R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSzymon Bednarek odebrał nagrodę z rąk Pierwszej Damy

Szymon Bednarek odebrał nagrodę z rąk Pierwszej Damy

Cała drużyna zuchowa z oddziału integracyjnego Publicznego Przedszkola nr 1 „Bajka” w Działoszynie gratuluje zuchowi Szymonkowi Bednarkowi kolejnej wygranej w I ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Moja wakacyjna podróż–stwórz swoją książeczkę”.

Konkurs miał na celu m.in. rozwijanie dziecięcej aktywności plastycznej z użyciem różnych materiałów, kształcenie wyobraźni i inwencji twórczej oraz pogłębianie więzi dziecko – rodzic. Przedmiotem konkursu było wykonanie książki z jednym, samodzielnie napisanym i dotąd nigdzie niepublikowanym utworem literackim w formie rymowanki lub bajki wraz z własnoręcznie wykonanymi ilustracjami. Patronat honorowy nad tym prestiżowym konkursem objęli ambasadorowie wielu krajów. Na pomoc Szymkowi pospieszyła mama Jagoda, która sama jest osobą niezwykle utalentowaną artystycznie i bardzo chętnie wspiera swoje dziecko w różnych inicjatywach i działaniach twórczych. Nagrodę Szymonek odebrał w Warszawie, z rąk pani prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy.

W podróży do stolicy towarzyszli mu nie tylko dumni rodzice, ale również dwuletnia siostrzyczka Natalka. Ta podróż stała się dla rodziny okazją do chwilowego zatrzymania się na przystanku życie, a ponieważ przedszkole znajduje się nieopodal portu lotniczego Okęcie Szymonek mógł w rzeczywistości podziwiać fascynujące go zawsze maszyny lotnicze. Swoją wygraną udowodnił.że warto mieć marzenia i je spełniać.

Jako poszukujący nauczyciel znalazłam wiele propozycji konkursowych na tegoroczne wakacje dla kilku swoich uzdolnionych plastycznie wychowanków. Zadałam tym samym dowolną pracę domową na wakacje. Odpowiedziała między innymi Pani Jagoda. I dzisiaj świętujemy kolejny ogólnopolski sukces Szymonka. Znalazł się na podium w grupie zwycięskiej trójki przedszkolaków, w kategorii dzieci 5-6-letnie. W ubiegłym roku szkolnym Szymonek stał się sponsorem i Mikołajem dla swoich koleżanek i kolegów z przedszkola, gdyż też wygrał w ogólnopolskim konkursie plastycznym bogaty zestaw zabawek firmy „Wader”. Jako wychowawca i opiekun artystyczny wszystkich prac konkursowych wychowanka jestem szczególnie dumna i szczęśliwa, a że nagroda pojawiła się w okolicy Dnia Nauczyciela, śmiem twierdzić, że takie sukcesy swoich podopiecznych są dla mnie największą nagrodą i największym dodatkiem motywacyjnym w pracy opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi. Gratulujemy sukcesu i czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych konkursów oczywiście również o zasięgu ogólnopolskim.

Krysiak Koryna

fot.: Jagoda Bednarek
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
mama
mama
7 lat temu

Gratulacje dla Szymonka jak i rodziców i Pani wychowawczyni.