R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatWybory uzupełniające w Działoszynie już w kwietniu

Wybory uzupełniające w Działoszynie już w kwietniu

Część mieszkańców Działoszyna ponownie pójdzie do urn. Po złożeniu mandatu przez radnego Adama Stacherę w Działoszynie odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej.

Do urn pójdą mieszkańcy Działoszyna z okręgu nr 9. W ostatnich wyborach zdecydowali, że w radzie miejskiej reprezentował ich będzie Adam Stachera. Ten jednak pod koniec ubiegłego roku podjął decyzję o rezygnacji z funkcji radnego na rzecz objęcia stanowiska wiceburmistrza Pajęczna.

W takim przypadku konieczne jest ogłoszenie wyborów uzupełniający. Wojewoda Łódzki wydał już w tej sprawie obwieszczenie, w którym określono kalendarz wyborczy na nadchodzące tygodnie. Na zgłoszenie kandydatów komitety wyborcze mają czas do 21 marca. Natomiast same wybory odbędą się w niedzielę 25 kwietnia. Nie wykluczone jednak, że w związku z panującą pandemią COVID-19 termin głosowania może zostać przesunięty.

R e k l a m a

8 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

8 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
stasiekbąbel
stasiekbąbel
3 lat temu

a widzicie, wybory odbywają się w kwietniu, a sołtyska wsi z gminy Pajęczno wszystkim kit wciskała, że jest covid i obostrzenia i referendum nie może teraz być i trzeba zakończyć, bo nie dadzą zrobić wyborów. Ale was nabiła w trąbę, a szczególnie tych swoich ze wsi.

Last edited 3 lat temu by stasiekbąbel
Marian Kowalski
Marian Kowalski
odpowiedział na komentarz  stasiekbąbel
3 lat temu

Masz 100% racje Stasiu! Jesteś swój chłop jeśli chodzi o poglądy!

epaj@wp.pl
epaj@wp.pl
odpowiedział na komentarz  stasiekbąbel
3 lat temu

Ale chwilka, wybory uzupełniające to raptem 1 okreg wyborczy wiec tylko osiedle albo wies wybiora 1 radnego. Natomiast przeprowadzenie referendum to ok 15 okręgów wyborczych +do każdej komisja = postawienie na nogi wszystkich mieszkańców gminy chetnych do głosowania. wybaczcie ale na logike wybory uzupelniajace to nie referendum. Oj ktos sam kit wciska!

stasiekbąbel
stasiekbąbel
odpowiedział na komentarz  epaj@wp.pl
3 lat temu

PRAWA WYBORCZE SĄ JEDNAKOWE DLA CAŁEJ POLSKI, KIT TO TY ZNOWU WCISKASZ RÓWNO, ale to już masz w naturze. Skoro ktoś powołuje się że wybory w Działoszynie nie mogą się odbyć w najbliższym czasie bo obostrzenia i na tej podstawie się powołuje i kit wciska, że żadne wybory w najbliższych miesiącach się nie mogą odbyć w żadnej części Polski, to chyba nos rośnie komuś z kłamstwa.

Mirek
Mirek
odpowiedział na komentarz  epaj@wp.pl
3 lat temu

Użytkowniku czy użytkowniczko Epajwp weź zjedz snickersa i zmień dilera

Last edited 3 lat temu by Mirek
yes
yes
3 lat temu

Kandydaci?

obserwator
obserwator
3 lat temu

Jest jeden ,,flacha”.

Mirek
Mirek
3 lat temu

A żeby startować to trzeba być zameldowanym w tym okręgu? czy ja mieszkając w Siemkowicach mogę startować?