Zatrzymany za kółkiem pijany 20-latek miał 3,5 promila

0

Dzięki informacji otrzymanej od jednego z mieszkańców gminy Sulmierzyce zatrzymano nietrzeźwego kierującego.

W sobotę 7 marca w godzinach wieczornych Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie została powiadomiona, że po terenie gminy Sulmierzyce porusza się samochód osobowy marki Audi, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policyjny patrol po przybyciu na miejsce zastał zgłaszającego interwencję, dzięki pomocy którego udało się zlokalizować wskazany pojazd. Jak się okazało samochodem tym kierował 20 letni mężczyzna, którego badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 3,5 promila. Wymieniony poruszał się samochodem w którym znajdował się nieletni, który również znajdował się pod wpływem alkoholu – informuje rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie kom. Jacek Karczewski.

W związku z tym przestępstwem toczy się policyjne dochodzenie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Na szczególnie uznanie zasługuje postawa osoby, która pomogła policjantom udaremnić kontynuowanie jazdy przez nietrzeźwego kierowcy i zapobiec do zaistnienia ewentualnego zagrożenia życia i zdrowia dla uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i sytuacji na drodze. Za kierownicę siadajmy przede wszystkim trzeźwi. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych – dodaje kom. Jacek Karczewski.

Poprzedni artykułSzkoły i przedszkola zamknięte na dwa tygodnie
Następny artykułKontakt z urzędami skarbowymi – informacja dla podatników
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments