R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRadny przekroczył uprawnienia?

Radny przekroczył uprawnienia?

Przed kilkoma dniami w głównym, wieczornym wydaniu Faktów TVN wyemitowany został reportaż z naszego powiatu. Chodzi o sprawę technika weterynarii, a zarazem radnego powiatowego Pawła Sikorę, który udzielił pomocy potrąconemu psu.

Z materiałem można zapoznać się na stronie http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/radny-dorabial-jako-weterynarz-choc-nie-mial-uprawnien,533413.html

Niestety w reportażu radny odmówił wypowiedzi do kamery. Nam udało się skontaktować telefonicznie i porozmawiać z Pawłem Sikorą, który przedstawił swoją, całkiem odmienną wersję wydarzeń. Technik weterynarii nie ma sobie nic do zarzucenia i uważa, że cała sprawa ma podłoże polityczne.

Przy całym zdarzeniu we wszystkich mediach pominięte są najważniejsze osoby. Dwie kobiety, które chciały ratować tego psa i one szukały po różnych lecznicach pomocy. Od początku, kiedy ja tam przyjechałem, pojawił się także policjant – dzielnicowy z gminy Rząśnia – on był świadkiem, jakich czynności się podjąłem. Czynności polegały na tym, że po uzgodnieniu telefonicznym ze swoim lekarzem zbadałem psa. Nie jest prawdą, że stwierdziłem stan agonalny czy złamany kręgosłup. Wcześniej, zanim przystąpiłem do czynności, obecny na miejscu policjant widząc, jak piesek się męczy, zaproponował jego uśpienie, lecz odpowiedziałem, że nie posiadam stosownych do tego uprawnień. Zresztą jak się okazało po badaniu, bez rentgena stwierdziłem, że raczej jest to tylko złamanie nogi i pies jest w silnym stresie, jednak wyjdzie z tego – tłumaczy radny Sikora.

Wersje Sikory zdaje się potwierdzać relacja policjanta obecnego na miejscu zdarzenia, którą przekazał nam oficer prasowy KPP Pajęczno asp. Mieczysław Botór.

Faktem jest to, że w relacji policjanta z którym rozmawiałem, nie było propozycji o uśpieniu psa przez pana Sikorę. Nie wiem teraz czy uśpienie zaproponował obecny na miejscu policjant czy osoba, która zgłosiła zdarzenie. Rzeczywiście pan Sikora powiedział, że jest technikiem weterynarii i on takiej czynności wykonać nie może.
Panie, które były na miejscu przekazały policjantowi, że wcześniej próbowały skontaktować się z lecznicą w Rząśni, jednak nikogo tam nie zastały. Inny lekarz weterynarii, do którego zadzwoniły, stwierdził, że nie jest w stanie przyjechać, ponieważ wykonuje w tej chwili inne czynności. Kolejny lekarz bodajże z gminy Pajęczno też powiedział, że nie przyjedzie, bo to nie jego teren, dopiero trzecią osobą, która podjęła się pomocy temu zwierzęciu był pan Sikora – relacjonuje rzecznik KPP Pajęczno asp. Mieczysław Botór.

Wiele kontrowersji we wcześniejszych publikacjach budził też zaaplikowany przez technika weterynarii zastrzyk z kofeiny:

Ta Pani wyrwała z kontekstu tylko jeden lek, a były podane trzy, kiedy policja sprawdziła u innego lekarza, że takie leki podaje się w takiej sytuacji, to ta Pani zmieniła wersje na złe rozpoznanie, a nie źle podane leki. […] Zresztą tej Pani nie było na miejscu, więc skąd ona wie, jaką ja diagnozę postawiłem? – dodaje zdenerwowany całą sprawą Paweł Sikora.

Zdaniem radnego cała afera ma drugie dno i jest to polityczna nagonka na jego osobę:

Sprawa jest związana w mojej ocenie z polityką. Nie wiem kto, może podczas postępowania sądowego uda się to ustalić, może ta Pani powie, kto ją namówił, kto jej taką wiedzę przekazał. Ogólnopolska stacja robiła tutaj śledztwo trzy dni i nic nie znalazła, żadnych dowodów, jedynie podważyła moja wiarygodność i pokazała mnie w złym świetle.

Udało nam się również skontaktować z Panią Marzeną współwłaścicielką rannego sznaucera, jednak zastrzegła, że wypowie się dopiero po opublikowaniu tego tekstu.

Jak zakończy się cała afera zadecyduje Sąd, ponieważ sprawą zajmuje się już wieluńska prokuratura. Paweł Sikora również nie pozostaje bierny i wynajął adwokata, który skieruje do sądu pozew o znieważenie i oczernianie jego osoby przez właścicielki potrąconego psa. Radny zastrzegł, że udziela nam wywiadu na wyłączność i nie będzie komentował sprawy w mediach do czasu jej rozstrzygnięcia w sądzie.

Nadal nie odnalazł się drugi ze skradzionych sznaucerów, więcej informacji o zaginionym psie znajdziecie na naszym forum https://twojepajeczno.pl/forum/temat/zaginela-suczka-sznaucer-miniaturowy/

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

98 KOMENTARZE

guest

98 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
oooooo
oooooo
7 lat temu

jestem calkowicie za panem sikora!

Medioznawca
Medioznawca
odpowiedział na komentarz  oooooo
7 lat temu

Nazwiska się odmienia ! ,,Panem Sikorą”

Poranna Kawa
Poranna Kawa
7 lat temu

Ja też trzymam stronę Sikory.Panie P…. znam od dziecka i uwierzcie nigdy zn imi dobrze nie było……..

Tomek
Tomek
7 lat temu

Historia z psami delikatnie mówiąc naciągana 🙂 Tylko „dziennikarze” tvn-u mógli podłapać taką „sensację” . Szkoda że Kuźniar nie przyjechał 🙂 jak cyrk to cyrk 🙂

Medioznawca
Medioznawca
odpowiedział na komentarz  Tomek
7 lat temu

Teraz Knapik, syn tego lektora, bryluje:
https://www.youtube.com/watch?v=rUG6VhOw4rI

michu
michu
7 lat temu

Nie znam tego Pana, ale to co zrobiono ( o ile to jest prawdą) to czyste skurw****stwo i należy walczyć również z TVN, o odszkodowanie i publiczne przeprosiny

ja
ja
7 lat temu

Jestem za Panem Sikorą!!! Te kobiety powinny słono płacić za takie kłamstwa,. Stare dewoty to do kościoła niech idą, nie umieją nawet powtórzyć tego co ktoś mówi, tylko tak samo jak TVN „wycinają” poszczególne fakty. Mam nadzieję, że spotka je odpowiednia kara. Nie dość że człowiek pomaga zwierzęciu, to robia taką aferę, następnym razem do tego psa żaden weterynarz nawet technik weterynarii nie przyjedzie i będą zdane wyłącznie na siebie. Oko za oko…

Haha
Haha
7 lat temu

Popieram, biedny Pan radny, powinien złożyć o odszkodowanie
http://zapodaj.net/d39695eac751c.jpg.html
http://www.e-bip.pl/Start/12365/PersonalInformation/4896/8

D
D
7 lat temu

Zrozumiejmy też te panie, one naprawdę przeieły się swoimi podopiecznymi. Może to przesada, ale tak która wskazuje lepsze postępowanie? Pan weterynarz niestety na pewno nie miał uprawnień do dokonywania jakichkolwiek czynności przy tm psie. A zawsze chwalił się, że jest lekarzem, a tu BĘC 🙂 Śmieszne niby, tylko psa szkoda 🙁

ytong
ytong
7 lat temu

Powiem jedno – baba bez bolca dostaje pier….a 🙂

oooooooo
oooooooo
7 lat temu

Pan sikora to zloty czlowiek naprawde a po tych wyjasnieniach ze str pana sikory to juz raczej nikt nie powinien miec watpliwosci.

Haha
Haha
odpowiedział na komentarz  oooooooo
7 lat temu

Tak, złoty, do rany przyłóż, tylko uważaj, bo możesz nie przeżyć.

tom
tom
7 lat temu

Skoro jest niewinny to dlaczego usunąl nr tel. z tablicy inf. ?

Niko
Niko
7 lat temu

Osobiście nie lubię tego pana. Od ferowania o czyjejś winie jest sąd a nie te panie i byle dziennikarzyna. Uważam że powinien wytoczyć im proces cywilny a z tego co czytam wygraną ma pewną. Publiczne oczernianie kogoś w ogólnopolskich mediach bez żadnych dowodów to skurwiel**stwo.

bielski
bielski
7 lat temu

Jasne jest, że to sprawa polityczna. Kto jest po drugiej stronie i jest w to wszystko bardzo zaangażowany widać choćby po oficjalnej stronie http://www.rzasnia.pl Zamieścili już dwa ogłoszenia o poszukiwanym piesku, a jak zaginął kiedyś mieszkaniec Rekiel – to się nawet nie zająknęli. Może by tam umieszczali więcej informacji o planach gminy na dalszy rozwój, a nie robili z oficjalnej strony pudelka.

olek
olek
7 lat temu

Wiec w sprawę jest też zaangażowany np. Kiełczygłów gdzie podobna informacja też jest? Spisek!

też mieszkanka
też mieszkanka
odpowiedział na komentarz  olek
7 lat temu

tak wszystkie słupy ogłoszeniowe, nie wiem przystanki, płoty i wszystkie miejsca, gdzie wiszą te ogłoszenia, a i pewnie jeszcze ci co czytają te ogłoszenia, afera polityczna jak jasna ……

Haha
Haha
7 lat temu

Sulmierzyce też biorą udział w spisku http://sulmierzyce.eu/index.php?start=11
Strony są dla mieszkańców i każdy ma prawo prosić o zamieszczanie takich informacji, a jeśli nie są to treści handlowe, to gmina nie ma prawa odmówić

bielski
bielski
7 lat temu

Sprytnie, sprytnie. Niestety na strone http://www.pajeczno.pl ogłoszenia brak, a przecież właścicielki psa pochodzą z gminy Pajęczno.

ehhhh
ehhhh
odpowiedział na komentarz  bielski
7 lat temu

Urząd miasta nie jest od szukania jakichś psów !

Haha
Haha
7 lat temu

Nie było ważne z której jest gminy- tylko gdzie był widziany. Ogłoszenia były dawane tam, gdzie była suczka widziana i w tych gminach w kierunkach których się udawała.

yhm
yhm
odpowiedział na komentarz  Haha
7 lat temu

„Haha” tłumaczenia pokrętne jak i cała ta historyjka 🙂 Gdzie Biała a gdzie Kiełczygłów, tym bardziej że od Białej do Dylowa A czyli miejsca skąd została zabrana i gdzie pies mógłby wrócić sam jedzie się przez Wręczycę lub Lipinę czyli gmina Pajęczno 🙂

sąsiadka
sąsiadka
7 lat temu

Wręczyca to gmina Pajęczno,nikt ze znajomych nie widział takiej suczki ,a ogłoszenia były dawane,do tej pory niektóre wiszą,pozostałe walały się po ulicy ,podczas ostatniej wichury poleciały ?!

też mieszkanka
też mieszkanka
7 lat temu

„Wcześniej, zanim przystąpiłem do czynności, obecny na miejscu policjant widząc, jak piesek się męczy, zaproponował jego uśpienie, lecz odpowiedziałem, że nie posiadam stosownych do tego uprawnień. Zresztą jak się okazało po badaniu, bez rentgena stwierdziłem, że raczej jest to tylko złamanie nogi i pies jest w silnym stresie, jednak wyjdzie z tego – tłumaczy radny Sikora.” „Ta Pani wyrwała z kontekstu tylko jeden lek, a były podane trzy, kiedy policja sprawdziła u innego lekarza, że takie leki podaje się w takiej sytuacji, to ta Pani zmieniła wersje na złe rozpoznanie, a nie źle podane leki. […] ” Jak rozumiecie te… Więcej »

Haha
Haha
7 lat temu

Podał je Pan Sikora, nie posiadający do tego uprawnień.

yhm
yhm
odpowiedział na komentarz  Haha
7 lat temu

Haha mamy rozumieć Marzena?

anabell
anabell
7 lat temu

Przecież to podobno świetny od lat i nie drogi specjalista od leczenia zwierząt hodowlanych może pieski to nie jego specjalność, taki tam wypadek przy pracy.

anabell
anabell
7 lat temu

I taki tam odcięty numer telefonu…

Marzena
Marzena
7 lat temu

Marzena jako Marzena zastawia się, jak podejść do komentarza, który ma napisać. Czy poważnie zgodnie z prawdą, czy pod obecną tu publikę- kpiąco i zlewająco.

yhm
yhm
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Czyli Marzena z wypowiadających się w tym temacie drwi i kpi?? Tak mamy to rozumieć? uuuu nieładnie :/

Grzegorz
Grzegorz
7 lat temu

Myślę że do podania leków ma uprawnienia ale do uśpienia zwierzaka już nie.

Marzena
Marzena
7 lat temu

Nie, wypowiadający się tutaj w większości drwią i kpią z tematu, odchodzą od meritum sprawy. Dlatego nie wiem czy jest w ogóle sens pisać cokolwiek.

Grzegorz
Grzegorz
7 lat temu

Masz rację Marzena, chyba nie ma sensu. Pozdrawiam

edward
edward
7 lat temu

Uważam, że ta sprawa z pieskami to być może zagrywka polityczna ze strony przeciwników politycznych Pana Pawła Sikory, przegrali w sądzie tzw.”sprawę plakatów wyborczych” to próbują oczernić i „rozdmuchać” medialnie kolejny temat.Reasumując, działanie Pana Pawła przyczyniło się do uratowania życia pieska (jak pamiętamy inne agendy weterynaryjne odmówiły jakiejkolwiek pomocy).

Marzena
Marzena
7 lat temu

Fakty Bełchatów 1 kwietnia 2015 http://zapodaj.net/8f8df548ce22c.jpg.html

Poranna Kawa
Poranna Kawa
7 lat temu

Zastanawiam się dlaczego ludzie się tak zachowują. Zapewne Pani Marzena nie ma problemów i szuka ich na siłę .Bawisz się Pani Marzenko czyimś kosztem, jest Pani taką celebrytką regionalną w kaloszach na zdjęciu.

Marzena
Marzena
7 lat temu

No też się zastanawiam, np. nad tym, czemu ludzie udają kogoś kim nie są kosztem czyjegoś życia czy zdrowia. Problemy zapewne miałabym mniejsze, gdyby Pan Sikora odmówił interwencji przy pieskach. Nie musiałabym w kaloszach, w deszczu po krzakach za przerażonym psem biegać. Suczka byłaby dawno w domu, a ja delektowałabym się w spokoju kofeinką, haha. A w celebrytkę bawić się nie będę-żeby dla Pani dobrego smaku biegać po polach w szpileczkach.

Poranna Kawa
Poranna Kawa
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Kobieto ogarnij się! Wiem ,że zawsze byłaś inna,ale nie rób z siebie pośmiechowiska na całą Polskę.

brytkaCcele
brytkaCcele
7 lat temu

zgadzam się z poranną kawką 😉 marzenka weź sie za robote a nie pokazujesz w ilu to już faktach byłaś ty i twój pies. stwierdzenie regionalna celebrytka w kaloszach chyba w 100% trafne. szukasz psa ? czy na zlosc chcesz zrobic temu ktory raczej nie specjalnie chciał źle?? proponuje ci zglos temat do zamkniecia adminowi. oplac ogloszenie na jego stronie i niech sie wyswietla wszystkim w prawym czy lewym gorym rogu ze zaginal pies a nie po wszystkich regionalnych gazetkach latasz i opowiadasz o swojej tragedii.

D
D
7 lat temu

A co wy gadacie. Kobieta szuka psa i jest w tym jak widać zdeterminowana i skuteczna. Może trochę tego za dużo rzeczywiście ale pokazuje tylko determinację. A Sikora? Niech nie gada o polityce tylko się do roboty weźmie i częściej stuka jednym palcem w tą klawiaturę to więcej zrobi. „Sprawa polityczna” śmieszne. Zwykły wiejski nawet jak się okazuje nawet nie weterynarz a zaraz wietrzy spisek na miarę afery ogólnopolskiej. Kim w ogóle jest ten Pan Radnym małego powiatu i szeregowym pracownikiem urzędu. Już tu napisano „specjalista”. Sam sobie winny, że jak ostatni deb… odmawiał komentarzy, zamiast coś powiedzieć to i… Więcej »

WACEK
WACEK
7 lat temu

TEN JEŁOP ,KTÓRY MU SZKODZI JEST OBRZEZANY

D
D
7 lat temu

Wacek, skąd Ty wiesz, że Pan sikora jest obrzezany? :O

Marcin
Marcin
7 lat temu

Ewidentnie udziela się tu chyba Pan oskarżony?! Bo jak znam jego dokonania to nie ma tylu popleczników! Sam obrażał ludzi nie raz! sam donosił do gazet na inne osoby! a tu teraz wielce pokrzywdzony!! Mam nadzieje, ze zostanie wykluczony z życia politycznego!! będzie miał wtedy czas żeby się dokształcić i zostanie weterynarzem!! Ciekawe czy kasę którą brał od ludzi wpisał do oświadczenia majątkowego?!?! Pewnie nie!! tylko mówił, ze da weterynarzowi!!

też mieszkanka
też mieszkanka
7 lat temu

Nie chyba tylko na pewno, wystarczy spojrzeć – te same buźki. Jak to ktoś kiedyś powiedział; nosił wilk razy kilka ponieśli wilka.

Medioznawca
Medioznawca
7 lat temu

TVN to nie jest wiarygodne źródło informacji !!!

Proszę zapoznać się jak ,,dziennikarze” tej stacji tworzą materiały:
https://www.youtube.com/watch?v=rUG6VhOw4rI

Obiektywny obserwator
Obiektywny obserwator
7 lat temu

Szanowni Państwo!!! Wchodząc na stronę nie da się nie zauważyć bredni tak z jednej jak i z drugiej strony. Po pierwsze „Medioznawca ma raję, gdzie jest wywiad w programie TVN z funkcjonariuszem Panem asp. Botorem?, na czyje życzenie nie został wyemitowany ?, Kto za tym stoi? Po drugie. Aż się prosi porównać wynik wyborczy startujących w wyborach dwóch Panów zajmujących się leczeniem zwierząt technika i lekarza wet. Marcin pisze o wykluczeniu z polityki, nie Pan Marcin decyduje, decydują wyborcy Panie Marcinie. Po trzecie. Właścicielka mówi o kradzieży psów. Ciekawi mnie z którego miejsca zostały skradzione, czy to nie jest zasłona… Więcej »

Marzena
Marzena
7 lat temu

Sprawdź najpierw w słowniku, co znaczy obiektywny. Traci sens pisanie ludziom czegokolwiek, większość widzi winę moją, winę psa, pewnie się wałęsały, pewnie nieskradzione, pewnie kłamiemy, pewnie policjant itp. Nikt nie widzi lekarza, który nie jest lekarzem. Który od lat jawnie robi ludzi w balona, uważając nas za idiotów – i przestaję mu się dziwić, skoro większość tak łatwo się kiwać daje. Gdyby Pan Sikora zachował choć odrobinę rozsądku, to pewnie sprawa zakończyłaby się podziękowaniami i byłabym kolejną osobą wierzącą, że to weterynarz, i to dobry. Ja też wolałabym happy end. Niestety, musimy mierzyć się z rzeczywistością. Co do mediów: to… Więcej »

Marzena
Marzena
7 lat temu

Sprawdź najpierw w słowniku, co znaczy obiektywny. Traci sens pisanie ludziom czegokolwiek, większość widzi winę moją, winę psa, pewnie się wałęsały, pewnie nieskradzione, pewnie kłamiemy, pewnie policjant itp. Nikt nie widzi lekarza, który nie jest lekarzem. Który od lat jawnie robi ludzi w balona, uważając nas za idiotów – i przestaję mu się dziwić, skoro większość tak łatwo się kiwać daje. Gdyby Pan Sikora zachował choć odrobinę rozsądku, to pewnie sprawa zakończyłaby się podziękowaniami i byłabym kolejną osobą wierzącą, że to weterynarz, i to dobry. Ja też wolałabym happy end. Niestety, musimy mierzyć się z rzeczywistością. Co do mediów: to… Więcej »

Marzena
Marzena
7 lat temu

Sprawdź najpierw w słowniku, co znaczy obiektywny. Traci sens pisanie ludziom czegokolwiek, większość widzi winę moją, winę psa, pewnie się wałęsały, pewnie nieskradzione, pewnie kłamiemy. Nikt nie widzi lekarza, który nie jest lekarzem. Który od lat jawnie robi ludzi w balona, uważając nas za idiotów- i przestaję mu się dziwić, skoro większość tak łatwo się kiwać daje. Gdyby Pan Sikora zachował choć odrobinę rozsądku, to pewnie sprawa zakończyłaby się podziękowaniami i byłabym kolejną osobą wierzącą, że to weterynarz, i to dobry. Ja tez wolałabym happy end. Niestety, musimy mierzyć się z rzeczywistością. To są całkiem inne sytuacje. Na walkę o… Więcej »

kibic
kibic
7 lat temu

Jak mawiał klasyk:” Pusiu, Kawo, Marzeno nie idźcie tą drogą.”

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  kibic
7 lat temu

Mister Kibic. Prawnym obowiązkiem każdego obywatela jest zgłaszanie podejrzenia popełnienia przestępstwa, jeśli się o nim wie. Biorąc pod uwagę umiejętności tego Pana, gdzie o złamanie kości stwierdził stan agonalny, jestem przekonana, że wykończył niejedno zwierzę. Każdy, u którego ten Pan samodzielnie diagnozował, leczył i robił zabiegi u zwierząt – jest potencjalnym pokrzywdzonym. Taka osoba jest też potencjalnym świadkiem przestępstwa, a jej zwierzę przedmiotem tego przestępstwa. I jako pokrzywdzona ma prawo dochodzić swoich praw. Jako świadek – ma obowiązek to zgłosić. To nie jest brukowanie, malowanie czy inna czynność, która można robić bez wiedzy, bo zawsze można poprawić. Tu, jeśli nie… Więcej »

tadek
tadek
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Podje*bmy jeszcze te wszystkie „babki ” na wioskach co masują jak dysk wypadnie 🙂 dorabiaja na czyjejś krzywdzie baby wstrętne!!

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  tadek
7 lat temu

Potwierdzasz tylko to, co napisałam wcześniej. Większość jest taka, za jakich nas Pan radny uważa. Nie ma więc sensu klepać w klawę. Powodzonka. Ja tam wolę korzystać z profesjonalnych usług. Ale jak ktoś jest masochistą to jak najbardziej- polecam babki i radnego.

tadek
tadek
7 lat temu

Nie rozumiem jeśli się mylę to mnie poprawcie: ten koleś pomógł jej psu a ona go podjebala że nie miał do tego uprawnień?? :/ wow to już wyższy poziom skorwy*twa:)

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  tadek
7 lat temu

Nie, źle zrozumiałeś. Nie pomógł psu, próbował go dobić podając nieodpowiedni lek, przekonany o słuszności swojej diagnozy- że pies jest w stanie agonalnym (miał złamaną jedną kość w łapie, żadnych innych obrażeń wewnętrznych ani zewnętrznych, żadnych ran). Podjął się interwencji, mimo iż nie posiada uprawnień, leków samodzielnie podawać nie może, może pomagać weterynarzowi w jego obecności- o ile faktycznie jest taki technik pracownikiem lecznicy. Przez to że podjął się interwencji, a oprócz braku uprawnień brak mu też umiejętności, pogorszył stan jednego psa i doprowadził do tego, że drugi przepadł. Więc zanim kogoś nazwiesz skorw…. to się zastanów.

ja
ja
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

To dlaczego policja twierdzi, że Sikora mówił co innego? Podważa Pani słowa policjanta?? Wychodzi na to, że policjant też jest „be” bo kłamie! A może to Pani kłami?! Coś mi się wydaje, że policjant na rozprawie sądowej będzie świadkiem, myśli Pani, że jemu sędzia nie uwierzy?

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  ja
7 lat temu

Mam nadzieję, że policjant będzie świadkiem. Co do propozycji uśpienia- p. Sikora powiedział to przy kilku osobach, podtrzymywał to w rozmowie ze mną osobiście i z moją mamą przez telefon kilka godzin po zdarzeniu- wielce zdziwiony, że suczka nie padła po jego interwencji. Zdanie zmieniać zaczął i wycofywać się na siłę z diagnozy po tym, jak zaczęliśmy rozgłaszać, że chciał uśpić o złamaną jedną kostkę.

ja
ja
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

„Faktem jest to, że w relacji policjanta z którym rozmawiałem, nie było propozycji o uśpieniu psa przez pana Sikorę. Nie wiem teraz czy uśpienie zaproponował obecny na miejscu policjant czy osoba, która zgłosiła zdarzenie.”
Policja twierdzi co innego…

małuszyn-a
małuszyn-a
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Pani Marzeno, odnoszę wrażenie jakby chciano Panią zastraszyć. Pozdrawiam

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  małuszyn-a
7 lat temu

Nic nowego, zastraszanie zaczęło się od momentu jak pierwsi reporterzy zaczęli z ludźmi w Białej rozmawiać i Pan Sikora zdał sobie sprawę, że sprawa jednak nie przycichnie. Rozumiem, że są ludzie, którzy uważają, że to co robi jest ok. Ja uważam, że nie. I mam prawo i podstawy tak uważać. Skoro jest w porządku, to sam się wybroni, po co straszenia? Osobna sprawa, że jakoś nie znalazła się żadna osoba chcąca pochwalić Pana Sikorę za to, że dobrze leczy zwierzęta. Wszyscy dziwnie wody w usta nabrali. A przecież to by Panu Sikorze, tak nieprawdziwie oskarżanemu, szkalowanemu-zapewne pomogło. Więc albo zadowolonych… Więcej »

Marzena
Marzena
7 lat temu

Przebieg zdarzeń jest udokumentowany, dlatego nie boję się straszenia Sądem przez Pana radnego. Aż tak źle w Polsce jeszcze nie jest, żeby karano ludzi za prawdę.

Poranna Kawa
Poranna Kawa
7 lat temu

Marzena gubisz się walczysz z radnym czy z panem co Ci niby pieska chciał zabić?
Po prostu szok ,zamiast miło spędzać czas z rodziną to siedzisz na necie i robisz z siebie najbardziej nieszczęśliwą

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  Poranna Kawa
7 lat temu

To jedna i ta sama osoba. Też siedzisz na necie, więc o co chodzi? Rodzinki nie masz? Każdy ma prawo komentować- włącznie z Tobą, tylko ja nie powinnam? Dziwne…Nieszczęśliwa albo martwa jest sunia, która przepadła.

kibic
kibic
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Biedny nieszczęśliwy piesek oraz bardzo szczęśliwy człowiek, który mógł dzięki pieskowi zaistnieć w mediach. Pewnie ten Pan o niczym innym nie marzył.

Marzena
Marzena
7 lat temu

Dostaliśmy wieści z drugiej ręki, że na peryferiach Białej, ktoś zgarnął z drogi błąkającą się naszą sunię. Był to mężczyzna ok 40-tki, białym lub jasnym busem, towarzyszyła mu młoda dziewczyna, być może córka. Jeśli ktoś kojarzy takiego sąsiada, bądź może ktoś taki przyjeżdża do Białej do rodziny, znajomych, jakiegoś zakładu, Prosimy o spytanie czy nie pomógł takiemu pieskowi. Albo prosimy o namiary, to sami sprawdzimy. Nie wiem jak inaczej tą informację ugryźć.

małuszyn-a
małuszyn-a
7 lat temu

Pani Marzeno podziwiam Pani determinację i upór w poszukiwaniu swojego pupila, wierzę, że w końcu odnajdzie Pani suczkę. To tylko dobrze świadczy o Pani, mówi się, że kto kocha zwierzęta ten jest dobrym i uczciwym człowiekiem. Z przymrużeniem oka niech Pani patrzy na krytykujących – po prostu są ludzie i ludziska. Prześledziłam wszystkie wpisy i wszystkie informacje medialne i nie dopatrzyłam się żeby komukolwiek Pani ubliżyła. To raczej radny gubi się w swoich zeznaniach,w Kulisach sfotografował się z dokumentem wielkim jak prześcieradło i twierdził zupełnie coś innego. Szyld wielki na pół ściany z dwoma telefonami kontaktowymi (no teraz już z… Więcej »

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  małuszyn-a
7 lat temu

Nie znaleźli reporterzy- bo to oni pierwsi zaczęli sprawdzać. Ja także nie znalazłam, ale może źle patrzę, zobaczymy co wypatrzy prokurator.
Dziękuję za zrozumienie- jest tu rzadkością, ale każdy taki wpis dodaje otuchy. Pozdrawiam

bolus
bolus
7 lat temu

Zastraszanie to tego pana radnego konik. niejednego już wykonczyl i psa i człowieka!

małuszyn-a
małuszyn-a
7 lat temu

No to powtórzę wcześniej napisane znane porzekadło: nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka i dopytam nowym: czyżby przyszła kryska na Matyska?
A wcześniejszą aktywność radnego w mediach też łatwo sprawdzić, wystarczy wpisać tytuł gazetki i jego nazwisko i jest czarno na białym!

lal
lal
7 lat temu

Marzenka a może jeszcze program Dlaczego ja? tam są problemy Twojego kalibru. A w między Czasie proponuję Rutkowskiego zatrudnić kto jak nie On odnajdzie Twojego pieska.

kibic
kibic
odpowiedział na komentarz  lal
7 lat temu

Powiadomić natychmiast szefa FBI Jamesa Comey’a !!!

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  lal
7 lat temu

Ktoś Cię zmusza do bycia tu? Interesowania się sprawami tak małego kalibru? Bo nie bardzo rozumiem.

ytong
ytong
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Pani też nie powinno tu być. Jakby naprawdę zależało Pani na psince popylała by Pani po bezkresach powiatu pajęczańskiego w kaloszach i noktowizorze ale lepiej przesiedzieć cały dzień na internetach

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  ytong
7 lat temu

A mi zarzucałeś, że mam nierówno, haha. Szkoda słów. Odpisałam Ci na to w temacie sznaucerki, więc sobie doczytaj.

ytong
ytong
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Dość już mam czytania o tym sierściuchu. Trzeba było go pilnować i tyle. Jak był taki bezcenny to zapakować gpsa w odbyt nie byłoby tej afery. No ale afera musi być. Dziękuję dobranoc

lal
lal
7 lat temu

Kiedyś słupy teraz psy .Musiała się odezwać bo by o niej zapomnieli,

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  lal
7 lat temu

Nie mam potrzeby, żeby nieznajomy lal o mnie pamiętał. Coś dziwnie tu co po niektórych ta sprawa boli. Chyba nawet bardziej niż samego zainteresowanego.

anabell
anabell
7 lat temu

Podobno analizą oświadczeń majątkowych nie zajmuje się prokuratura tylko inne organy się tym zajmują…..

mieszkanka powiatu
mieszkanka powiatu
7 lat temu

Pani Marzeno, życzę powodzenia w szukaniu pieska. A ytong to chyba sam pan radny(albo ktoś mu bliski) , bo jak się czyta to co pisze, to wygląda zupełnie jakby nie myślał, tylko złość przez niego przemawiała. Ciekawe ile zwierząt (koni, krów, świń, psów i nie tylko) ucierpiało przez pseudo weterynarza. Przecież to karygodne. Żeby się ten Pan chociaż znał na swojej robocie….. Ale to co ten Pan robił, to żerowanie na ludzkim zaufaniu i portfelu. Wg tego co podają media ten Pan ma dużo etatów, to chyba nie było konieczne dorabiać sobie w ten sposób. A na terenie powiatu słyszy… Więcej »

zszokowana
zszokowana
7 lat temu

Powiem tak……gdybym byla pokrzywdzona to napewno nie siedzialabym i nie tlumaczyla sie na tym forum. jeszcze sie zdazy pani potlumaczyc i poklocic w sadzie.

Wiesław
Wiesław
7 lat temu

Gdyby pan Sikora miał choć trochę honoru, to zrzekłby się mandatu radnego. Ale on woli, co wielokrotnie udowodnił, stosować podwójne standardy. Mam nadzieję, że odpowiednie organy kontrolne wyjaśnią tą sprawę i pan Sikora usłyszy wyrok skazujący go za te wszystkie szachrajstwa.
Szkoda, że to wszystko wychodzi na światło dzienne w takich okolicznościach.
P.S. Pani Marzeno, mam nadzieję, że piesek się znajdzie cały i zdrowy…

Pozdrawiam Czytelników
Wiesław

Obserwator
Obserwator
7 lat temu

Przeczytałem artykuł w Kulisach, obejrzałem TVN, teraz czytam wpisy na forum i nachodzi mnie taka refleksja. Pan Sikora ( praktykuje, uprawia zawód, pracuje ) nie bardzo wiem jak to nazwać ale nie o to chodzi. A więc zajmuje się zwierzętami ( to chyba w tej sytuacji najlepsze słowo ) już od dawna i jakoś nigdy nikt tak wielkich pretensji do niego nie wnosił, aż tu nagle wielka medialna walka o psa i opisywanie nieprawidłowości ,czy wręcz przestępstw Pana Sikory tak jakby co najmniej położył pokotem połowę fauny zwierzęcej tego powiatu a i być może kilku ościennych. Moim zdaniem afera jest… Więcej »

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  Obserwator
7 lat temu

Mimo absurdów tego kraju wierzę jeszcze w sprawiedliwość i w to, że nikt za mówienie prawdy nie zostaje ukarany. Więc się nie mam czego bać. Co do reszty wypowiadać się nie będę.Ty jak widzę, prawdy nie znając, wyrok już wydałeś. Nie spodziewałeś się mediów- ja się nie spodziewałam takiej ludzkiej ślepoty. Przy podejściu tutejszej społeczności zastanawiam się, czy nie pobawić się w doktorka, kasy nie potrzepać-a jak położę faunę pokotem to i tak nikogo to nie ruszy- idealne środowisko do biznesów.

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  Obserwator
7 lat temu

Nie mam nic przeciwko, aby ktokolwiek wyrażał pochlebne opinie- ja wyrażam swoje na podstawie własnych doświadczeń. Na jakiej podstawi piszesz, że zajmuje się zwierzętami od dawna? W jakim zakresie się zajmuje? Posiadasz jakiekolwiek rzetelne informacje na temat tego zajmowania? Dotyczyło Twoich zwierząt? Czy tylko piszesz bo piszesz, zarzucając mi kłamstwa, nie znając ani mojej sytuacji osobiście, ani nie mając żadnych osobistych doświadczeń związanych z praktykami w/w Pana w tym kierunku?

