R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionGaz ziemny: Więcej oszczędności, niż się spodziewasz!

Gaz ziemny: Więcej oszczędności, niż się spodziewasz!

EWE: PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI KORZYŚCI!

MITY O DROGIM GAZIE
W powszechnej świadomości gaz ziemny jest paliwem droższym niż paliwa stałe, paliwa płynne czy energia elektryczna. Wszystko zależy od tego, co bierzemy pod uwagę i jak kompleksowo podchodzimy do wyceny przy planowaniu źródła ciepła w gospodarstwie domowym. Warto więc dowiedzieć się, jakie czynniki sprawiają, że gaz jest jednym z najbardziej ekonomicznych paliw.

GAZ TAŃSZY, NIŻ SIĘ WYDAJE
Spośród różnych paliw pozwalających na wygodne i bezobsługowe ogrzewanie (do których zaliczają się jeszcze gaz propan, olej opałowy czy energia elektryczna) to właśnie ogrzewanie gazowe jest najtańsze. Gaz ziemny to paliwo wysokowydajne energetycznie, więc prawie cała energia zostaje zamieniona na ciepło.
Wysoka sprawność energetyczna umożliwia zastosowanie nowoczesnych, łatwych w obsłudze urządzeń gazowych, w których proces spalania gazu jest w pełni zautomatyzowany. Gaz ziemny jest paliwem doskonale nadającym się do spalania w gazowych kotłach kondensacyjnych. Dzięki temu można odzyskać bardzo dużo energii. Czy pamiętamy o tym, porównując ceny?

CENA GAZU NIGDY NAS NIE ZASKOCZY
Cena gazu ziemnego jest regulowana przez instytucję państwową – Urząd Regulacji Energetyki, podczas gdy ceny większości innych nośników energii ustalane są przez ich dostawców. W odróżnieniu od ciągle rosnących cen ekogroszku i węgla cena gazu w ciągu ostatnich 3 lat obniżyła się o około 16%!
W dostawie gazu ziemnego nie ma godziny szczytu ani drugiej taryfy, jak w przypadku energii elektrycznej. Ogrzewamy się więc tanim źródłem energii wtedy, kiedy potrzebujemy – zawsze na tych samych warunkach.

Z GAZEM JEST O WIELE LŻEJ – DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI!
Jaką wartość ma Twój czas i wysiłek fizyczny? Bo z gazem oszczędzasz jedno i drugie! Chodzi o czas przeznaczony na obsługę pieca i jego czyszczenie, na magazynowanie opału, na zamawianie paliwa i jego transport. Oszczędności na gazie wynikają z tego, że nie musimy robić jego zapasów, nie musimy dorzucać opału czy pamiętać o uruchomieniu pieca, żeby mieć ciepłą wodę do kąpieli. Nie musimy wywozić popiołu. Czy to się nie liczy?

GAZ JEST STWORZONY DO OSZCZĘDZANIA
Dzięki nowoczesnym piecom gazowym to my decydujemy, gdzie, kiedy i o ile ma być cieplej, a kiedy ogrzewanie można po prostu zmniejszyć lub wyłączyć. Możemy ustawić niską temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, i przyjemne ciepło na kilkanaście minut przed powrotem domowników z pracy czy ze szkoły. Możemy bardzo łatwo i szybko dostosowywać moc grzewczą do temperatury na zewnątrz. Możemy to zrobić nawet zdalnie –np. za pomocą aplikacji na smartfonie czy tablecie.

OSZCZĘDZAMY TAKŻE NA CZYSZCZENIU KOMINA!
Mieszkańcy domów ogrzewanych gazem ziemnym rzadziej muszą korzystać z usług kominiarskich. Zgodnie z przepisami kominy w przypadku korzystania z paliw stałych powinny być czyszczone 4 razy w roku. Przy gazie ziemnym komin czyszczony jest dwa razy do roku. Pozwala to zredukować koszty o co najmniej kilkadziesiąt złotych rocznie!

NIE ZASKOCZY NAS RÓWNIEŻ… SEZON!
Zakup paliw stałych na dany sezon wymaga wydania większej gotówki jednorazowo. Ale w jaki sposób oszacować potrzebne zapasy na nadchodzący sezon? Jak długa i ciężka będzie w tym roku zima? I w ten oto sposób kupujemy albo za dużo zapasów – albo za mało.
Te kłopoty i obciążenia znikają, gdy ogrzewamy się gazem ziemnym. Dostęp do gazu mamy zawsze, niezależnie do tego, ile go potrzebujemy. A płacimy tylko za realne zużycie – tylko za to paliwo, które wykorzystaliśmy. Brzmi rozsądnie, prawda?

KOSZTY ROZŁOŻONE W CZASIE
W EWE można wybrać jeden z dwóch wygodnych sposobów rozliczania zużycia gazu – opłaty według licznika albo równomierne rozłożenie opłat na cały rok (podobnie jak w przypadku ciepła z ciepłowni). W ten sposób możemy wygodnie zaplanować płatności. I jak to wygląda w kalkulacjach?

NIE MUSIMY ZGADYWAĆ, ILE TO KOSZTUJE
„Gaz ziemny jest naprawdę tanim paliwem, którego ekonomiczność poznajemy i doceniamy nie tylko w kosztorysie, ale też w czasie użytkowania. Zachęcam do kontaktu z EWE – wyliczamy za darmo szacunkowe koszty użytkowania gazu ziemnego, dostosowane do konkretnej wielkości domu i liczby domowników. A także koszty przyłączenia do sieci gazowniczej EWE” – zachęca Marek Szymoniak, dyrektor Działu Dystrybucji i Obrotu Sieciowego Gazem sprzedaży EWE.

EWE to działający od ponad 19 lat w Polsce niezależny dostawca gazu, posiadający aż 1659 km własnych sieci gazowych. Dostarcza gaz dla klientów indywidualnych, jak i firm w 49 gminach na terenie 6 województw. Wszystkie informacje dotyczące korzystania z gazu ziemnego znajdą Państwo na stronie www.ewe.pl i pod numerem infolinii 801 100 800.

Szacunkowy koszt roczny użytkowania gazu ziemnego w domu jednorodzinnym*:
powierzchnia: 120 m2, liczba osób: 4
dom dobrze ocieplony
gaz wykorzystywany do: ogrzewania, gotowania i podgrzewania wody.
Prognozowany koszt roczny zakupu gazu: 4 580 zł brutto
Miesięczna opłata: ok 382 zł brutto

* Koszty użytkowania gazu ziemnego zostały przeliczone zgodnie z aktualnie obowiązującymi cenami w Taryfie EWE dla Paliw Gazowych z dnia 22.07.2017 r., zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
R e k l a m a

2 KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Domownik
Domownik
5 lat temu

Tak jasne gdy miałem na eko groszek sam okres zimowy to był koszt 3 tys zł a teraz na gazie przy oszczędzaniu że w domu zimnawo 5 tys zł. Nie dla biednego taki opał jak się zarabia 2.500zł

kkk
kkk
5 lat temu

Przy dobrze docieplonym domu w tej cenie to się z węglem wyjdzie 🙂