R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatUczniowie spotkali się z żołnierzami

Uczniowie spotkali się z żołnierzami

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni odwiedzili żołnierze z 25. Batalionu Logistycznego “Ziemi Tomaszowskiej”.

Na spotkanie przyjechali oni dużym wojskowym samochodem z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Podczas swej prezentacji przedstawili codzienne obowiązki żołnierza a także niebezpieczeństwa z jakimi może spotkać się w swojej pracy. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo, zaznaczyli, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i ruch. Uświadomili dzieciom, że żołnierze zdają egzaminy sprawnościowe, muszą codziennie rano biegać i ćwiczyć. Uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka, samochodu, spadochronu, broń.
Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy chętny uczeń choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dużą ciekawostkę stanowiło paczkowane jedzenie, które żołnierz ma w swoim plecaku. Zaprezentowali swoje mundury polowe i galowe, opisali wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.
Uczniowie młodsi i starsi z zapartym tchem słuchali opowieści gości i zadawali wiele pytań.

źródło i fot: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments