R e k l a m a
Strona głównaSportZa nami siatkarski weekend

Za nami siatkarski weekend

Od dnia 17 października rozpoczęły się zmagania w młodzieżowych rozgrywkach organizowanych prze Łódzki Związek Piłki Siatkowej. Nasi podopieczni zaczynali od zmagań w kategorii Kadet i Kadetka.

Podopieczni Krystiana Sobierajskiego w wyjazdowym spotkaniu ulegli kadetom KS Wifama Łódź wynikiem 0:3.
Młody zespół oparty na zawodnikach rocznika 1999 i 2000 nie był w stanie zagrozić bardziej doświadczonym kolegom ze stolicy województwa. Jest to jednak początek sezonu i wyniki zostaną jeszcze zweryfikowane w rundzie rewanżowej.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie rozgrywane w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pajęcznie. Kadetki MUKS Libero Pajęczno gościły zespół LUMKS Czarni Szczerców. Zacięta rywalizacja i wiele ciekawych momentów gry do samego końca nie wskazywało zwycięzzcy tego pojedynku. Wygrana pierwszej partii przez zespół Czarnych i chwilowy kryzys w drużynie Libero. Drugi set i wyrównana gra obu zespołów ale w końcówce finał nalezał do naszych siatkarek schodzących z boiska wygrywając 26:24. Trzecia odsłona to tylko formalność za czym poszła wygrana wynikiem 25:12. Prowadząc 2:1 w setach jakby uśpione słabą grą rywalek nastąpiło odwrócenie roli i prym przejęły zawodniczki ze Szczercowa wygrywając czwartego seta 11:25. Najwięcej emocji przyniósł piąty set gdzie oba zespoły walczyły punkt za punkt. Trzy punktowa ucieczka zagrywką wprowadziła trochę zamieszania w zespole Libero lecz poprawa gry pozwoliła zmniejszyć przewagę do wyniku 12:13. W końcówce presję wytrzymały jednak szczercowianki ostatecznie wygrywając 13:15.

Gratulujemy i dziękujemy naszym młodym siatkarkom za pozytywne emocje i zaangażowanie do samego końca. W niedzielę 19 października najmłodszy zespół wyruszył do Łasku gdzie rozgrywany był turniej eliminacyjny Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w którym uczestniczyły zespoły Czwórka I Aleksandrów Łódzki, Lider Budowlani Łódź, MUKS Libero Pajęczno oraz Łaskovia Łask jako gospodarz. Nasze dziewczyny dopiero w ostatnim spotkaniu odnalazły recepturę na grę po wcześniejszych porażkach 2:0 z Aleksandrowem i Budowlanymi wygrywając w tie-breaku. Wygrana pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca i wejście do grupy C kolejnego etapu rozgrywek. Kolejne zmagania już w następny weekend od 24 października. Więcej informacji wkrótce …

tekst i fot.: RoBi
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments