W Pajęcznie powstanie kąpielisko?

15

Od momentu, kiedy w najbliższym sąsiedztwie zbiornika wodnego Pietrzyków pojawiły się koparki, mieszkańcy Pajęczna spekulowali, że obok istniejącego już stawu powstanie kąpielisko. Niestety musimy zmartwić amatorów pluskania pod chmurką. Głównym przeznaczeniem inwestycji prowadzonej przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Pajęcznie będzie staw hodowlany. Istnieje jednak szansa, że w przyszłości obiekt zyska również funkcję rekreacyjną.

Inwestycję wycenioną na 150 tysięcy złotych udało się rozpocząć dzięki wieloletnim staraniom zarządu Koła PZW w Pajęcznie. Gmina Pajęczno przeznaczyła na ten cel 40 tysięcy złotych, PZW Koło w Pajęcznie dysponowało wkładem własnym w wysokości 20 tysięcy złotych, natomiast pozostałe 90 tysięcy złotych zostało zabezpieczone w budżecie PZW Okręg Częstochowa.

Dzięki zgromadzonym środkom obok istniejącego obiektu o powierzchni 1,4 hektara powstanie drugi, znacznie większy, bo niemal 2 hektarowy zbiornik, który w głównej mierze będzie służył wędkarzom. Jacek Wielgosik, wiceprezes pajęczańskiego koła PZW nie wyklucza jednak, że w przyszłości mogłoby powstać tutaj kąpielisko.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydzielić miejsce na kąpielisko. Z naszej strony nie ma tutaj żadnego problemu, aby takie miejsce plażowania stworzyć. Myślałem, aby na jednym z brzegów usypać kawałek sztucznej plaży, jednak jest to nadal długa droga do tego, aby powstało tutaj kąpielisko. Obiekt musi uzyskać odbiór sanepidu, no i przede wszystkim trzeba zatrudnić ratownika – mówi wiceprezes Jacek Wielgosik.

Burmistrz Dariusz Tokarski również jest zwolennikiem stworzenia miejsca rekreacji dla mieszkańców. W miarę możliwości finansowych gminy planowane jest zagospodarowane nie tylko jeziorka Pietrzyków, ale również Matusowca.

Na dzień dzisiejszy plany są takie, żeby ten zbiornik służył wędkarzom, aczkolwiek zarówno w przypadku jeziorka Matusowiec, jak i Pietrzyków, myślimy o tym, aby zagospodarować je w sposób rekreacyjny. Przy nowym rozdaniu środków unijnych będziemy szukać takiego programu, z którego będzie można pozyskać odpowiednie środki – zapewnia burmistrz Tokarski.
W projekcie przebudowy amfiteatru i modernizacji wszystkich alejek uzgodniona jest również plaża przy jeziorku Matusowiec, wraz z miejscem do odpoczynku dla dzieci i osób starszych – dodaje włodarz.

Zakończenie inwestycji planowane jest 30 września 2016 roku.

Poprzedni artykułŚwięty Mikołaj odwiedził Pajęczno
Następny artykułZbiórka żywności „Tak Pomagam”
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

15 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Gzik
Gzik
7 lat temu

A w tych torfowiskach nie miały czasem jakieś żaby legowisk?

bona
bona
7 lat temu

Ja się tylko zastanawiam czy warto robić takie kąpielisko. Bo ja do takiej wody jak jest na Ługu to raczej nie wejdę.

Fiona
Fiona
7 lat temu

Myślę zrobią kąpielisko ale dla koni

kawa
kawa
7 lat temu

Nic wam nie pasuje!! Co za poj*bani ludzie :/

Jan
Jan
7 lat temu

Gmina daje 40tyś na hobby wędkarskie dla dzieci na plac zabaw przy ul Przemysłowej funduszy brak.

WERDE
WERDE
odpowiedział na komentarz  Jan
7 lat temu

Staw ???? super sprawa!!!!!! mieliśmy przez tyle lat dwie kałuże ….mi się pomysł podoba ….A od tego naszego SZefa miasta nie ma co wymagać… gmina biedna … więc skąd ma mieć kasę na place zabaw i t d….Po jakiego haka nowe chodniki w amfiteatrze !!!!!!!???? ktoś tam spaceruje bo ja wątpię…. dobrze dobrze niech się staw kopie latem będzie gdzie na spacery się wybrać….Gratulacje dla członków PZW Pajęczno,,, odważna decyzja….ps.LUDZIE NIE CZYTAJCIE KOMENTARZY PISANYCH PRZEZ … NIE NAPISZĘ BO SIĘ OBRAŻĄ 😉

Pajęczak
Pajęczak
7 lat temu

Jezioro nazywa się ŁUG a nie żaden ,,Matusowiec” !
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ug_%28jezioro_w_powiecie_paj%C4%99cza%C5%84skim%29
W oficjalnym dokumencie na str.193 możecie sprawdzić: http://ksng.gugik.gov.pl/pliki/hydronimy2.pdf

ekolog
ekolog
7 lat temu

Szkoda,że nad Ługiem nic nie ma,a mogłoby być super latem.Miejsce naprawdę fajnie,a zupełnie niewykorzystane,choć z drugiej strony jak nie zmieni się podejście niektórych do tego,żeby szanować to co mamy,to nie ma o czym gadać.Pijana i najarana dzicz z buszu wrzuca do wody co tylko może,domki zdewastowane,kosze na śmieci obok domku,ale jeden z drugim debilem muszą syf robić naokoło.Ech,daleko nam do cywilizowanych krajówprzykre,ale prawdziwe.

Nowoczesna
Nowoczesna
odpowiedział na komentarz  ekolog
7 lat temu

Jeszcze 15 lat temu zaraz za parkingiem od strony 22 Lipca stał zakaz wjazdu w stronę molo. Teraz małolaty wożą się samochodami rodziców i urządzają sobie libacje nad Ługiem. Przydałby się monitoring i interwencje policji.

xyz
xyz
odpowiedział na komentarz  Nowoczesna
7 lat temu

Szkoda Ci, że 15 lat temu nie mogłaś się „powozić”? najlepiej to wszystkiego zakazać…
A co do monitoringu to chyba trochę w tyle jesteś bo na Ługu jest 🙂

inni
inni
7 lat temu

Bez sensu wydajecie 40tyś na niepotrzebne kąpielisko a dzieci w okolicznych wioskach nie mają co robić bo nawet nie ma głupiego placu zabaw

kolorowa
kolorowa
7 lat temu

Gdy mieszkańcy Baran , Kurznej, Dylowa A , Nowych Gajęcic czy Łężcy poszli do gminy o wybudowanie placu zabaw powiedzieli że nie ma pieniędzy a na to mają pieniądze ? Dzieci w tych wioskach w czasie wolnym nie mają nawet gdzie wyjść , a gdy ktoś będzie chciał jechać nad kąpielisko do pojedzie sobie np. do Bełchatowa.

Baran
Baran
odpowiedział na komentarz  kolorowa
7 lat temu

Ile dzieci jest na Kurznej, Dylwowie A czy Baranach żeby robić tam plac zabaw?
Jeśli serio powstał by staw i KĄPIELISKO albo miejsce rekraacji to chyba nie ma co porównywać. Kąpieliska nie ma u nas żadnego, a placy zabaw w pyte!!!

Dam
Dam
7 lat temu

Co do kąpieliska nad ługiem to można zapomnieć bo jak człowiek chciał popływać to zaraz interwencie Policji były , to pierwsza sprawa na pietrzykowie również tam będzie blisko las i te krzaki to żywcem komary i pawenty człowieka zjedzą. Ale co do plaży nad ługiem i częściowe wyczyszczenie stawu po to żeby nie pływać w glonach to byłbym za. Tyle z mojej strony każdy ma prawo się wypowiedzieć tak jak uważa Pozdrawiam.

1995
1995
7 lat temu

Dawno temu nad Lugiem bylo bardzo duzo dzieci i doroslych, po co jezdzic do Belchatowa skoro sami mamy warunki wystarczy tylko w miare zagospodarowac