R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneZarząd Powiatu do wymiany?

Zarząd Powiatu do wymiany?

Po ostatniej sesji Rady Powiatu Pajęczno grupa radnych złożyła pismo w którym zawnioskowano o odwołanie Przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Lewery. Radni zarzucają Lewerze stronniczość i brak lojalności.

„Przewodniczący Jacek Lewera stracił zaufanie, nie był lojalny, wykazywał niejednokrotnie swoją stronniczość wobec radnych koalicji i nie tylko. Całokształt działań prowadzonych przez Jacka Lewerę pokazał, że nie spełnia on należycie funkcji przewodniczącego” – możemy przeczytać w przedłożonym przez radnych dokumencie.

W związku ze złożonym pismem zwołano sesję nadzwyczajną, której termin wyznaczono na wtorek 27 grudnia. Na siedemnastu radnych wniosek podpisało trzynastu członków rady, więc los przewodniczącego wydaje się być już przesądzony. Jednak może to być tylko początek rewolucji w powiecie pajęczańskim. Nieoficjalnie coraz głośniej mówi się o odwołaniu całego zarządu powiatu. Stanowisko miałby stracić starosta Jan Ryś i jego zastępca Mariusz Mielczarek. To, że w powiecie zajdą zmiany jest już niemal pewne, jak daleko idące dowiemy się na wtorkowej sesji.

R e k l a m a

39 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

39 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bbbbb
Bbbbb
7 lat temu

Najwyższą pora

winiar
winiar
7 lat temu

No aż nie możliwość powolutku i oby to „Naszego ” burmistrza dosięgło.

Abc
Abc
odpowiedział na komentarz  winiar
7 lat temu

Widzę że Siedlec zawsze jakieś mądrości prawi

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Abc
7 lat temu

Haha do wyborów i burmistrz bedzie nowy 😀

XyZ
XyZ
7 lat temu

Nie uwierzę póki nie zobaczę 🙂

Lesiu
Lesiu
7 lat temu

Przeanalizowałem kto jest w zarządzie Powiatu i z jakiej partii?! Czyli według Pana redaktora odwoła się zarząd PSL głosami PSL! To by była parodia!! Mam rozumieć, że ten cytat w tekście jest z wniosku radnych? To już się robi tragikomedia! Pis( opozycja) podpisuje się pod wnioskiem PSL i stwierdza, ze straciło zaufanie do Lewery!!! Kpina z wyborców!! Wieś się wstydzi za taki PSL!! W sumie co się dziwić jak się patrzy i zna dokonania niektórych radnych to zaskoczenia nie ma żadnego! Tylko czy „Piatagoraś z Siemkowic” dobrze policzył głosy?! Bo chyba Było widać na filmie z sesji, ze on jest… Więcej »

brzeznicok
brzeznicok
7 lat temu

Cały ten psl powiini deportować jak/najdalej stąd…niedługo nawet smród po nich nie zostanie….heheehhe sami na siebie bata ukręcili, nawer sie nje spodziewają……

lipnik
lipnik
7 lat temu

A czy to prawda ze corka konkubiny slusarka pracuje za nia w starostwie a ona sama jest na urlopie….pan barczak tez jest w psl? Podobno jest chory? Kto na nich glosuje….ludzie xzy wy nie widzicie tych ukladow

Obserwtor
Obserwtor
odpowiedział na komentarz  lipnik
7 lat temu

Miejmy nadzieje że radni PSL są ludźmi i będą ludźmi do końca …….

...
...
7 lat temu

Ciekawe co jutro dostanie za stanowisko Sikora ? On jest jak dwutlenek węgla dla naszego powiatu , cichy zabójca.

Gorbaczow
Gorbaczow
odpowiedział na komentarz  ...
7 lat temu

Chyba tlenek debilu

...
...
odpowiedział na komentarz  Gorbaczow
7 lat temu

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dwutlenek_węgla

Zachęcam do uzupełnienia swojej wiedzy z zakresu 4 klasy podstawówki.

Gonzo
Gonzo
7 lat temu

Wicestarosta Mielczarek podpisał się pod wnioskiem?! Jeśli tak to znaczy że jest debB-) ciekawe czy radny Waga swoje życzenia kierował też do starosty Rysia!?! Żeby na koniec kariery politycznej tak upodlic swojego szefa pslu!! Takie rzeczy tylko w PSL.

Obserwtor
Obserwtor
odpowiedział na komentarz  Gonzo
7 lat temu

Jeszcze nie słyszałam żeby można było kogoś upodlić serdecznymi życzeniami świątecznymi. Na świecie jest wielki niepokój, nie wiadomo jak długo jeszcze będziemy się cieszyć pokojem. Nie trzeba zionąć zawiścią i wplątywać w Boże Narodzenie swoich utarczek politycznych. Z życzeniami i pozdrowieniami – mieszkanka Powiatu Pajęczańskiego.

Kko
Kko
odpowiedział na komentarz  Gonzo
7 lat temu

Gonzo nie pisz bzdur – Ryś nie jest szefem PSL-u

Wyborca
Wyborca
7 lat temu

W pisie dostali zadanie rozłożyć PSL i to im się udaje. Jutro wybiorą Sikora który jest zależny od pisu!! Wystarczy ze tylko za dużo powie to go sprowadza na ziemię wysyłając do armiru pod Łódź! Jest jeszcze drugi pionek sobczakowa też kierowana przez pis. PSL doprowadza się do samorozwiazania. Drugi raz się 1 na liście i książeczka nie trafi!! Wyborcy widzą co wyprawiacie!! Mirku skończysz boso!!

sulmierzyce
sulmierzyce
7 lat temu

Jak pis poprze psl to trzeba pisac oficjalne pismo do Jara …..przeciez caly czas w pisie twierdza ze wybory samorzadowe sa sfałszowane a tu taki incydent….

Radny Powiatu Pajęczańskiego
Radny Powiatu Pajęczańskiego
odpowiedział na komentarz  sulmierzyce
7 lat temu

Ja jako Radny Powiatu Pajęczańskiego Leszek Waga życzę każdemu i z osobna mieszkańcowi naszego Powiatowi spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia bez względu na to do jakiego ugrupowania politycznego należy . Nie zapominajmy o tym , że są to Święta Bożego Narodzenia a nie Politycznego Odrodzenia . Zdrowych Wesolych, Świąt życzy
Radny Rady Powiatu Pajęczańskiego
Leszek Waga

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Radny Powiatu Pajęczańskiego
7 lat temu

Szacunek dla Pana za te słowa. Niech Pan tylko jutro zachowa się odpowiedzialnie i z myślą o dobrej przyszłości powiatu, swoich wyborców którzy nie są zwolennikami „misiewiczowej zmiany”.
Spokojnego końca Świąt.

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Radny Powiatu Pajęczańskiego
7 lat temu

Jeżeli Pan poprze ten pisowski zamach to wyborcom w następnych wyborach (jeżeli takowe będą) może już tylko powiedzieć „kończ Waść wstydu oszczędź” .

Lesiu
Lesiu
odpowiedział na komentarz  Radny Powiatu Pajęczańskiego
7 lat temu

Nie wierzę, że to radny napisał!! Bo na sesji głosuje Pan przeciw przełożeniu tego głosowania nad stanowiskiem odnośnie Służby Geologicznej a później Pan podpisuje wniosek z Pisem! Zresztą ja nie rozumie tego glosowania Słusarek Sterczewski są w zarządzie i to zarząd wpisał to do porządku obrad a później na sesji ci dwaj sprzed…. panowie głosują przeciwko!?! to co oni na zarządzie śpią?! Dodatkowo jeśli się nie mylę?! to prowadzi Pan działalność gospodarczą i chyba część usług wykonuje dla gmin czyli jest pan pod ich „wpływem” i to pewnie też ma wpływ na pańskie głosowania. Tylko honor jest jeden!! i później… Więcej »

Bronek
Bronek
7 lat temu

Ale nowina! Najlepsze jak uczył młodych wuefu, wó-czka oraz hot dogi u kuliśki i ta
kie tam NIe Polecam!!!!!!! Pod Mur!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 lat temu

Słuchajcie dalej tych pisowskich Witosów z Siemkowic czy Brzeźnicy, skończycie jak samoobrona. Może pamięć odświeżyć sobie wypada, pamiętacie jak rządził pis.

franz
franz
7 lat temu

Młyn na wodę pisowskiej propagandy likwidacji powiatów i utworzenia nowych wojewodztw… jeszcze rzewnie zapłaczecie nad jego trupem…

franz
franz
odpowiedział na komentarz  franz
7 lat temu

Woda na młyn

adsdwdasd
adsdwdasd
7 lat temu

co do Lewery to najwyższy czas żeby się go pozbyć, tak nadaje się na polityka jak Grodzka na kobietę. jeśli chodzi o Rysia to trudniej mi się wypowiedzieć bo osobiście nie miałem do czynienia ale nasiedział się już na różnego typu stołkach na tyle długo i sobie nie przypominam, żeby za jego czasów było eldorado… raczej afery i aferki. także ja akurat za nimi płakał nie będę gorsza sprawa, że pis na ich miejsce zaraz wrzuci kogoś ze swoich szeregów – niekoniecznie osoby kompetentne, raczej bezgraniczne wierne pisowi i wyznające kaczyzm. i to jest w tym rządzie najgorsze, nie ważne… Więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  adsdwdasd
7 lat temu

Weź nie porównuj Lewery do ludzi z ekipy pisu, czy Sikory… Nikt nie jest idealny, ale to porównanie jest dla niego krzywdzące.

