Rekordowe Targi Końskie w Pajęcznie

24

Handlarze końmi z całego kraju przyjechali do Pajęczna na kolejną, majową edycję Ogólnopolskich Targów Końskich. Z każdym rokiem rośnie liczba gości z Europy, którzy odwiedzają końską imprezę. Przechadzając się po Placu Targowym, można było spotkać obywateli Holandii, Niemiec, Czech, Włoch czy Słowacji.

Na targi przyjeżdżają hodowcy, którzy chcą konie sprzedać, rolnicy kupujący zwierzęta do pracy w gospodarstwie, jednak najliczniejszą grupą są zwykli miłośnicy koni, którzy przyjechali oglądać te piękne zwierzęta. Na placu targowym mogliśmy podziwiać ponad 400 koni przeróżnej maści i rasy.

Targi licznie odwiedzają również rymarze, którzy rozkładają stragany z siodłami, uprzężami i innymi akcesoriami niezbędnymi przy hodowli koni. Wrażenie na zwiedzających robią również stylowe bryczki.

Zdaniem burmistrza Pajęczna Dariusza Tokarskiego, Ogólnopolskie Targi końskie to świetna i przede wszystkim darmowa promocja Pajęczna. Tegoroczna edycja przyniosła również rekordowe zyski. Do kasy miasta wpłynęła kwota przekraczająca 20 tysięcy złotych. Na kolejne końskie imprezy zapraszamy już w czerwcu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo oraz rewelacyjnych zdjęć Wojtka Beśki.

fot.: Wojtek Beśka
Poprzedni artykułSpokojnie to tylko ćwiczenia
Następny artykułOlimpiada przedszkolaków
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

24 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

autor filmu niech poprawi rok na 2015

anna
anna
9 lat temu

autor filmu pokazał tylko dobre strony targów a gdzie ten zdychający konik, któremu nikt nie chciał pomóc ,
była interwencja p. weterynarz i policji ale cisza
Jeżeli jestem w błędzie to proszę mi napisać czy ten pseudo właściciel został ukarany
Jeżeli autorem filmu jest również fotograf który robił na imprezie zdjęcia to proszę go o wypowiedź co się dalej stało podczas tej interwencji, bo nawet jemu nie pozwolono zrobić zdjęć biednego konia, nawet policja mu nie pomogła

ja_
ja_
9 lat temu

no sorry ale to wina organizatorów za to co robią sprzedawcy. Jak ktoś jest nieodpowiedzialny i przywiózł konia który ledwo zipie to powinien dostać odpowiednią karę, ale nie stawiajmy targów w złym świetle przez jednego chłopa który chciał zarobić na nieszczęściu swojego podopiecznego.

ja_
ja_
9 lat temu

Z rodziną byliśmy ładnych kilka godzin na targach i oczywiście pojawił się facet jakiś „zielony” który wszędzie szukał sensacji, szkoda jeszcz że nie miał przenośnego laboratorium żeby kupy koni sprawdzać czy są dobre. Większość koni było czysta i zadbana i nie wiem po co szukać sensacji tam gdzie jej nie ma ! Zaraz pewnie będę zjedzona przez hejterów 😀

anna
anna
9 lat temu

Widziałeś osobiście tego konia z bliska – nie bo inaczej bys tak nie mówił No chyba , że nie jesteś człowiekim. Widocznie dla ciebie konie tyle samo znaczą co dla tego typa tylko kupa „mięsa” – kości,
Szkoda słów właśnie przez taką obojętność jest jak jest . Masz racje one nie krzyczą że je boli więc niech cierpią.

Kasia
Kasia
odpowiedział na komentarz  anna
9 lat temu

Anna skoro nikt ci nie udzielił odpowiedzi, tzn że nie wie co się stało z tym koniem. Po co opowiadasz tą samą historię na forum kilka razy? Był weterynarz tzn. osoba kompetentna do oceny stanu zdrowia zwierzęcia. Chcesz wiedzieć jak się sprawa zakończyła to zadzwoń do poradni weterynaryjnej albo na Policję! Trzepanie piany nic tu nie da :/ Skoro tego konia nikt inny nie widział to może go nie było 😉

Baca
Baca
odpowiedział na komentarz  anna
9 lat temu

Widzisz @anno jak śmiesz dostrzegać coś złego w „świętości”, pamiętaj cel uświęca środki. Jak możesz przeczytać w artykule przyniosło to miastu 20 tyś. wpływów, nie mylić z zyskiem. Nikt nie spytał ile przyniosło to wydarzenie kosztów dla kasy miasta. „Więc co tu jeden i to mały konik ?”
Tak dopadną Cię zaraz Igo – podobni.
Łeb nisko i dostrzegaj tylko to co dobre, inaczej skazana jesteś na Irlandię. Nie jesteś z nami – jesteś przeciwko nam.
Baczność równaj w prawo i na lewo patrz.

