Wróciły policyjne patrole rowerowe

6

Podczas wakacji mundurowi na rowerach będą patrolować osiedlowe uliczki, parki, akweny oraz tereny leśne. Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych oraz pieszych.

Pajęczańscy policjanci rozpoczęli kolejny sezon patroli rowerowych. Funkcjonariuszy na dwóch kółkach będą patrolować osiedlowe uliczki, parki, akweny oraz tereny leśne – czyli miejsca, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu.

Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych oraz pieszych.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
guest
6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
20 dni temu

Może coś się wreszcie zmieni, bo jak na obecną chwilę to z ulicy Rekreacyjnej młodzież wieczorem zrobiła sobie tor wyścigowy od jeziorka do pierwszego progu zwalniającego, a następnie do drugiego progu zwalniającego. Patrzeć tylko nieszczęścia. Później będzie płacz i wszyscy winni tylko nie kierowcy.

wlodek
wlodek
odpowiedział na komentarz  xyz
19 dni temu

A gdzie masz tam te progi zwalniajace

Bobo
Bobo
odpowiedział na komentarz  wlodek
19 dni temu

To jedź i zobacz. Są tam już chyba drugi tydzień

Antoni
Antoni
odpowiedział na komentarz  Bobo
18 dni temu

Ja obstawiam że dłużej

Krychu
Krychu
20 dni temu

Szerokiej drogi kochani “stróże” prawa. Pewnie dzięki Wam, po chodnikach w Pajęcznie nie jeżdżą rowery a w “strefie zamieszkania” samochody parkują zgodnie z “Kodeksem drogowym” tylko w miejscach wyznaczonych. Bóg wam zapłać za waszą “wzorową” służbę. A może to nieprawda???

Janosik
Janosik
odpowiedział na komentarz  Krychu
19 dni temu

Panowie jeżdżą widzą i nie działają. Kierowcy parkują gdzie chcą i jak im się podoba, niektóre ulice w Pajecznie przez takie parkowanie powinny stać się jednokierunkowymi😀