LENKA
LENKA
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
7 lat temu

Lewere mozna porownac do chorągiewki na wietrze. Jak wiatr zawieje tak on sluzy. To przemądrzały mądral i cwaniak. Nadaje sie tylko do biegania z dziećmi po boisku. Chociaż teraz to już do tego tez sie nie nadaje( czytaj nadmiar alkoholu). Bo kondycja już nie ta.

Pisowiec
Pisowiec
7 lat temu

Lewy do koni a nie polityki

asa
asa
7 lat temu

Chcecie ciemnogród, cwaniaków od solarów,, bezczelnych Misiewiczów Szydłowski,ch czy Ławniczaków – to oni zabiorą forsę i karzą wam cicho w kościele siedzieć. Bufon Szydłowski boi się opinii o służbie geologicznej, wolne żarty, na czym się ten gościu zna, na ortografii; boi się jak setkarz powiatowy w PRL; jak powiedział bp. Pieronek: to przejaw zdziczenia władzy. Dla mnie nie jest ważne czy brunatny czy zielony, ale gdy radny chce „okraść” swoich wyborców, bo partia mu każe, to nie tylko zdziczenie, ale powód o referendum. Zazdroszczę wam Wójta z Rząśni, nasze miernoty ze Strzelec, Brzeźnicy czy Sulmierzyc nie mają nawet zawodu tylko… Więcej »

borys
borys
odpowiedział na komentarz  asa
7 lat temu

kolego popieram cie w 100 %

asdfgh
asdfgh
odpowiedział na komentarz  asa
7 lat temu

Faktycznie, zawód jak cholera. 7 lat zajęło mu skończenie zaocznie w-fu.

asdasf
asdasf
odpowiedział na komentarz  asdfgh
7 lat temu

A może ty pochwalisz się swoim wykształceniem? Sądząc po tonie twojej wypowiedzi, sam miałbyś problem ze skończeniem twoich studiów. Mógł kończyć ten WF nawet 15 lat, ważne że jest skuteczny w swoim działaniu i potrafi walczyć o swoje, a nie spuścić głowę i grzecznie siedzieć i przyglądać się.

wacek
wacek
7 lat temu

Zastanawiam się co opozycja miałaby do zaoferowania po odwołaniu zarządu. Jacy eksperci (od czego) zajęli by stanowiska po staroście i wicku. W kadencjach 1998- 2002, 2002-2006 powiat funkcjonował spokojnie bez większych zgrzytów. I był to początek tworzenia powiatu. Doświadczenie dziadka Rysia było bezcenne, bo facet miał wiedzę samorządową od kilkudziesięciu lat. I żadne smrody się za nim nie ciągły i się nie ciągną. Co zaczęło się dziać w kadencji 2006 -2010. to proszę sobie przypomnieć. Zastanówmy się jako wyborcy jakich ludzi wysyłamy na polityczne salony.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  wacek
7 lat temu

Zaczęło mieszać towarzystwo dziś tak dobrze nam znane i wszystko jasne.
Niszczą powiat swoimi gierkami, pseudopolitycy. Tu nie Sejm! Tu żyją Wasi sąsiedzi i Wy! I za wszelką cenę musicie działać na ich rzecz a nie tworzyć spory.
Wstyd.

10warta
10warta
7 lat temu

A tak ogólnie to czytałem, że wymienili przewodniczącego nie zarząd choć to podobno pierwszy krok. Ach, jaka szkoda, że obrady Rady Powiatu nie mogą ciagnać się po nocach to jeszcze dziś jak w sejmie by namieszali 🙂

jaro
jaro
7 lat temu

Na co liczą Radni PSL którzy głosują za odwołaniem zarządu. Sami się eliminują do przyszłych wyborów jako ludzie słabi. Przecież Pis nie wystawi ich na swoich listach. A nie wierzę że gdy PIS będzie miał większość do da im jakieś stołki, bo swoi czekają.

troskliwy
troskliwy
7 lat temu

Panie Mirku – Tadku dam dobrą radę w ramach pytania. Wybory za niecałe 2 lata. Jeżeli zostanie pan starostą przy poparciu PIS, to czy właśnie PIS zacznie realizować swoje interesy pana rękami. W przypadku porażki pójdzie to na pana konto, tj. na PSL. Wtedy władze wyższe nie wystawią pana na 1 miejscu listy wyborczej, lub PSL osiągnie słaby wynik wyborczy Również pani Zosia może nie wejść na następną kadencję. I co wtedy pan pocznie. Czy warto palić za sobą mosty. Dzisiaj powinien pan uderzyć ręką w stół i powiedzieć NIE dla przewrotów. Pan okaże się mężem opatrznościowym i obrońcą ładu… Więcej »

Icek
Icek
6 lat temu

Ktoś wyłamał się z sitwy?