Uwaga na silny wiatr i zawieje śnieżne [MAPA on-line]

4

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, jaki wystąpi dzisiaj  na terenie województwa łódzkiego.  Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu miejscami pojawią się zawieje śnieżne. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska IMGW ocenia na 90%. Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku 18 stycznia godziny 16:00 i potrwa do godziny 8:00 dnia następnego.

Bieżącą sytuację w naszym regionie można śledzić na poniższej mapie.

Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. W przypadku wiatru przekraczającego 70 kilometrów na godzinę nie zaleca się wychodzić z domu. Należy unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Warto również przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.

źródło: IMGW-PIB
R e k l a m a
Poprzedni artykułWłamanie na plebanię. Złodziej ukradł znaczną sumę pieniędzy
Następny artykułFerie zimowe w Pajęcznie [PROGRAM]
guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
JACEK
JACEK
3 lat temu

jakoś tych zawiei nie widze tylko ze deszcz pół śniegu stopił

Kowal
Kowal
odpowiedział na komentarz  JACEK
3 lat temu

Ja widzę zawieje w szeregach pajęczańskiego PiSu. Wykupują hurtem Kulisy aby ludzie nie czytali o ich pseudodzialaniach. Podobno Karolek zleci że stolka.

XYZ
XYZ
odpowiedział na komentarz  Kowal
3 lat temu

No właśnie nigdzie nie mogę kupić gazety, a dziś widziałem jak wykupił przede mna w sklepie wszystkie pewien popieracz partii.

Mirek
Mirek
odpowiedział na komentarz  XYZ
3 lat temu

Pozycja posłanki topnieje jak śnieg na wiosnę. Jej pisiewicze po kolei będą wypadać z gry. Będzie ból, kasa odjedzie.