R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatWkrótce ruszą prace na drodze powiatowej 3500E w Rząśni

Wkrótce ruszą prace na drodze powiatowej 3500E w Rząśni

W ubiegłym tygodniu Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk podpisał umowę z  na przebudowę i rozbudowę odcinka drogi powiatowej nr DP 3500E na terenie Gminy Rząśnia. Pierwsze prace ruszą już maju.

W ramach podpisanej umowy realizowany będzie remont odcinka drogi od ronda w Rząśni (okolice sklepu Lewiatan) do stacji benzynowej w Rząśni (wjazd do Rząśni od strony miejscowości Biała). Koszt przebudowy drogi to ponad 11,3 miliona złotych z czego kwota dofinansowania pozyskanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych to, aż 8 milionów złotych.

Zgodnie z harmonogramem prac rozpoczęcie rozbudowy planowane jest już na początek maja, a umowny termin realizacji zadania to maksymalnie 14 miesięcy, jednak istnieje szansa, że jeszcze w tym roku droga będzie ukończona. Inwestycja znacząco zwiększy się komfort życia oraz bezpieczeństwo kierowców. O wszelkich postępach prac oraz związanych z nimi utrudnieniach w ruchu i ewentualnych objazdach będziemy informować na bieżąco.

źródło i fot.: UG w Rząśni

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Turystka
Turystka
1 miesiąc temu

A co z odcinkiem drogi z Białej do stacji paliw w Rząśni?

Gienia
Gienia
odpowiedział na komentarz  Turystka
1 miesiąc temu

Będzie robiona ale to robi powiat przetarg już był to pewnie w tym roku zacznie się przebudowa

Patologia pisowska
Patologia pisowska
29 dni temu

I co przyda się ta wiadomość niedoszłemu staroście ? A co z drogami powiatowymi na terenie gminy Sulmierzyce, które doskonale poznał kandydat na starostę żebrząc głosy? Czyżby to tylko obiecanki wyborcze po pisowsku?