R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionW całym kraju zawyją syreny

W całym kraju zawyją syreny

We wtorek 1 sierpnia obchodzimy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – jednego z najbardziej krwawych zrywów w dziejach naszego Narodu. Przez 63 dni powstańcy warszawscy zmagali się z przeważającymi siłami niemieckich okupantów. Swą heroiczną walkę podjęli w obronie niepodległości Rzeczpospolitej, zagrożonej przez zbrodnicze totalitaryzmy – nazistowski i komunistyczny.

Tego dnia punktualnie o godz. 17.00 na terenie całego kraju włączone zostaną syreny alarmowe. Uruchomienie ciągłego sygnału akustycznego będzie trwało minutę.
Włączenie syren ma na celu sprawdzenie skuteczności funkcjonowania systemu alarmowego ale przede wszystkim upamiętnienie 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

R e k l a m a

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
9 miesięcy temu

„Tak zaczęła się jedna z największych tragedii w historii Polski.
Z jednej strony, patriotyzm i dzielność setek tysięcy mieszkańców stolicy. (…) Z drugiej, piramida dowódczej niekompetencji, braku wyobraźni, błędnych kalkulacji, zarówno wojskowych, jak i politycznych. Gotowość posyłania na stracenie elity polskiej młodzieży w celu rzekomego zasłużenia sobie na wolność w oczach Wielkiej Koalicji.”
https://www.onet.pl/informacje/ciekawostkihistorycznepl/jak-doszlo-do-wybuchu-powstania-warszawskiego/vrxjqfv,30bc1058

Rodak
Rodak
odpowiedział na komentarz  ech
9 miesięcy temu

Super źródło historyczne – „Onet”. To już chyba *Der Spiegel” pisze bardziej obiektywnie.

Polak
Polak
odpowiedział na komentarz  ech
9 miesięcy temu

A w obecnych czasach jest inaczej, czego się Polacy nauczyli. PIS pod płaszczykiem patriotyzmu sprzedaje Polskę gdzie się tylko da. Nie jest wykluczone, że znowu będzie rzeź. Zadłużyli kraj do niespotykanych rozmiarów, pokłócili ze wszystkimi dookoła, 200 tysięcy nadmiarowych zgonów, nie ostrzegli ludzi, że covid to propaganda, zniszczyli gospodarkę, inflacja 20 %, dwa budżety kraju-oficjalny i pisowski, zaśmiecili i zawalili odpadami cały kraj, napuścili obcokrajowców do niespotykanych liczb, oszustwo, złodziejstwo i propaganda na każdym kroku itd. Co tu świętować, klęskę i nieudolność władz? Szkoda tylko tych ludzi co zginęli w dobrej wierze. Pozdrawiam.

ech
ech
odpowiedział na komentarz  Polak
9 miesięcy temu

Masz rację.To co teraz dzieje się w Polsce pod nie-rządem władzy, to czyste pchanie nas do nie naszej wojny,wywrócenie gospodarki,kłamstwo,chamstwo,propaganda.Niestety historia lubi się powtarzać.Polak zawsze głupi po szkodzie.Najwyraźniej nie pamiętają o powiedzeniu – fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki.
.

Jop
Jop
odpowiedział na komentarz  Polak
9 miesięcy temu

A ludzie i tak będą na nich głosować 😁

Szambelan
Szambelan
odpowiedział na komentarz  Jop
9 miesięcy temu

Z ciebie Polak jak z kozi trąba , a na kogo głosować, na złodziei z PO ?

Stefan
Stefan
odpowiedział na komentarz  Szambelan
9 miesięcy temu

Pisiory to dopiero złodzieje i zdrajcy pierwszego sortu jakich dotąd nie było.

Aldona
Aldona
odpowiedział na komentarz  Stefan
9 miesięcy temu

tak właśnie bandyci z pisowskiej mafii od 8 lat rozkradają ten nasz piękny kraj. Pomagają im w tym żony, mężowie, kochankowie, córki, synowie, pociotki. Przecież gdzieś „rodzina” musi pracować!!!! A ze zazwyczaj pisowskie oszczypłoty maja wszystkich uzdolnionych członków rodziny to co zrobisz?! Jedyne wyjście odsunąć od władzy natychmiast i rozliczać co do złotówki łącznie z konfiskatą majątków. Bezczelność pisowska do entej potęgi

Kaczor żoliborski
Kaczor żoliborski
odpowiedział na komentarz  Szambelan
9 miesięcy temu

A co ? Tylko pisiory to prawdziwi Polacy ?

i co?
i co?
odpowiedział na komentarz  Szambelan
9 miesięcy temu

Afery PiS. Elektrownia, której nie było-1 mld 350 mln zł strat. Doprowadziły do tego decyzje państwowych spółek i lokalnych polityków PiS, którzy stworzyli sobie z tej inwestycji finansowe eldorado, trwające do dziś. 1,4 mld zł to wielkie pieniądze, choć rząd PiS wydaje nieporównywalnie więcej na kontrolę mediów. Miliardy idą do mediów publicznych. Od lat rząd dofinansowuje publiczne stacje telewizyjne i rozgłośnie, które przestały pełnić nomen omen publiczną rolę, a zajmują się głównie przedstawianiem rządowej propagandy. Spółki Skarbu Państwa przeznaczają gigantyczne pieniądze na reklamy w mediach wprost wspierających władzę Wszystkie afery Orlenu i Daniela ObajtkaTrudno mówić o jednej aferze wokół Orlenu.… Więcej »

Jasiu
Jasiu
odpowiedział na komentarz  Jop
9 miesięcy temu

Bo Polacy lubią łapówki i wszyscy to wiedzą.

Maseczki
Maseczki
9 miesięcy temu

A o 80 rocznicy Wołynia nikt nie pamięta 🙁

i co?
i co?
odpowiedział na komentarz  Maseczki
9 miesięcy temu

Zwykli ludzie pamiętają-władza już trochę mniej-bo musi być poprawna politycznie wobec Kijowa.

Patos
Patos
odpowiedział na komentarz  i co?
9 miesięcy temu

To nie Polacy rządzą Polską, bo jeśli by nimi byli to by się tak nie zachowywali, a ci co z nimi trzymają to zdrajcy i zaprzancy.