R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatUroczyste otwarcie zmodernizowanego targowiska gminnego w Działoszynie

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego targowiska gminnego w Działoszynie

W Działoszynie kolejna duża inwestycja została oddana do użytku mieszkańców. Za kwotę ponad 2,7 mln złotych zmodernizowano targowisko miejskie.

W środę 31 maja odbyło się oficjalne otwarcie targowiska miejskiego w Działoszynie. Uroczystość zgromadziła liczne grono ważnych gości, w tym burmistrza Rafała Draba, posła na Sejm RP Pawła Rychlika, sekretarza Martę Gniecioszek, skarbnika Katarzynę Kowalską, radnych oraz przedstawicieli Urzędu.

Podczas ceremonii, targowisko zostało uroczyście poświęcone przez proboszcza Parafii św. Marii Magdaleny w Działoszynie, księdza Jana Skibińskiego, który podobnie jak poseł Rychlik nie szczędził słów uznania dla włodarza, za realizację kolejnej dużej inwestycji.

Ciesze się, że udało się zrealizować tak potrzebną dla mieszkańców inwestycję. Dzięki modernizacji, znacznie poprawiły się komfort zarówno dla kupujących, jak i sprzedających na targowisku. Powstał budynek socjalny. Zadbaliśmy o monitoring, aby podnieść również bezpieczeństwo obiektu – mówił burmistrz Rafał Drab.

Inwestycja, której koszt wyniósł łącznie 2 712 387,00 zł, została zrealizowana przez Miasto i Gminę Działoszyn przy wsparciu środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowo, dzięki inicjatywie radnych Rady Miejskiej, uzyskano środki własne w wysokości 924 000,00 zł, co pozwoliło na kompleksowe przeprowadzenie modernizacji.

Targowisko gminne w Działoszynie zostało zaprojektowane jako obiekt ogólnodostępny, czynny przez cały rok, a składa się z dwóch działek, znanych jako „Mój Rynek” i „Bazar”. Te przestrzenie są teraz nowoczesne, funkcjonalne i przystosowane do potrzeb zarówno mieszkańców, jak i lokalnych przedsiębiorców.

 

R e k l a m a

12 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

12 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Koń
Koń
10 miesięcy temu

,,Fundusz przeciwdziałania COVID” 🤣 Jak niby wybetonowany plac ma walczyć z koroną?
Tworzenie funduszy pozabudżetowych to znak rozpoznawczy obecnej władzy.
Oczywiście nie mogło zabraknąć posła z partii rządzącej 😒

Bart
Bart
odpowiedział na komentarz  Koń
10 miesięcy temu

No ale widzisz w Działoszynie potrafią zrobić targowisko z covidówki, a w Pajęcznie pewnie nawet nie wiedzieli, że tak się da. Działoszyn co chwilę coś robi, a te pajęczańskie urzędasy na czele z Mielczarkiem to chyba tylko kawę piją.

Koń
Koń
odpowiedział na komentarz  Bart
10 miesięcy temu

Tu nie chodzi o rywalizację Pno Dzialoszyn tylko o przyzwolenie narodu na okradanie z własnych pieniędzy. Przecież to absurd żeby utrzymywać jakiś pseudo fundusz COVID. W lutym 2022 pandemia cudownie ustąpiła, bo obecna władza chciała wpuszczać krainę U.

Czarek
Czarek
10 miesięcy temu

Na stronie Dzialoszyna internetowej nie było żadnej informacji o otwarciu targowiska.Tak może by ludzie przyszli z ciekawości na tak ważną uroczystość. Teraz czekamy na basen oswietlenie ulic ronda bloki mieszkalne i inne obietnice..

Ruda dycha
Ruda dycha
odpowiedział na komentarz  Czarek
10 miesięcy temu

Sprawdź w PiS

Bart
Bart
10 miesięcy temu

W Działoszynie cały czas jakieś inwestycje, a u nas „inwestycją” jest zrobienie kawałka chodnika 🙁

Działoszyn
Działoszyn
odpowiedział na komentarz  Bart
9 miesięcy temu

Ta władza zniszczyła Działoszyn, szczególnie starą część miasta. Aż żal patrzeć na te pustki.
Nigdy więcej takiej władzy. .

Posłanka stąd
Posłanka stąd
10 miesięcy temu

Zapewne PiS i ruda dycha

Po PiSowsku
Po PiSowsku
10 miesięcy temu

PiSowska kicha

Romek
Romek
odpowiedział na komentarz  Po PiSowsku
10 miesięcy temu

No jest kicha bo doi ruda dycha.

Ja tak
Ja tak
10 miesięcy temu

Ja myślałem, że pod tymi zadaszeniami będą stoiska tak aby w razie deszczu klienci nie mokli ale po ostatniej wizycie przekonałem się, że to zadaszenie jest po to żeby handlarze mieli gdzie auta stawiać. Kompletnie bez sensu.

Romek
Romek
9 miesięcy temu

Kolejna dobra inwestycja. Tak trzymać!