R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatWszyscy potrzebujemy ciepła… i oszczędności

Wszyscy potrzebujemy ciepła… i oszczędności

EWE: Przyłącz się do sieci korzyści!

WSZYSCY POTRZEBUJEMY CIEPŁA
Każdy dom wymaga ogrzewania, a wybór paliwa wykorzystywanego do tych celów jest jedną z trudniejszych decyzji. Często korzystamy z raz wybranego paliwa, nie myśląc o jego zmianie choć dostępność różnych rodzajów jest duża. Pytanie, czy wiemy o nich wszystko, co pozwoli nam podjąć najwłaściwszą decyzję.
Jednym z kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę, rozważając sposób ogrzewania domu, jest komfort obsługi urządzeń grzewczych – niektóre wystarczy włączyć i można zapomnieć o ich dalszej kontroli, inne będą wymagały regularnego, ręcznego uzupełniania paliwa. Kiedy dokonujemy wyboru nośnika energii powinniśmy również zwrócić uwagę na jego wpływ na środowisko.
Z taką wiedzą związany jest oczywiście zysk – choć może w przypadku gazu ziemnego lepszym słowem jest „oszczędność”.

WSZYSCY POTRZEBUJEMY OSZCZĘDNOŚCI
W przypadku gazu ziemnego możemy mówić aż o poczwórnej oszczędności. Gdy wybierzemy gaz ziemny jako paliwo, oszczędzimy sobie nie tylko niepotrzebnych i nagłych wydatków, lecz również czasu i wysiłku związanych z obsługą ogrzewania (o czym często zapominamy w kalkulacjach).
Kolejny bardzo ważnym aspektem jest fakt, że oszczędzamy środowisko, w którym żyjemy (bo gaz ziemny jest jednym z najbardziej ekologicznych paliw), jak również oszczędzimy sobie i swojej rodzinie kłopotów związanych z obsługą innych paliw i systemów ogrzewania, które je wykorzystują.

GAZ ZIEMNY – GENERATOR OSZCZĘDNOŚCI
W obiegowej opinii gaz ziemny kosztuje dużo. To w większości przypadków nieprawda. Na wyliczenia kosztów mają wpływ oczywiste czynniki, m.in. powierzchnia, liczba osób, stan techniczny budynku, ale także wiele innych, związanych na przykład z bezproblemową obsługą systemu grzewczego. Dlatego przy szacowaniu indywidualnych kosztów gazu należy brać pod uwagę więcej czynników niż tylko cena jednostkowa. Tym bardziej, że ceny ekogroszku i węgla rosną – za to ceny gazu ziemnego w ostatnich 3 latach zostały obniżone łącznie aż o około 16%!
Na gazie ziemnym można łatwo zaoszczędzić – wystarczy nie przegrzewać, tylko ustawić odpowiednią temperaturę na termostacie (w każdym z pomieszczeń z osobna!) oraz regularnie (raz w roku) serwisować system grzewczy. Taka zadbana instalacja będzie nam służyć praktycznie bezobsługowo przez lata!

GAZ ZIEMNY – OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I WYSIŁKU
Gaz ziemny jest stworzony do oszczędzania – i to oszczędzania wygodnego, które nie zabiera naszego cennego czasu i nie wymaga wysiłku. Wynika to z tego, że jego zużycie, w przeciwieństwie do ogrzewania choćby drewnem, możemy sobie „zaprogramować”. Na przykład ustawić niską temperaturę wtedy, kiedy nas nie ma w domu, a przyjemne ciepło na kilkanaście minut przed powrotem do domu z pracy czy ze szkoły. Możemy to zrobić zdalnie, przez Internet – i już nie musimy się bać, że po powrocie z ferii zimowych zastaniemy popękane rury – bo naszą instalację możemy ustawić na zapobieganie wymrożeniu domu. To są bardzo ważne, a często niedoceniane oszczędności.
Wygoda korzystania z gazu ziemnego jest niezaprzeczalna. Nie trzeba szacować jego zużycia, nie trzeba go zamawiać na zapas, nie można go kupić za dużo ani za mało. Na dodatek można wygodnie rozplanować płatności!

GAZ ZIEMNY – OSZCZĘDZENIE SOBIE KŁOPOTÓW
Gaz ziemny jest bezpieczny w obsłudze. I nie chodzi tu o czynnik ludzki – bo większość pieców gazowych jest praktycznie bezobsługowa. Chodzi o urządzenia, które do właściwego funkcjonowania wymagają niedrogiego, krótkiego przeglądu raz na rok. I to głównie po to, by oczyszczone pracowały wydajniej i dłużej dostarczały ciepło bez dodatkowych kosztów.
Gaz ziemny to także bezpieczeństwo dostaw. Zwłaszcza w EWE, które posiada najnowocześniejszą i jedną z najbardziej niezawodnych sieci gazowych. Monitorowany przez Urząd Regulacji Energetyki tzw. średni czas przerwy w dostawie na jednego klienta był w sieci EWE blisko 10-krotnie krótszy niż u innych dostawców!

GAZ ZIEMNY – SPOSÓB NA OSZCZĘDZANIE ŚRODOWISKA
Przejście na ogrzewanie gazowe to jedna z najbardziej efektywnych metod ograniczania emisji zanieczyszczeń powietrza. Gaz ziemny składa się przede wszystkim z metanu, który w trakcie spalania nie obciąża środowiska. Nie zawiera siarki ani metali ciężkich i emituje do atmosfery 30% mniej dwutlenku węgla niż ropa i 50% mniej niż węgiel! To niezwykle istotne w czasach, gdy jako społeczeństwo jesteśmy zmuszeni podjąć walkę ze smogiem.
Gaz ziemny nie generuje popiołu ani pyłu, nie wytwarza sadzy, którą trzeba usuwać. Wszystko to składa się na kolejne oszczędności, które wykazują wyższość gazu ziemnego nad innymi paliwami grzewczymi.

„Dostępność, wygoda, oszczędność i czyste środowisko – to zalety gazu, które trudno podważyć. Zachęcam również do kontaktu z naszymi doradcami, którzy zapoznają się z Państwa potrzebami, wyliczą oszczędności i dokładnie przeprowadzą przez cały proces – od sprawdzenia możliwości przyłączenia do sieci gazowej EWE do rozpoczęcia dostawy gazu”
– Marek Szymoniak, Dyrektor Działu Dystrybucji i Obrotu Sieciowego Gazem EWE.

Fot.: EWE 

EWE to działający od ponad 19 lat w Polsce niezależny dostawca gazu, posiadający aż 1659 km własnych sieci gazowych. Dostarcza gaz dla klientów indywidualnych, jak i firm w 49 gminach na terenie 6 województw. Wszystkie informacje dotyczące korzystania z gazu ziemnego znajdą Państwo na stronie www.ewe.pl i pod numerem infolinii 801 100 800.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments