R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionDołącz do 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Dołącz do 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy blisko 1200 żołnierzy. Na 2021 rok zaplanowanych jest po 6 szkoleń podstawowych i wyrównawczych dla nowych ochotników.

W 2021 roku żołnierze 9ŁBOT kontynuują szerokie działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią – nieustannie wspierają służby medyczne, kombatantów, Policję w monitorowaniu kwarantanny, dostarczają środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji. Nowy rok zapowiada się równie intensywnie także pod względem liczby zaplanowanych szkoleń – właśnie zakończyło się pierwsze w tym roku szkolenie podstawowe a najbliższe rozpocznie się już 30 stycznia. 

Terminy szkoleń dobrane są w taki sposób, aby umożliwić jak największej grupie ochotników wstąpienie w szeregi naszej brygady. Równolegle z działaniami antykryzysowymi będziemy realizować szkolenia nowych kandydatów oraz rozszerzać kompetencje naszych żołnierzy  – informuje dowódca 9ŁBOT płk Paweł Wiktorowicz.

Szkolenie podstawowe, które trwa 16 dni – przeznaczone jest dla osób, które dotychczas nie miały do czynienia ze służbą w wojsku, natomiast wyrównawcze – trwające 8 dni – skierowane jest do rezerwistów. Obydwa rodzaje szkoleń zaplanowane są w trybie ciągłym oraz podzielonym na weekendy.

Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi łódzkich Terytorialsów, powinni zgłaszać swoje kandydatury w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień, która odpowiada za przeprowadzenie kwalifikacji. Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z platformy ePUAP. Kandydaci mogą także skorzystać z pomocy rekruterów – żołnierzy łódzkiej brygady, których numery telefonów dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem: www.wojsko-polskie.pl/9bot/. Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi posiadanie polskiego obywatelstwa, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

tekst: Małgorzata Glińska
R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
3 lat temu

A co to nie można komentować w sprawie referendum?

radca
radca
odpowiedział na komentarz  tomek
3 lat temu

Ten artykuł nie dotyczy referendum naucz się czytać ze zrozumieniem

IXS
IXS
3 lat temu

BUAHAHAHA – ŻART? BRAKUJE LUDZI NA ŻOLIBORZU?