R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoTłumy wiernych na uroczystości ustanowienia sanktuarium

Tłumy wiernych na uroczystości ustanowienia sanktuarium

W niedzielę 11 października w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie odbyło się poświęcenie kaplicy Błogosławionych Dzieci Fatimskich – Franciszka i Hiacynty. Dekretem księdza arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo pajęczańska świątynia została ustanowiona Sanktuarium Dzieci.

Uroczystą msze świętą celebrował biskup Antoni Długosz. Podczas odprawianych tego dnia nabożeństw poświęcona została kaplica Błogosławionych Dzieci Fatimski oraz wyrzeźbione w drewnie stacje drogi krzyżowej wykonane przez lokalnego artystę Marka Urbańskiego.

Tego dnia odbyło się również Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, które poprowadziła założycielka PKRD – Madzia Buczek.

Po zakończeniu uroczystości, proboszcz pajęczańskiej parafii ksiądz Szymon Gołuchowski zaprosił wszystkich wiernych na słodki poczęstunek.

Reportaż z uroczystości będzie można zobaczyć na antenie telewizji Trwam w najbliższy piątek (16 października) o godz. 17:30. Regionalne Spotkanie PKRD transmitowane było na żywo przez Radio Maryja – link do audycji.

R e k l a m a
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments