Sąd w Pajęcznie odroczył wydanie wyroku w sprawie utonięcia czwórki rodzeństwa w Warcie. Na ławie oskarżonych zasiada matka dzieci  38-letnia Beata B. oraz 31-letnia Ilona B. asystentka rodziny. Sędzia Aneta Tworek zdecydowała się wznowić przewód sądowy, aby uzupełnić materiał dowodowy.

Wieluńska prokuratura oskarża kobiety m.in. o to, że dopuściły dzieci do kąpieli bez wcześniejszego rozpoznania terenu i pozwoliły na przebywanie w rzece większej liczby dzieci, niż były w stanie nadzorować. Za nieumyślne spowodowanie śmierci, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

6 sierpnia mija druga rocznica dramatycznych wydarzeń, którymi żyła cała Polska. Do tragedii doszło na dzikim kąpielisku w miejscowości Trębaczew (gmina Działoszyn). Matka wraz z opiekunką społeczną zabrała piątkę swoich dzieci nad rzekę. Maluchy chcąc schłodzić się w upalny dzień, weszły do wody. Niestety w tym miejscu Warta miała wyjątkowo wartki nurt. Jedno z dzieci zaczęło się topić, pozostała trójka ruszyła mu z pomocą. Silny prąd rzeki zabrał całą czwórkę – dwie dziewczynki: 7-letnią Hanię i 11-letnią Kasię oraz ich dwóch braci – 14-letniego Mieczysława i o rok starszego Andrzeja.

fot. i wideo: Krzysztof Kardas

12
Odpowiedz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
janJapajakmarzenaInternauta Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
anonim
anonim

Współczuje ….Przykre bardzo ciężko jest życ po takiej tragedii

ołówek
ołówek

O co dokładnie ma być uzupełniony materiał dowodowy? Pojawiły się jakieś nowe okoliczności?
Swoją drogą, ciekawe czy prokurator też myśli 3 dni do przodu i w swoim życiu chociażby zawodowym analizuje wszystko to, co może mu się przytrafić.

W mojej ocenie kara więzienia nic nie zmieni. Czas spędzony za kratami ma resocjalizować. Pytanie tylko czy w przypadku tej pani najpilniejsza jest kara czy pomoc.
Mam nadzieję, że Sąd dopatrzy się jak najwięcej czynników łagodzących i uniewinni tę kobietę.

rolnik
rolnik

Tym bardziej że ona już swoją karę do końca życia będzie odbywać.

ołówek
ołówek

Dokładnie. Po takiej tragedii, po takim życiowym “doświadczeniu”, człowiek nie jest już chyba w stanie normalnie funkcjonować. Dobrze, że w tej rodzinie jest jeszcze jedno dziecko. Przynajmniej ma się motywację do tego aby dalej jakoś żyć i może widzi się jeszcze jakiś sens tego życia.
Coś okropnego …

dora
dora

współczuję tej kobiecie jako matka

Internauta
Internauta

Matka nie omieszkała zaraz po tragedii lansować się na Fejsie. Żenada !

pajak
pajak

Co oznacza “lansować się na Fejsie”?? To że miała swoje konto to znaczy, że robiła z siebie gwiazdę?! Weź się je*nij w głowę Internauta!!!

marzena
marzena

Strasznie wspolczuje tej pani.Stracila tyle dzieci i jeszcze chca ja karac.To co sie stalo jest wystarczajca kara sama w sobie.Nie ma nic gorszego niz zycie bez swoich dzieci

pajak
pajak

Szkoda, że w telewizji nie pokazują całościowych wywiadów. Ten mnie wzruszył do łez i pewnie każdego z Was.

Ja
Ja

ja mam mieszane uczucia, bo pamiętam jak miejscowa gazeta się pochyliła nad tragedią matki i twierdziła że nieprawda iż udziela wywiadów za pieniądze mimo iż nie jest w stanie zeznawać ( że gazety biorą zdjęcia od znajomych)- a dniu publikacji ją broniącej ukazał się artykuł w superexpresie w którym ta Pani ewidentnie pozował do zdjęcia bodajże z koszulką sportową syna-oczywiście nadal nie będąc w stanie złożyć wyjaśnień co do przebiegu zdarzeń na policji

jan
jan

Uważasz tabloidy typu “Fakt” lub “SuperExpress” za rzetelne źródło informacji? Wiesz co to jest fotomontaż?
Nie używaj spójnika ,iż`, bo robisz to błędnie