R e k l a m a
Strona głównaWiadomościSukces uczennicy gimnazjum

Sukces uczennicy gimnazjum

Patrycja Sobankta uczennica Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Pajęcznie zdobyła IV miejsce na szczeblu wojewódzkim w kategorii szkół gimnazjalnych w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Finał wojewódzki, który odbył się 14 kwietnia w Brzezinach został podzielony na dwa etapy. W pierwszym wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania testowe z zakresu wiedzy o działalności Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zagadnienia ratownictwa medycznego, działań operacyjnych i zapobiegania pożarom. W części pisemnej, w której brało udział 24 laureatów ze wszystkich powiatów województwa łódzkiego Patrycja uzyskała największą liczbę punktów.

Po części pisemnej odbyły się eliminacje ustne, w których brało udział 5 finalistów z najlepszymi wynikami. Zawodnicy udzielali odpowiedzi na pytania teoretyczne i wykonywali zadania praktyczne m.in. z zakresu ratownictwa medycznego. Każdy uczestnik miał takie samo pytanie. Taka forma przeprowadzenia części finałowej zagwarantowała emocje do ostatniego pytania.

Finaliści rywalizując ze sobą wykazali się niebagatelną wiedzą i umiejętnościami, dzięki czemu otrzymali jako nagrody: rowery, dyplomy oraz statuetki ufundowane przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP w Łodzi. Nagrody wręczali m.in. przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi m.in. Prezes Zarządu dh Jan Ryś oraz  Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Andrzej Witkowski.

patrycja-dyplom

źródło: Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Pajęcznie
R e k l a m a
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments