R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatW Działoszynie powstanie basen. Miasto otrzymało ponad 12,5 mln dotacji

W Działoszynie powstanie basen. Miasto otrzymało ponad 12,5 mln dotacji

Mieszkańcy gminy Działoszyn wkrótce zyskają kolejne wspaniałe miejsce do rekreacji. Urząd Miasta i Gminy pozyskał dwie duże dotacje. Jedna z nich zostanie przeznaczona na budowę nowoczesnej pływalni miejskiej.

W sobotę 7 października podczas symbolicznej ceremonii, burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab, razem z sekretarz Martą Gniecioszek oraz radnymi na czele z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Spałkiem, odebrali z rąk posła Pawła Rychlika symboliczne czeki na ponad 12,5 miliona złotych.

Basen w Działoszynie – prace budowlane ruszą już na wiosnę

Kwota 8 900 000 złotych zostanie przeznaczona na budowę nowoczesnej pływalni. Obiekt będzie niskobudżetowy i niskoenergetyczny co ma przełożyć się na znaczące zmniejszenie kosztów utrzymania. W ramach kompleksu pływalnego planuje się także wybudowanie sauny. Ta inwestycja to spełnienie długotrwałego marzenia burmistrza, który aktywnie zabiegał o nią w ostatnich latach.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy gminą, która pozyskała największą dotację nie tylko w powiecie ale i w regionie. Budowa pływalni miejskiej od dawna była naszym marzeniem. Aktywnie zabiegaliśmy o tę inwestycję, dlatego jesteśmy w pełni przygotowani do realizacji. Posiadamy gotowy projekt i niezbędną dokumentację, więc mam nadzieję, że obiekt powstanie w oka mgnieniu i już wkrótce mieszkańcy zyskają kolejne miejsce do aktywnej rekreacji – mówił burmistrz Rafał Drab.

W związku z tym, że magistrat jest przygotowany do realizacji przedsięwzięcia, pierwsze prace budowlane powinny ruszyć już na wiosnę.

Poprawa infrastruktury drogowej

Druga dotacja w kwocie 3 705 000 złotych trafi na poprawę infrastruktury drogowej – konkretnie na modernizację drogi łączącej Działoszyn z Ożegowem. To krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach. W ubiegłych latach zmodernizowana została droga wylotowa z Działoszyna w kierunku Siemkowic, dzięki dotacji wyremontowany zostanie kolejny odcinek.

R e k l a m a

28 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

28 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wesoły Romek
Wesoły Romek
7 miesięcy temu

Czyli stary kawał o Działoszynie już nie będzie aktualny… słyszałeś że w Działoszynie jest basen kryty? hm? ciekawe, a gdzie? Jak to nie wiesz pod mostem!!!

Biba
Biba
odpowiedział na komentarz  Wesoły Romek
7 miesięcy temu

Zobaczymy koszty utrzymania rozłożą na podatników. Wtedy będzie się działo

Gazeta
Gazeta
odpowiedział na komentarz  Biba
7 miesięcy temu

I wejście za 100zl za godzinę. Tak jak podnieśli opłaty na jedynej w gminie siłowni ponad 100%. 130zl za 10 wejść. A było 40 zł. A sprzęt archaiczny . Dziadostwo. Hala chyba najdroższa w województwie. Tak się wspiera zdrowy styl życia wśród mieszkańców. No ale w sumie to się nie dziwię. Burmistrz stawia jednak najpierw na masę. Najpierw masa potem rzeźba ;D

Sup
Sup
odpowiedział na komentarz  Gazeta
7 miesięcy temu

13zł za trening, wielkie oburzenie 🙂

Ronnie
Ronnie
odpowiedział na komentarz  Sup
7 miesięcy temu

Biorąc pod uwagę 4 treningi w tygodniu to mamy ponad 50zł tygodniowo, a więc co najmniej 200zł miesięcznie 😉 cena karnetu wyższa niż na profesjonalnych siłowniach w Polsce w dużych miastach. A na hali mamy 50m2 i sprzęt dla gimnazjalistów. Zamiast dać możliwość rozwoju młodzieży w gminie Działoszyn, to celowo władze miasta podnoszą ceny karnetów. Lepiej wystawić ławeczki i altany na skwerach zieleni, niech pijusy mają gdzie pić 🙂

Wyborca
Wyborca
7 miesięcy temu

Co jeszcze obiecają przed wyborami?

rafcio
rafcio
7 miesięcy temu

To jest niesamowite. Ten portal jest tak pisowski że aż mdli. Jest Pan na etacie w gminie Działoszyn?!?
A teraz czek. Wybory za tydzień a tutaj czek od Rychlika😂
Proszę o informację portalu czy gmina przygotowała juz projekt? Jakie są koszty budowy basenu? Czy gmina wykorzysta projekt PIEKARZA?
To jest bardzo symptomatyczne , że Drab idzie drogą Piekarza! Szkoda,że Drabowi zajęło to 12 lat żeby zacząć budować basen.

Szumny
Szumny
odpowiedział na komentarz  rafcio
7 miesięcy temu

Piekarzowi ile zajęło?

www
www
odpowiedział na komentarz  Szumny
7 miesięcy temu

Ile Drabowi zajęło? 13 lat?

Gazeta
Gazeta
odpowiedział na komentarz  rafcio
7 miesięcy temu

Powiem tak 9mln plus cos z gminy to raczej wątpię żeby wybudowali kryty basen bo o ile wiem to najtańsza oferta na otwarty basen na stadionie opiewała na grubo ponad 10mln i dlatego z niego zrezygnowano . Propaganda działa. Ten basen to wybuduja miedzy tymi blokami co to tak szumnie powstaja pewnie.Miejmy nadzieję ze to ostatnia kadencja tego wlodarza

Michał
Michał
7 miesięcy temu

Pa pa pisiorki

Mamba
Mamba
7 miesięcy temu

A Pielucha niczego nie załatwiła dla swojej gminy a jest stąd. Taka Pielucha.

wax
wax
7 miesięcy temu

Odpalili tekturę jeden na koniec kampanii a drugi juz zaczyna piątą, dość wcześnie.Ale coś słabo ,bo Drab cztery lata temu obiecywał 2 ! podkreślam 2 baseny a teraz tylko jeden! Jagielski rozwieszał te makiety po całej gminie i co nic.
Morawiecki też jechał przez kraj z tekturami o KPO,minęły 4 lata i nic.Nie wierzcie
pisowcom,ich czas dobiega końca zobaczymy to16.10.2023r.Żeby piąty raz coś
obiecywać to trzeba mieć tupet. Teraz to towarzystwo tekturowe powinno jechać
po gminie i pokazywać te tektury,odwagi ruszajcie w teren.

Mali
Mali
odpowiedział na komentarz  wax
7 miesięcy temu

Rudy też obiecywał Irlandię, I co

Biba
Biba
7 miesięcy temu

Powiedział,że symboliczny 😅😅😅😅 pieniądze też będą symboliczne 😅😅😅😅

Mlody
Mlody
7 miesięcy temu

A gdzie bloki które miały powstać??? Był plan i po planie.
Wstyd i chanba

Bumerang
Bumerang
odpowiedział na komentarz  Mlody
7 miesięcy temu

Ano właśnie, w Pajęcznie też jakieś bloki miały być za biblioteka miejską?

Mateusz
Mateusz
7 miesięcy temu

Podatnik znowu zapłaci za marzenia chłopców 😖 ciągle podwyżki: woda ,ścieki, podatki ,śmieci i końca nie widać a tu szastaja takimi milionami …… wynocha pisiory ☹

Szumi Las
Szumi Las
7 miesięcy temu

MOże włodarz Działoszyna zacznie spisywać swoje obietnice. Powoli zaczyna się powtarzać. Basen, bloki, oczyszczalnia, dom opieki dla seniorów (w zlikwidowanej szkole, a budynek niszczeje), drogi, 3 ronda. To tylko miasto, a gdzie jeszcze cala gmina?

Becik
Becik
7 miesięcy temu

Wpisujcie co mieszkanka gminy poseł 2 kadencji zrobiła dla Działoszyna? Moim zdaniem zmarnowała czas i okazję zrobić coś konkretnego na lata. Ale do tego trzeba mieć pomysły, nie być złośliwym człowiekiem, chcieć pomóc swojemu regionowi. Moim zdaniem jej posłowanie to zmarnowany czas, to wyjątkowy nieudacznik, i tak się zapisze w historii. Ale czy to dla niej ma jakieś znaczenie? Ważne, że nadoila kasy.

asd
asd
odpowiedział na komentarz  Becik
7 miesięcy temu

to wszystko prawda . zmarnowana szansa dla regionu

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Becik
7 miesięcy temu

Taka sama jest jej uczennica, radna powiatowa, Kowalska.

Pis zwis
Pis zwis
odpowiedział na komentarz  Wyborca
7 miesięcy temu

Tylko radna powiatowa , a tyle kasy zgarnia ?

Mali
Mali
odpowiedział na komentarz  Becik
7 miesięcy temu

Córkę wyszkoliła.

Działoszyn
Działoszyn
7 miesięcy temu

To ze coś powstanie nie znaczy że będzie działało, weźmy np stadion….pole golfowe tylko skąd kijki, siłownie np za mostem całe się chwieją i strach na nich usiąść, wyspa zarasta, błoto po kolana, a boiska do siatki się kładą, scieżki rowerowe ha ha… dwójka przechodniów się minąć nie może a co dopiero rowerzyści, hala sportowa i siłownia….nie można się tam dostać a jak już to ceny z kosmosu a sprzęt i oświetlenie nie napiszę do czego. Basen to niewyobrażalne koszty utrzymania, sam na siebie nie zarobi, a widząc nowe inwestycje gminne to za rok będą w nim płytki odpadać. Trzeba… Więcej »

Dorn
Dorn
7 miesięcy temu

Brawo PiS !!!

Mateusz
Mateusz
6 miesięcy temu

Zobaczycie jak na nowy rok Drab przysoli kolejne podwyżki….czyli cała Rada Gminy bo to klub wzajemnej adoracji ….

ŻOŁNIERZ
ŻOŁNIERZ
3 miesięcy temu

Czy jest już ten basen bo chciałem sobie popływać jako mieszkaniec gminy?