedsiębiorców, którzy opłacają składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe mamy dziś blisko1,9 mln. Z tymi, którzy opłacają samo tylko ubezpieczenie zdrowotne liczba ta rośnie do ponad 2 mln. W porównaniu z ponad 16 mln ubezpieczonych i ponad 7 mln emerytów                             i rencistów nie jest to dużo. Jednak musimy wziąć pod uwagę, że to właśnie przedsiębiorcy, czyli równocześnie płatnicy składek kontaktują się z ZUSem najczęściej, a skala tych kontaktów jest nieporównywalna z żadną inną grupą klientów. To płatnicy opłacają składki za ponad 14 mln osób ubezpieczonych. Tylko w tym roku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych złożyli już 213 mln dokumentów rozliczeniowych. Dodatkowo w ponad 35 mln przypadków zgłaszali lub też wyrejestrowywali ubezpieczonych oraz aktualizowali dane na swoich kontach. Co niezwykle istotne kontakt przedsiębiorców z ZUS jest najbardziej zelektronizowany. Już od lat korzystają oni w rozliczeniach z programu Płatnik, teraz zaś przechodzą na e-Płatnika i swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Warto jednak raz na jakiś czas spotkać się na żywo i porozmawiać o problemach oraz nowych, proponowanych przez Zakład rozwiązaniach, które mają ułatwić wzajemne kontakty. Stąd też, śladem ubiegłych lat, ZUS zaprasza płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zamierzają zostać, od 23 do 27 listopada na „Tydzień Przedsiębiorcy”. W tym roku tydzień ten odbywa się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”.

Podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy” poza indywidualnymi spotkaniami z ekspertami ZUS                               w każdej z placówek Zakładu będzie można skorzystać z porad ekspertów z zaproszonych instytucji publicznych takich jak urzędy skarbowe, urzędy miast, urzędy pracy. Dodatkowo  przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach, dotyczących m.in. rozliczania i wypłaty świadczeń, czy jakości danych w kontekście rozliczenia konta w ZUS. W trakcie spotkań z przedsiębiorcami przedstawiciele Zakładu będą też szeroko informować o nowym narzędziu służącemu szybkiemu i bezbłędnemu sporządzaniu dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych – Interaktywnym Płatniku Plus. Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat inwestowania w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS oraz nowej bezpłatnej usłudze, jaką Zakład będzie uruchamiał sukcesywnie tj. usłudze doradcy ds. ulg i umorzeń. Będzie także można założyć bezpłatny profil na PUE ZUS, umożliwiający m.in. otrzymywanie od stycznia 2016 r elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA – informuje Katarzyna Mołas, Rzecznik Prasowy II Oddział ZUS w Łodzi.

W ramach akcji II Oddział w Łodzi zaprasza  na bezpłatne seminaria, które odbędą się                         w siedzibie Oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego 7/11 oraz Inspektoratach                             w Sieradzu i Łodzi przy ul. Łęczyckiej 71b.

Tematem seminariów będą następujące zagadnienia:

 –  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej  – poznaj swoje prawa i obowiązki. 

 – Prowadzenie pozarolniczej działalności zagranicą ustawodawstwu, którego kraju podlega  osoba prowadząca działalność i jej pracownicy. 

 – Zasady przyznawania, dokumentowania i ustalania podstawy wymiaru świadczeń wypłacanych  w związku z macierzyństwem  i rodzicielstwem. 

 – Jakość danych, a rozliczenie konta. 

 – Korzyści płynące z pomocy w spłacie zadłużenia z tytułu nieopłaconych należności składkowych oraz kosztów egzekucyjnych należnych Dyrektorowi Oddziału ZUS – udzielanie ulg  w wywiązywaniu się zobowiązań jako alternatywa przymusowego ich dochodzenia                          (odroczenia / układy ratalne).

 – Obsługa profilu PUE w tym obowiązujące od 01 stycznia 2016 r. Elektroniczne Zwolnienia Lekarskie.  

 – Rozliczanie i wypłata świadczeń krótkoterminowych.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc należy dokonać zgłoszenia udziału w seminarium, elektronicznie na adres rzecz.lodz2@zus.pl lub telefonicznie 43 824 56 56 wew.319 bądź 43 823 32 63.

źródło: informacja prasowa

 

Poprzedni artykułKolizja na „podwójnym gazie”. Kierowca BMW miał ponad 3,2 promila
Następny artykułWypadek na przejściu dla pieszych
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments