R e k l a m a
Strona głównaWiadomościProces w sprawie tragicznej śmierci czwórki dzieci

Proces w sprawie tragicznej śmierci czwórki dzieci

W poniedziałek rozpoczął się proces 37-letniej Beaty B. matki czwórki dzieci, które rok temu utonęły w Warcie. Na ławie oskarżonych zasiada także 30-letnia asystentka rodziny. Do pierwszej rozprawy zwołanej na 1 czerwca nie doszło ze względów proceduralnych. Sędzia Aneta Tworek zdecydowała także o wyłączeniu jawności rozprawy z uwagi na dobro zeznających w procesie świadków.

Wieluńska prokuratura oskarża kobiety m.in. o to, że dopuściły dzieci do kąpieli bez wcześniejszego rozpoznania terenu i pozwoliły na przebywanie w rzece większej liczby dzieci, niż były w stanie nadzorować. Za nieumyślne spowodowanie śmierci, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do tragedii doszło rok temu, 6 sierpnia 2013 matka wraz z opiekunką społeczną zabrała piątkę swoich dzieci nad rzekę. Dzieci chcąc się schłodzić weszły do wody. Niestety w tym miejscu Warta miała wyjątkowo wartki nurt. Jedno z dzieci zaczęło się topić, pozostała trójka ruszyła mu z pomocą. Silny prąd rzeki zabrał całą czwórkę – dwie dziewczynki: 7-letnią Hanię i 11-letnią Kasię oraz ich dwóch braci – 14-letniego Mieczysława i o rok starszego Andrzeja.

Materiał wideo dzięki uprzejmości telewizji NTL.

źródło: tvntl.pl
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments