R e k l a m a
Strona głównaWiadomościSukces pajęczańskich maturzystów

Sukces pajęczańskich maturzystów

Na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza możemy przeczytać, iż tegoroczną maturę w pajęczańskiej szkole możemy śmiało nazwać SUKCESEM!

Zdawalność w liceum jest wyższa od średniej krajowej i wynosi 81 % . Na 113 tegorocznych absolwentów liceum jedynie 5 osób nie zdało matury, przed nimi powtórka egzaminu za rok. Kilkanaście osób ma poprawkę egzaminu w sierpniu. W technikum zdawalność egzaminu wynosi 90% , podczas gdy średnia zdawalność w technikach w kraju to tylko 54%. Gratulujemy absolwentom zdanej matury!

Również wyniki z poszczególnych przedmiotów budzą wielkie zadowolenie. Najwyższe średnie osiągnęli uczniowie zdający biologię (średni wynik w szkole 65%) i chemię (średni wynik w szkole 63%) na poziomie rozszerzonym – średnie wyniki z tych przedmiotów w skali kraju to 53% i 50%. Również wyniki z języka polskiego (54%) i matematyki (57%) są wyższe od średnich w kraju. Dobrze wypadły także egzaminy z języka angielskiego i niemieckiego – osiągnęliśmy wyniki nieco powyżej średniej .

Cieszymy się razem z absolwentami, bo dzięki dobrym wynikom egzaminu mają otwartą drogę na wiele prestiżowych kierunków studiów, na pewno spora grupa podejmie studia medyczne, co niewątpliwie jest marzeniem większości uczniów klas biologiczno-chemicznych!

Tegoroczna matura potwierdziła dobrą opinię o poziomie nauczania w naszej szkole.

Przed absolwentami kolejne etapy nauki i dorosłe życie…Życzymy Wam szczęścia i spełnienia Waszych marzeń!!!

tekst: zspajeczno.pl
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments