R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatWłamywacz sterroryzował nożem domownika. Policja poszukuje sprawcy

Włamywacz sterroryzował nożem domownika. Policja poszukuje sprawcy

Podczas minionego weekendu na terenie gminy Rząśnia oraz Nowa Brzeźnica doszło do włamania i rozboju. Policja apeluje do mieszkańców o szczególną ostrożność, czujność oraz pomoc w ustaleniu sprawców przestępstw.

W miniony weekend w Reklach doszło do włamania do domu jednorodzinnego. Sprawcy weszli do mieszkania w nocy z 28 na 29 stycznia 2023 roku. Podczas nieobecności domowników wybili szybę i dostali się do wnętrza. Włamywacze splądrowali pomieszczenia i ukradli pieniądze.

Znacznie gorszy przebieg miało przestępstwo do jakiego doszło w sobotę wieczorem w jednym z domów w Dworszowicach Kościelnych. Nieznany, zamaskowany sprawca wtargnął do mieszkania i uderzył domownika. Mężczyzna żądał wydania pieniędzy grożąc przy tym użyciem noża, który trzymał w ręku.

Policjanci prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia sprawców tych przestępstw.

Jeżeli zobaczycie Państwo w okolicy swoich domów, czy mieszkań obce osoby, a ich zachowanie wzbudzi Wasz niepokój, bardzo prosimy o informację do dyżurnego pajęczańskiej policji pod numerem telefonu 47 845 72 11, 47 845 72 31 lub na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Każda informacja może okazać się pomocna w ustaleniu sprawców. Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP w Pajęcznie.

Policja przypomina, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza dokładne rozpoznanie terenu przez włamywacza, który obserwuje nasze zachowanie z zewnątrz.

Zwracajmy zatem uwagę na nieznane osoby pojawiające się w okolicy naszych domów i mieszkań. Interesujmy się takimi osobami, pytajmy, czego szukają. Starajmy się zapamiętać ich wygląd. Zapamiętajmy rejestracje samochodów, co do których mamy podejrzenia. Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, np. czy jest w domu, kiedy wraca. Nieuczciwe osoby w ten sposób zbierają informacje i prowadzą rozpoznanie przestępcze. Dlatego naszej uwadze niech nie umknie zaparkowane w rejonach posesji nieznajome auto. Zapamiętujmy numery rejestracyjne pojazdów, które budzą nasze wątpliwości. Każde, nawet najdrobniejsze spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy późniejszym ustalaniu tożsamości włamywaczy. Zwracajmy też uwagę na hałasy dochodzące z sąsiednich mieszkań. Starajmy się ustalić ich przyczynę, gdyż mogą to być działania przestępców. Pamiętajmy przy tym o właściwym zabezpieczeniu swoich mieszkań, domów, piwnic, garaży. Nasza przezorność i uwaga utrudnia działania włamywaczy. Ważne jest również, aby nie informować otoczenia o planowanych urlopach, wyjazdach. Współpracujmy także z naszymi sąsiadami, poprośmy ich aby zwracali uwagę na nasze mieszkania, domy podczas naszej nieobecności, nawet jeżeli wiąże się ona tylko z pójściem do pracy. Pomoc sąsiedzka w takich sytuacjach jest bardzo przydatna – dodaje rzecznik KPP.

R e k l a m a

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bery
Bery
1 rok temu

Policja zajmuje się tylko łapaniem pijaczków na rowerach.

FBI
FBI
1 rok temu

Policja prosi o ujęcie sprawców lub wskazanie miejsca zamieszkania.. kare wyda sąd (kara to za dużo powiedziane ale będzie przestępcom przykro)

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Do czego ten pis doprowadził. Dawniej w regionie takich rzeczy nie było. Jak jest dziadostwo w polityce to potem przenosi się do życia.

xyz
xyz
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
1 rok temu

A to dlatego że PO szczuje i miesza ludziom w głowach, a nie PiS!

antypis
antypis
1 rok temu

Milicja tylko mandaciki potrafi wlepić. Stoją i suszą do 17:00 – 18:00 a później chowają się po norach zamiast patrolować miejscowości, które im podlegają przez całą noc. Banda nieudaczników!!! Kiedyś szanowałem policję ale za czasów pisiorstwa powróciły demony minionej epoki milicyjnej.

Xyz
Xyz
1 rok temu

Może przydałoby się aby lampy uliczne świeciły całą noc a nie godzina 23:00 ciemno. Tak tylko ułatwia się życie przestępcom n

POpłuczyna
POpłuczyna
odpowiedział na komentarz  Xyz
1 rok temu

Przecież pisiury ustawowo każą gminom oszczędzać na oświetleniu to są efekty.

Zbulwersowany
Zbulwersowany
1 rok temu

Przekroczenie prędkości o 11km na godzinę za zabudowanym i już mandacik… głodny ukradnie chleb ze sklepu już kara. A przestępcy co kradną w biały dzień są bezkarni!! Wszyscy patrzą tylko wykorzystać ludzką naiwność i zaufanie taki mamy teraz świat i ludzi.

Jagna
Jagna
odpowiedział na komentarz  Zbulwersowany
1 rok temu

A kto najwięcej Polskę ograbil, no kto, oczywista oczywistość, że pis. Teraz jeszcze pchaja nas do wojny z Rosją. W lutym przyjeżdża ten gamoń z USA, sprawdzic jak idą przygotowania do apokalipsy.

Lena
Lena
odpowiedział na komentarz  Jagna
1 rok temu

I bedzie coraz gorzej, beda napady, beda kradzieze, bo ludzie nie beda mieli za co zyc, niestety

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  Lena
1 rok temu

Ale pisiory maja coraz więcej
To kasta. Weź np. taka ruda dycha z Sulmierzyc. Doi kasę i się śmieje.

Aldona
Aldona
odpowiedział na komentarz  Jacek
1 rok temu

PIS bardzo dobrze płaci za donoszenie, po pisowsku sygnalizowanie a po ludzku kablowanie a ruda dycha jest pierwszorzędna w tej robocie.

Minio
Minio
odpowiedział na komentarz  Lena
1 rok temu

Bo się robić nie chce

Macuga
Macuga
1 rok temu

Z obrzyna każdemu obcemu przy bramie.