Gumiś
Gumiś
7 lat temu

Nie wiem czy ta historia jest „wyskrobana” czy prawdziwa, wiem natomiast że sikora to „lepszy cwaniak” jest i jakoś ani trochę nie jest mi go szkoda. Skoro jednak wykonywał zawód bez odpowiednich uprawnień powinien wyrok dostać. Zresztą nie tylko w tym przypadku…

małuszyn-a
małuszyn-a
7 lat temu

a co zrobił z jednym lekarzem? to jedno z ostatnich jego działań, a wcześniej ilu ludzi pod …….? kto mieczem wojuje od miecza ginie też jakoś nie potrafię mu współczuć

MACIEJ
MACIEJ
7 lat temu

O CZYM TU DYSKUTOWAĆ TECHNIK WETERYNARII SKŁADA TĄ SAMĄ PRZYSIĘGĘ CO LEKARZ MEDYCYNY KUDZIEJ TYLKO DO ZWIERZĄT JEGO OBOWIĄZKIEM BYŁO UDZIELENIE POMOCY I RATOWANIE JAK BOGDAN CHAZAN WIĘC O CO TU DYSKUSJA? POWINNO SIĘ SPRAWDZIĆ CO ROBILI LEKARZE WET KTÓRZY OLALI TEMAT WIADOMO ŻE SĄ BIZMESMENI I WETERYNARZE WETERYNARZE KTÓRYCH JEST BARDZO MAŁO MAMY TAKĄ KORUPCJE W RZĄDZIE I W PRAWIE TERAZ PO 3 miesiącach jak się zapłaci MOŻNA BYĆ RATOWNIKIEM MEDYCZNYM DZIWNE ŻE JESCZE POLACY NIE WYSADZILI MINISTERSWA OŚWIATY EDUKACJI I RZĄDU NIE WYNIEŚLI U NAS JEST GORZEJ NIZ W ZSRR jak powiedział JERZY STUHR ” siostro mamy tu… Więcej »

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  MACIEJ
7 lat temu

Od kiedy to technicy składają przysięgę????

Maria-Magdalena
Maria-Magdalena
7 lat temu

Szkoła dla pielęgniarek też trwa 5 lat, czy zatem zdecydowałbyś oddać swoje zdrowie w ich ręce zamiast w ręce lekarza ?

małuszyn-a
małuszyn-a
7 lat temu

A jak się ma postępowanie w tej sprawie? Chodzi mi o zeznania majątkowe tego pana?! A zapomniałam on jest teraz w koalicji!!! To znowu ukręcą łeb sprawie?

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  małuszyn-a
7 lat temu

W dniu 15 lipca 2015 roku w Sądzie Rejonowym w Wieluniu Oddział Pajęczno odbyło się posiedzenie pojednawcze w związku z aktem oskarżenia z art. 212 par.1 kk,złożonego przeciwko mnie przez Pana Pawła Sikorę. Na posiedzeniu tym Pan Paweł Sikora publicznie przeprosił mnie za wyrządzone krzywdy i odstąpił od oskarżenia przed rozpoczęciem przewodu sądowego, unikając w ten sposób wzajemnego aktu oskarżenia z mojej strony.

Marzena
Marzena
7 lat temu

Mogę udzielić informacji w zakresie, który jest mi wiadomy, ale proszę osoby zainteresowane aby pytały osobiście, nie anonimowo, ja się nie kryję, można mnie znaleźć np. na fejsie 😉

wiedzący
wiedzący
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Stronę sobie załóż jak Wo….cz co się będziesz. Osoby może niech jeszcze zdjęcia wklejają bo Marzenka sobie życzy :/ Nie wplątuj w te swoje zagrywki postronnych osób. PS. Znowu zaczynasz przesiadywać na internecie zamiast pilnować sierśiuchów, niedługo będzie żal że zginęły :/

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  wiedzący
7 lat temu

O co Ci chodzi? Bo nie bardzo rozumiem? Jakie zdjęcia? Jakie wplątywanie osób? Słoneczko za ostre czy co?

wiedzący
wiedzący
odpowiedział na komentarz  Marzena
7 lat temu

Jej Marzenka, to prościej bo może się właśnie od pługa oderwałaś :/ : nikt nie będzie podawał swoich danych bo ty chcesz, sama się kop z Sikorą jak nie masz co robić. Słoneczko grzeje całkiem fajnie, pogoda w sam raz na poszukiwania suni ale ty oczywiście wolisz przesiedzieć przed kompem i się wysługiwać ludźmi :/ Także ten, jak coś jeszcze nie rozumiesz to pisz śmiało, będę literował. Pozdro sześćset

Marzena
Marzena
odpowiedział na komentarz  wiedzący
7 lat temu

Teraz Cię naszło na skomentowanie mojej odpowiedzi na czyjeś pytanie sprzed dwóch miesięcy? Nie proszę o niczyje dane wiedzący niedowidzący- pisałam zainteresowanej osobie gdzie może znaleźć odpowiedzi na pytania. Jakie wysługiwanie się ludźmi??? Chyba musisz faktycznie literować bo za pokręconą formą Twoich stwierdzeń ciężko nadążyć

KK
KK
7 lat temu

Tych psów nikt pewnie nie porwał. One razem lub wcześniej tylko jeden wielokrotnie biegały po ulicy niepilnowane . Ci ludzie to straszne niedbaluchy. Kto tam mieszkał na wsi to wie o co chodzi.

ja
ja
odpowiedział na komentarz  KK
7 lat temu

po ulicy niepilnowane biegają luzem sąsiadów (zresztą nie tylko po ulicy bo i na podwórko rodziców ciągle się pchają) a nie moich rodziców, nie pisz głupot jak nie masz pojęcia