Dopalacze zbierają śmiertelne żniwo w województwie łódzkim

17
fot.: KWP Łódź

10 osób z województwa łódzkiego zmarło w ciągu ostatnich kilku dni na skutek zażycia śmiertelnego dopalacza. W sąsiednim powiecie bełchatowskim nieznana substancja zabiła aż 4 osoby.

Fala zgonów młodych ludzi zatrutych dopalaczami przybiera na sile. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w pierwszej połowie 2018 roku w całym kraju z powodu dopalaczy zmarło 11 osób. W ciągu ostatnich kilku dni tylko na terenie woj. łódzkiego ofiar było aż 10. Pierwsze zgony miały miejsce w Łodzi, kolejna czarna seria nawiedziła Bełchatów, gdzie zmarła czwórka młodych ludzi.

Istnieją podejrzenia, że śmiertelny dopalacz mógł powstać na skutek wymieszania istniejących dopalaczy lub wzbogacenia produktu o bardzo mocny lek przeciwbólowy – fentanyl. W związku z planowanymi zmianami w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, dilerzy chcą pozbyć się towaru, który mają w posiadaniu i tworzą nowe mieszanki.

Nowy specyfik ma mieć również odmienne działanie niż dotychczasowe produkty. Zazwyczaj osoby po zażyciu dopalaczy stawały się nadmiernie pobudzone, jednak w przypadku śmiertelnego dopalacza jest odwrotnie. Zażywającym towarzyszą stany paranoidalne, są przerażeni, mają wrażenie, że ktoś ich śledzi i chce zabić. Do śmierci dochodzi na skutek utraty przytomności i niedrożności dróg oddechowych. Dlatego jedna z teorii zakłada, że nowy specyfik może zawierać w swoim składzie fentanyl.

Sprawą fali zgonów zajęła się specjalna grupa policji, w skład której wchodzą funkcjonariusze z łódzkich oraz bełchatowskich komend. Policjanci mają już na koncie pierwsze zatrzymania:

Trwają przeszukania. Funkcjonariusze zabezpieczają kolejne niebezpieczne środki pod postacią kryształków, proszku, masy plastycznej, suszu i tabletek. Wszystkie zostaną poddane szczegółowym badaniom. O ile posiadanie dopalaczy nie jest jeszcze karalne – zmiany w prawie, na które czekają policjanci wkrótce – a produkcja i wprowadzanie do obrotu wiąże się z postępowaniem prowadzonym przez Inspekcję Sanitarną, o tyle w przypadku ostatnich zdarzeń podejrzanym grożą już zarzuty karne zagrożone karą do 12 lat pozbawienia – informuje KPP Bełchatów.

W sprawie dopalaczy niepokojący jest również fakt, że w szpitalach na terenie naszego województwa wzrosła liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu psychoz i stanów pobudzenia wywołanych dopalaczami.

POLICJA OSTRZEGA:

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Powodują one nieodwracalne zmiany w organizmie człowieka, sieją spustoszenie i trwale uszkadzają mózg. Zażycie nawet jednej dawki może doprowadzić do utraty przytomności, niewydolności oddechowej, niewydolności nerek połączonej z hiperkaliemią i kwasicą, czy do rabdomiolizy. Właściwie reagujmy, jeżeli w naszym towarzystwie ktoś zażywa lub zamierza zażyć takie substancje i odmawiajmy jeśli nas do zażywania namawiają. Nie warto ryzykować życia!


guest
17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta
Elżbieta
2 lat temu

W Działoszynie chłopak sprzedaje a policja mimo iz wie nic z rym nie robi!!!

Ja bo co
Ja bo co
odpowiedział na komentarz  Elżbieta
1 rok temu

Baranuorzy nie tkna bo sami im dostarczaja co zarekwiruja .. Sprawa do jaworowicz

Żzzzzzzzzz
Żzzzzzzzzz
2 lat temu

No właśnie taka prawda i w pajęczynie też na osiedlowej nic nie robiom bo tam mieszka policiant i mam napewno jakieś udziały z tego

Paj
Paj
odpowiedział na komentarz  Żzzzzzzzzz
2 lat temu

Dziwie się że pomimo twojej ubogiej ortografii zarówno szkoła jak i rodzice nic z tym nie robią to jest po prostu smutne 😭

Zdumiony
Zdumiony
odpowiedział na komentarz  Żzzzzzzzzz
2 lat temu

Jak masz udziały to gratuluję że się przyznałeś dostaniesz mniejszą karę 😀

Prd
Prd
odpowiedział na komentarz  Żzzzzzzzzz
2 lat temu

Massssakra

Obserwator
Obserwator
2 lat temu

Trzeba to pod samobójstwo podpiąć. Wolna wola.

chamwaudi
chamwaudi
2 lat temu

Takie stare powiedzenie mi się przypomniało;
Wąchajcie klej, będzie was mniej…
Wolna wola, chcą się truć jakimś gównem to niech to robią, sami się eliminują i zostają tylko normalne jednostki w społeczeństwie.
Szkoda tylko, że mimo takiej świadomości i rozgłosu na temat dopalaczy, wciąż znajdują się młode, domniemywam że niedorozwinięte istoty i wpieprzają ten syf.

Jiik
Jiik
odpowiedział na komentarz  chamwaudi
2 lat temu

Co do DOPALACZY się zgadzam, że syf. Ale faktyczniee zostają się same NORMALNE osoby, które nie wydziwiają tylko leją wódeczkę jak Pan Bóg nakazał.

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  chamwaudi
2 lat temu

Znam lepsze przysłowie: Gdyby koza nie skakała to by nogi nie złamała 😀” ale muszę Ci przyznać że masz ciut racji.

Baz
Baz
2 lat temu

Proponuje moderacji wyłączyć komentarze.

xhd
xhd
odpowiedział na komentarz  Baz
2 lat temu

boisz sie???

Nazwa
Nazwa
2 lat temu

Proponuje administracji wyłączyć komentarze.

xhd
xhd
odpowiedział na komentarz  Nazwa
2 lat temu

boisz sie ?

Bebus
Bebus
2 lat temu

Kto jest ciota bierze dopalacze ja wolę 100 czystej wódki lepszy efekt jak za dużo i nawet dłużej trzyma

Mk
Mk
2 lat temu

Tam mi zostało trochę kręta jakby ktoś chciał ćpuny zaje.. szkoda łóżek w szpitalach dla takich.

Ja bo co
Ja bo co
1 rok temu

Kiedy pozamykacie bandyci z konendy pajeczanskiej te mordy z dzialoszyna?