R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatUlica Ożegowska w Działoszynie zostanie wyremontowana

Ulica Ożegowska w Działoszynie zostanie wyremontowana

W ramach dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyremontowany zostanie odcinek ulicy Ożegowskiej w Działoszynie. Na inwestycję pozyskano niemal 840 tysięcy złotych dofinansowania.

Powiat Pajęczański otrzymał kolejną dużą dotację. Za kwotę niemal 1,2 miliona złotych zostanie wyremontowany odcinek drogi zlokalizowany na ulicy Ożegowskiej w Działoszynie. Dofinansowanie uzyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 839 780 złotych pokrywa 70% planowanych kosztów inwestycji.

Bardzo się cieszę, że kolejne duże dofinansowanie trafi właśnie do Działoszyna. Na tej ulicy wybudowaliśmy już pół kilometrowy ciąg pieszo rowerowy. Kolejna inwestycja jeszcze bardziej wpłynie na poprawę jakości dróg, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo na tym odcinku – mówi burmistrz Działoszyna Rafał Drab.

Obecnie droga jest w bardzo złym stanie technicznym i bezwzględnie wymaga przeprowadzenia prac remontowych. Dzięki pozyskanym funduszom możliwe będzie przeprowadzenie modernizacji drogi na długości 1,2 km. W ramach remontu planowane są następujące prace:

  • wykonanie podbudowy
  • nowa nawierzchnia asfaltowa
  • utwardzenie poboczy
  • ułożenie krawężników drogowych na łukach przy skrzyżowaniach drogowych.

R e k l a m a

17 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wściekły
Wściekły
2 lat temu

A kiedy Patrzyków? Za czasów Dariusza chociaż łatana była droga przez las 400m, teraz już niema jak przejechać do domu, komu wystawić fakturę za naprawę zawieszenia? Co pół roku muszę naprawiać z własnych pieniędzy nie przez swoje niedbalstwo… Wstydzil by się „Piotruś”.. Na stos tylko

Wściekły
Wściekły
odpowiedział na komentarz  Wściekły
2 lat temu

O krzywych felgach już nie wspomnę.. Dziadostwo i własna kieszeń się liczy a życie ludzi już nie, wszystko w d….

Przezorny
Przezorny
odpowiedział na komentarz  Wściekły
2 lat temu

Pamiętaj, że jeśli uszkodzeniu na tym odcinku drogi ulegnie jakakolwiek część Twojego pojazdu wezwij policję i uzyskaj od nich odpowiednią notatkę w celu potwierdzenia zdarzenia, a następnie wystąp do zarządcy drogi, który musi mieć ubezpieczone drogi. Później kwestia naprawy. Nie odpuszczajcie takich spraw. Notatka policji, dokumentacja fotograficzna i wycena mechanika to podstawowe dokumenty we wniosku o odszkodowanie.

Ołówek
Ołówek
odpowiedział na komentarz  Wściekły
2 lat temu

Dariusz, zamiast przez 15 lat łatać, mógł wyremontować. To tylko 400 metrów jak sam piszesz. Teraz kasa poszła na inne drogi, dla innych mieszkańców. To chyba sprawiedliwe. Nie samym Patrzykowem powiat żyje. Innym też się należy.

Andrzej
Andrzej
odpowiedział na komentarz  Ołówek
2 lat temu

Za poprzednika to na Patrzykowie droga asfaltowa się pojawiła, a w innych częściach min na Matusowiec została przygotowana dokumentacja, by Mielczarek mógł składać wnioski.

Komik
Komik
2 lat temu

mam pytanie do Admina czy Pan się obraził na osoby urzedujące w Pajęcznie, jak powiat załatwi pieniądze to rozmowa z burmistrzem Działoszyna a jak UG w Pajęcznie dofinansuje straż w Makowiskach to wywiad z poprzednikiem obecnego włodarza, dziwnie podejście

Daro
Daro
odpowiedział na komentarz  Komik
2 lat temu

Obiektywizm tak zwany

Strażak
Strażak
odpowiedział na komentarz  Komik
2 lat temu

To pewnie urząd gminy obraził się na admina, bo nie dba o przekazywanie informacji.
Fachowiec od promocji został dyrektorem od sportu?
Urząd gazetki nie wydaje, bo i nie ma o czym pisać?

komik
komik
odpowiedział na komentarz  Redakcja
2 lat temu

A pytanie mam, dział promocji z Działoszyna i Ładzina już to się kontaktuje?

Adam
Adam
odpowiedział na komentarz  komik
2 lat temu

A Działoszyn to ma chociaż dział promocji?

Hania
Hania
2 lat temu

Ożegowska powinna już dawno być wyremontowana, i co sobotę zakaz stawania przy drodze.. 0 przejazdu dla mieszkańców bo na rynek tłum przyjechał

Czarek
Czarek
2 lat temu

Trzeba przyznać że trochę więcej się dzieje w sprawie drog w powiecie niż za poprzedniego starosty. Przedtem raczej to była kompletna porażka.

wuj
wuj
2 lat temu

Rzetelność dziennikarska nakazywałaby chyba też wspomnieć o dotacji dla Pajęczna. Admin może nie lubić burmistrza, ale informacja jest obiektywna

Janusz
Janusz
2 lat temu

Długą by zrobili w Pajęcznie. Chodnik zrobili i drogę robią już z 10 lat

andrzej
andrzej
odpowiedział na komentarz  Janusz
2 lat temu

Zobacz co jest na Ogrodowej…masakra…
to świadczy o gospodarzu.

Hania
Hania
2 lat temu

Tyle kasy na taki kawałek drogi to jakis żart 😣ciekawe ile pojdzie bokiem????