Koronawirus w województwie łódzkim?

9

Wiele serwisów internetowych informowało dzisiaj o pierwszym wykrytym i potwierdzonym przypadku koronawirusa w naszym kraju. Urząd Wojewódzki uspokaja i stanowczo dementuje tę informację.

Część największych polskich portali internetowych poinformowało dzisiaj, że w Polsce, a dokładnie w województwie łódzkim odnotowano pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa. Zarażona niebezpiecznym wirusem ma być 25-letnia pacjentka, która wróciła do Polski z Tajlandii i przebywa w łódzkim szpitalu zakaźnym im. Biegańskiego.

Informacji stanowczo zaprzecza zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak i Łódzki Urząd Wojewódzki. W przesłanym do nas komunikacie czytamy:

Kategorycznie stwierdzamy, że w tej chwili nie ma zdiagnozowanego przypadku wystąpienia koronawirusa w województwie łódzkim, zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia. Komunikaty podawane przez media opierają się na niepełnych i nierzetelnych informacjach. Do zdiagnozowania tej choroby należy przeprowadzić niezbędne badania.
Wszyscy pacjenci podejrzewani o zakażenie koronawirusem znajdują się pod obserwacją służb medycznych i sanitarnych.

Dokładne informacje na temat niebezpiecznego wirusa można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 800 190 590. Na specjalnej infolinii uruchomionej przez NFZ dowiemy się jak postępować w sytuacji wątpliwości czy podejrzenia zakażenia koronawirusem.

R e k l a m a
guest
9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ołówek
Ołówek
10 miesięcy temu

Odnoszę wrażenie, że media okropnie nie mogą doczekać się tego wirusa w Polsce. Po 5 razy dziennie nagłówki na wszystkich portalach na czerwono o jakimś podejrzanym pacjencie. Według statystyk dziennie w Polsce umiera około 1000 osób i jakoś nikogo to nie rusza. A przy koronowirusie tak wielu osobom odwala. Zapewne ktoś na tym swój kapitał polityczny chce zbić.
Miłego popołudnia

Koronoświrus
Koronoświrus
odpowiedział na komentarz  Ołówek
10 miesięcy temu

Mądrze podsumowane. Czekają na tego wirusa i nie mogą się doczekać.

Edyta
Edyta
10 miesięcy temu

Platforma Obywatelska i reszta lewaków szerzy takie kocopyły

Gigus
Gigus
10 miesięcy temu

Gdzie jest pisowski wirus, w Pajęcznie, przecież to wiadomo.

Mara
Mara
odpowiedział na komentarz  Gigus
10 miesięcy temu

Nie w Pajęcznie tylko na Smykowiznie, to wszyscy wiedzą gdzie jest ognisko

Synej
Synej
10 miesięcy temu

Potwierdzone info. Mamy to koronawirus w lodzi. Poczta pantoflowa nie kłamie

olo
olo
odpowiedział na komentarz  Synej
10 miesięcy temu

przez kogo PO mylecnu

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Synej
10 miesięcy temu

Kłamie tylko PiS, szczególnie w TVP.

Jacek
Jacek
10 miesięcy temu

Przecież PiS to w całości kłamie. W TVP powiedzieli że emeryci mają 70 zł podwyżki DO PORTFELA. A w rzeczywistości to mniej o podatek
Kłamstwo PiS ja zawsze.