R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionARiMR przypomina o oświadczeniach dotyczących przyznania dopłat

ARiMR przypomina o oświadczeniach dotyczących przyznania dopłat

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: Oświadczenia o przyznanie dopłat za 2019 r. można składać tylko do czwartku 14 marca.

Rolnicy dotychczas złożyli niespełna 100 tys. oświadczeń zamiast wniosku przez internet o dopłaty bezpośrednie. W 2018 roku rolnicy złożyli ponad 430 tys. takich oświadczeń. Termin ich składania w tym roku mija w czwartek 14 marca. – To dosłownie ostatnie dni na złożenie oświadczenia – mówi Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.
Agencja od 15 marca rozpoczyna przyjmowanie wniosków przez internet.
Właścicielom małych gospodarstw, którzy w tym roku chcą ubiegać się o dopłaty bezpośrednie takie same jak w 2018 roku umożliwiono złożenie oświadczenia. Do 7 marca zarejestrowano ich 93 tys. papierowych oświadczeń. Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują je do 14 marca. Najwięcej oświadczeń złożono w województwach lubelskim, mazowieckim i małopolskim. Najmniej w lubuskim, pomorskim i zachodniopomorskim.
Oświadczenie wyłącznie w wersji papierowej może złożyć właściciel gospodarstwa poniżej 10 ha, który w zeszłym roku ubiegał się o przyznanie płatności: obszarowej, dodatkowej, za zazielenienie, do powierzchni uprawy chmielu, do owiec i kóz, niezwiązaną do tytoniu, płatności ONW (dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi), pomocy za zalesianie, premię pielęgnacyjną i zalesieniową.

źródło: ARMiR

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments