R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZobacz historię Franka w filmie "Powiedz tak lub nie"

Zobacz historię Franka w filmie „Powiedz tak lub nie”

We wtorek 1 grudnia na antenie TVP 2 zostanie wyemitowany film opowiadający historię „Franka śpiącego Królewicza”. Mały mieszkaniec powiatu pajęczańskiego od 3 lat walczy każdego dnia, by odzyskać sprawność i wrócić w pełni do swoich bliskich.

„Powiedz tak lub nie” to film dokumentalny w którym poruszona jest historia wyjątkowego mieszkańca naszego powiatu – „Franusia śpiącego Królewicza”. W 2017 roku życie małego Franka i jego rodziny całkowicie się zmieniło. Zdrowy, radosny i aktywny 3 letni wówczas chłopiec na skutek bezobjawowego wirusa grypy, który zaatakował jego mózg, doznał rozległego zapalenia mózgu, a w konsekwencji śpiączki mózgowej.

W filmie Pawła Hejbudzkiego poznajemy mamę Franka Ewelinę i jej przyjaciółkę Grażynę. Kobiety wspierają się w codziennej walce o kontakt z synami przebywającymi w jedynej w Polsce warszawskiej Klinice Budzik znanej z cudownych wybudzeń ze śpiączki pourazowej.

Przebywające od wielu miesięcy z dala od domu rodzinnego kobiety podejmują wyścig z czasem o każdy najmniejszy ruch palca czy oka u swojego dziecka, który daje im nadzieję na nowy język porozumienia. Zespół naukowy kliniki postanawia sprawdzić nowatorską metodę kontaktu z dziećmi poprzez interfejs mózg komputer – czytamy w opisie filmu.

Premiera filmu odbędzie się we wtorek 1 grudnia o godzinie 22:55 na antenie TVP 2.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments