R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionPrzekształcenia oddziałów w szpitalach covidowych

Przekształcenia oddziałów w szpitalach covidowych

Od 12 grudnia (sobota), zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, część łóżek w szpitalach tzw. covidowych zostanie przywróconych dla pacjentów niecovidowych.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu będzie odmrożonych 20 łóżek, w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 40 łóżek (ginekologia i położnictwo), Poddębickim Centrum Zdrowia 24 łóżka (obecnie szpital przestaje posiadać osobny oddział covidowy; w szpitalu nadal funkcjonuje oddzielny oddział onkologiczny) i Tomaszowskim Centrum Zdrowia 30 łóżek (choroby wewnętrzne).

W województwie łódzkim, dzięki decyzjom wojewody łódzkiego, postanowiono po pierwsze przywrócić świadczenia w newralgicznych zakresach tzn. w tych gdzie najwięcej łóżek zostało przekształconych na covidowe, a pacjenci uskarżają się, że mają problem z dostaniem się do lekarza. Po drugie uwzględnić dostępność geograficzną do szpitali tzn. chodzi o to, żeby przekształcić szpitale w takich miejscach, gdzie nie ma bliskości świadczeń, a pacjent nie musiał daleko jechać do oddziału szpitalnego. Po trzecie chodzi o uwzględnienie złożoności procesu przekształcenia i odkształcenia, ponieważ nie wiemy czy będzie, czy nie będzie trzeciej fali zakażeń COVID-19.
Każda z tych decyzji jest tymczasowa i będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie łódzkim. Jeżeli sytuacja będzie ulegała stabilizacji i stopniowej poprawie w kolejnych tygodniach grudnia wojewoda będzie podejmował kolejne decyzje o przywracaniu szpitalom ich pierwotnych funkcji.

źródło: Informacja prasowa

 

R e k l a m a

7 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Felczer
Felczer
3 lat temu

Ale pisiory się motaja jak dzieci we mgle.

SBB
SBB
3 lat temu

W styczniu szczepioneczki po których nadejdzie trzecia fala tej pseudopandemii ,na wiosnę ludzie bedą chorować i umierać po powikłaniach po szczepiennych a wszystko będzie przypisane pod Covid21.

Popiel
Popiel
odpowiedział na komentarz  SBB
3 lat temu

Szczepienia zacząć od pisiorow. Jak przeżyją zaszczepimy się my. Jak nie przeżyją to lepiej dla kraju bo moim zdaniem ciągną nas w przepaść.

Antek
Antek
odpowiedział na komentarz  Popiel
3 lat temu

Szczepić, szczepić, szczepić pisiorow, szybko.

Polak
Polak
3 lat temu

Ile tu chamstwa i idiotycznej propagandy komuchów dążycych do rozbioru Polski!

Dudek
Dudek
odpowiedział na komentarz  Polak
3 lat temu

Przecież PiS to komuna bis. Sprawdź z jakich domów są naczelni tutejsi pisiory. Mają ja w genach.

Kotek
Kotek
odpowiedział na komentarz  Dudek
3 lat temu

Sprawdźcie czyja matka była dyrektorką szkoły i aktywną aktywistką PZPR.