Tragedia nad Wartą – Sąd wznawia proces [WIDEO]

12

Sąd w Pajęcznie odroczył wydanie wyroku w sprawie utonięcia czwórki rodzeństwa w Warcie. Na ławie oskarżonych zasiada matka dzieci  38-letnia Beata B. oraz 31-letnia Ilona B. asystentka rodziny. Sędzia Aneta Tworek zdecydowała się wznowić przewód sądowy, aby uzupełnić materiał dowodowy.

Wieluńska prokuratura oskarża kobiety m.in. o to, że dopuściły dzieci do kąpieli bez wcześniejszego rozpoznania terenu i pozwoliły na przebywanie w rzece większej liczby dzieci, niż były w stanie nadzorować. Za nieumyślne spowodowanie śmierci, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

6 sierpnia mija druga rocznica dramatycznych wydarzeń, którymi żyła cała Polska. Do tragedii doszło na dzikim kąpielisku w miejscowości Trębaczew (gmina Działoszyn). Matka wraz z opiekunką społeczną zabrała piątkę swoich dzieci nad rzekę. Maluchy chcąc schłodzić się w upalny dzień, weszły do wody. Niestety w tym miejscu Warta miała wyjątkowo wartki nurt. Jedno z dzieci zaczęło się topić, pozostała trójka ruszyła mu z pomocą. Silny prąd rzeki zabrał całą czwórkę – dwie dziewczynki: 7-letnią Hanię i 11-letnią Kasię oraz ich dwóch braci – 14-letniego Mieczysława i o rok starszego Andrzeja.

fot. i wideo: Krzysztof Kardas
Poprzedni artykułWakacje z MGOKiS – program na sierpień
Następny artykułMobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

12 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
anonim
anonim
8 lat temu

Współczuje ….Przykre bardzo ciężko jest życ po takiej tragedii

ołówek
ołówek
8 lat temu

O co dokładnie ma być uzupełniony materiał dowodowy? Pojawiły się jakieś nowe okoliczności?
Swoją drogą, ciekawe czy prokurator też myśli 3 dni do przodu i w swoim życiu chociażby zawodowym analizuje wszystko to, co może mu się przytrafić.

W mojej ocenie kara więzienia nic nie zmieni. Czas spędzony za kratami ma resocjalizować. Pytanie tylko czy w przypadku tej pani najpilniejsza jest kara czy pomoc.
Mam nadzieję, że Sąd dopatrzy się jak najwięcej czynników łagodzących i uniewinni tę kobietę.

rolnik
rolnik
odpowiedział na komentarz  ołówek
8 lat temu

Tym bardziej że ona już swoją karę do końca życia będzie odbywać.

ołówek
ołówek
odpowiedział na komentarz  rolnik
8 lat temu

Dokładnie. Po takiej tragedii, po takim życiowym „doświadczeniu”, człowiek nie jest już chyba w stanie normalnie funkcjonować. Dobrze, że w tej rodzinie jest jeszcze jedno dziecko. Przynajmniej ma się motywację do tego aby dalej jakoś żyć i może widzi się jeszcze jakiś sens tego życia.
Coś okropnego …

dora
dora
8 lat temu

współczuję tej kobiecie jako matka

Internauta
Internauta
8 lat temu

Matka nie omieszkała zaraz po tragedii lansować się na Fejsie. Żenada !

pajak
pajak
odpowiedział na komentarz  Internauta
8 lat temu

Co oznacza „lansować się na Fejsie”?? To że miała swoje konto to znaczy, że robiła z siebie gwiazdę?! Weź się je*nij w głowę Internauta!!!

marzena
marzena
8 lat temu

Strasznie wspolczuje tej pani.Stracila tyle dzieci i jeszcze chca ja karac.To co sie stalo jest wystarczajca kara sama w sobie.Nie ma nic gorszego niz zycie bez swoich dzieci

pajak
pajak
8 lat temu

Szkoda, że w telewizji nie pokazują całościowych wywiadów. Ten mnie wzruszył do łez i pewnie każdego z Was.

Ja
Ja
odpowiedział na komentarz  pajak
8 lat temu

ja mam mieszane uczucia, bo pamiętam jak miejscowa gazeta się pochyliła nad tragedią matki i twierdziła że nieprawda iż udziela wywiadów za pieniądze mimo iż nie jest w stanie zeznawać ( że gazety biorą zdjęcia od znajomych)- a dniu publikacji ją broniącej ukazał się artykuł w superexpresie w którym ta Pani ewidentnie pozował do zdjęcia bodajże z koszulką sportową syna-oczywiście nadal nie będąc w stanie złożyć wyjaśnień co do przebiegu zdarzeń na policji

jan
jan
odpowiedział na komentarz  Ja
8 lat temu

Uważasz tabloidy typu „Fakt” lub „SuperExpress” za rzetelne źródło informacji? Wiesz co to jest fotomontaż?
Nie używaj spójnika ,iż`, bo robisz to błędnie