R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZnaczny wzrost liczby zakażeń w powiecie pajęczańskim

Znaczny wzrost liczby zakażeń w powiecie pajęczańskim

Do 78 wzrosła liczba chorych na COVID-19 na terenie powiatu pajęczańskiego. 

Jak wynika z najnowszego komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pajęcznie aktualnie na COVID-19 choruje 78 mieszkańców powiatu pajęczańskiego. Jest to kolejny wzrost w ciągu ostatnich kilku dni.

Najwięcej aktywnych przypadków odnotowano w gminie Pajęczno. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jedną z przyczyn wzrostu zachorowań miała być zorganizowana w ostatnim czasie impreza okolicznościowa. Co zrozumiałe, wzrosła również liczba osób objętych kwarantanną domową.

Jednocześnie informujemy, że nie jest prawdą „fake news” pojawiający się w sieci, jakoby powiat pajęczański od poniedziałku miał znaleźć się w czerwonej strefie. Informacji zaprzeczają zarówno służby sanitarne, jak i władze powiatu. Niestety w związku z rosnącą liczbą zakażeń przejścia do czerwonej strefy możemy spodziewać się w ciągu najbliższych kilku dni.

Sytuacja epidemiologiczna zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19 w Powiecie Pajęczańskim stan na dzień 24.08.2020r. (dane PSSE w Pajęcznie):

R e k l a m a

17 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Winiar
Winiar
3 lat temu

Umieralności na poziomie 0,02 , no naprawdę pandemia na niespotykaną skalę:D

p0lak
p0lak
odpowiedział na komentarz  Winiar
3 lat temu

ale wiesz, że pandemia oznacza występowanie choroby na dużym obszarze, a nie to, że ludzie na nią masowo umierają? Choroba ma stosunkowo wysoki współczynnik zaraźliwości i u niektórych przechodzi bezobjawowo, więc ciężko się rozeznać czy tego nie roznosisz. Dodatkowo nie są jeszcze poznane długotrwałe skutki przejścia takiej choroby płuc.

Winiar
Winiar
odpowiedział na komentarz  p0lak
3 lat temu

Tragedia i wymrzemy na nią wszyscy, bo przecież wiekszosc ludzi bezobjawowo ja przechodzi. Umieralności tak duża że zaraz koniec świata będzie. Wylacz tv, Internet i radia, a będzie Ci się lepiej żyło.

adan
adan
odpowiedział na komentarz  p0lak
3 lat temu

popatrz w historyczne info. po i przed 2010r. na znaczenie pandemii

adan
adan
odpowiedział na komentarz  p0lak
3 lat temu

a dokładne na definicję WHO

Jopal
Jopal
odpowiedział na komentarz  p0lak
3 lat temu

Miałeś kiedyś katar bezobjawowy?😀

Janusz
Janusz
odpowiedział na komentarz  Jopal
3 lat temu

Nie tylko katar sraczkę też 😂

powiatowy
powiatowy
odpowiedział na komentarz  p0lak
3 lat temu

to zrobić testy na opryszczkę też wirus i w 67% go ma Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia w swoim meldunku, około 13 proc. światowej populacji w wieku od 15 do 49 lat żyło z zakażeniem wirusem opryszczki zwykłej typu 2 (HSV-2) w 2016 r (ostatnie dane). Z kolei około 67 proc. światowej populacji (szacunkowo 3,7 mld ludzi) w wieku od 0 do 49 lat miało zakażenie HSV-1 w 2016 r. Większość tych infekcji miała charakter doustny. Zakażenie HSV-1 narządów płciowych ma od 122 do 192 mln ludzi.   Osoby zakażone HSV-2 są co najmniej trzy razy bardziej narażone na zarażenie wirusem HIV. HSV-2 prawdopodobnie odgrywa istotną rolę… Więcej »

Księgowy
Księgowy
3 lat temu

Zarobki bogaczy od Pieluchy, np. Marzena Kowalska wg oświadczenia za 2019 rok-215 328,86 zł. To tylko dochód z PGE. A prąd coraz droższy.

Cukenberg
Cukenberg
odpowiedział na komentarz  Księgowy
3 lat temu

O i to jest ciekawostka a nie jakiś koronaświrus. Koronka przejdzie, Marzenka zostanie bo jako radną ciężko ruszyć a prąd drożeje

Piekarzok
Piekarzok
odpowiedział na komentarz  Cukenberg
3 lat temu

Jaka ruda taka złośliwa.

Robert
Robert
3 lat temu

Zarażeni nie oznacza, że zaraz chorzy na COVID19. Droga redakcjo, proszę więcej uwagi poświęcać nomenklaturze, bo ona jest kluczowa często.

Last edited 3 lat temu by Robert
Antek
Antek
odpowiedział na komentarz  Robert
3 lat temu

Filozof grecki😁

Mieszkaniec.
Mieszkaniec.
3 lat temu

Ta impreza okolicznościowa to „Piknik strzelecki” w Pajęcznie? Czy jakaś inna impreza.

wlodek
wlodek
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec.
3 lat temu

NIE

Atina
Atina
3 lat temu

A pamiętajcie jak Szurmowski śmiał się z masek a potem kazał zakładać jak zamknoł lasy jak zabronił spotkań rodzinnych świąt wielkanocnych jak straszą ludzi wysokimi karami i sanepidem do teraz, jak to jest że wirus w kopalniach a na Zenku Martyniuku nie jak biskupi zamknęli koscioly, czego się bali że umrą? a biedronki 24h pamiętajcie?
A wiece wyborcze pamiętajcie bez masek, a pogrzeby bez rodziny i zamknięte cmentarze a wesela ograniczone i pełne plaże
Ta Korona Ściema ma tyle absurdow że powinna nam otworzyć oczy a nie nas dzielić

powiatowy
powiatowy
3 lat temu

powiat pajęczański 51 200 dusz, stwierdzony KONTAKT z koronawirusem ,bo NIE chorych, 88 dusz ,zmarło NIE z powodu koronawirusa ale na choroby współistniejące bo NIKT nie podpisze się że zmarł na koronawirusa 3 dusze ,a teraz niech ktoś sprawdzi jak wyglądała zeszłoroczna GRYPA w zestawieniu z tegoroczną PLANDEMIĄ Paniki i Ściemy