Makaron
Makaron
odpowiedział na komentarz  anna
9 lat temu

@baca może zdradzisz nam jakie to koszty?
Normalne że na 400 koni zdarzy się coś w transporcie albo po prostu właściciel konia jest debilem. Mi się podoba że cokolwiek się u nas dzieje. Porównując do innych gmin to aż bardzo dużo. Dla mnie impreza jest na plus.

PS. Wszystkim ludziom którzy tak „troszczą” się o koniki i pieski proponuję aby swoje siły przelali ze zwierząt na pomoc innym ludziom.

dkapwjd
dkapwjd
odpowiedział na komentarz  Makaron
9 lat temu

jakie koszty?

ile kosztowało zrobienie całej targowicy? ile osób pracuje przy organizacji targów? weterynarze pracują za darmo? a ile wpływu będzie z kolejnych imprez końskich?

Baca
Baca
odpowiedział na komentarz  Makaron
9 lat temu

makaron w głowie jeśli się podważa informację iż tego rodzaju impreza generuje solidne koszty

tadek
tadek
9 lat temu

baca czyli już masz temat na artykuł ??;)

Mokap
Mokap
9 lat temu

A według mnie było bardzo fajnie! 😉
Nikt też nie pisał o tym że zgubiło się dziecko. Ludzie przechodzili i mieli gdzieś czemu to dziecko płacze. „Kocham” tą znieczulice w ludziach…. Przy koniku to płakali bo jest niby „umierający” natomiast dziecku nawet nikt nie pomógł! Brawo. Ludzie mówili że stał tak ponad pół godziny. Ehhh, szkoda słów.

Emil
Emil
odpowiedział na komentarz  Mokap
9 lat temu

Widzicie co sprawia mu przyjemność:
– „zgubiło się dziecko” ,
– „Przy koniku to płakali bo jest niby „umierający””
– „Brawo”
Naćpany czy co?

as
as
9 lat temu

same głupoty piszecie

Sławek
Sławek
9 lat temu

Zieloni do schronisk pomagac biednym pieska na spacer chodzic a nie czekac na sensacje a potem i 7 klockow prosic na dobry cel. My Polacy juz nawas sie poznalismy przy obwodnicach

włodek
włodek
9 lat temu

A czy BURMISTRZ zapłacił za pracę tym co sprzątali Smicie po targach i robili za stójkowych od 3 rano ,czy osobiście morze to robił

ORT
ORT
odpowiedział na komentarz  włodek
9 lat temu

„morze” o fuck!!

włodek
włodek
odpowiedział na komentarz  ORT
9 lat temu

Możesz to przyjąć jako Bałtyckie

ja_
ja_
odpowiedział na komentarz  włodek
9 lat temu

chyba razem z Komorowskim uczyłeś się ortografii 😀

oczko
oczko
9 lat temu

Fajna impreza mnóstwo ludzi z bliska i daleka . Piękne Konie ,świetna pogoda i oczywiście kolejna promocja Pajęczna , wszystkim nigdy się nie dogodzi zawsze znajdą się przeciwnicy tylko szkoda, że nikt nie doceni ciężkiej pracy osób które poświęcają swój czas, aby zorganizować taką wystawną imprezę .

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  oczko
9 lat temu

#Oczko zaraz cię #baca zaatakuje, bo pewnie jesteś z „układu”. Debil jakich mało 🙂 Mi też się podobało 🙂

Baca
Baca
odpowiedział na komentarz  Tomek
9 lat temu

Nigdy w swojej wypowiedzi nie negowałem tego czy ta impreza mogła się komuś podobać czy nie, natomiast drogi Tomku zanim zaczniesz kogoś nazywać tym co widzisz w lustrze zapewniam Cię nie wszyscy są tacy sami jak Ty.

koniarz
koniarz
8 lat temu

targi są bardzo ciekawe

link
link
odpowiedział na komentarz  koniarz
8 lat temu

no i nawet troche też interesujące