R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęczno"Usta milczą, dusza śpiewa" - koncert Anity Urban w Pajęcznie

„Usta milczą, dusza śpiewa” – koncert Anity Urban w Pajęcznie [WIDEO]

Gromkie brawa i owacje na stojąco towarzyszyły koncertowi Anity Urban – absolwentki Zespołu Szkół w Pajęcznie. Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu oczarowała pajęczańską publiczność prezentując oprócz pięknych kreacji i scenicznej urody najwyższy kunszt wokalny.

Anita Urban to utalentowana absolwentka Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie. Jest laureatką Złotego Słowika. W dorobku artystycznym posiada pierwszo i drugoplanowe role operetkowe i musicalowe. Obecnie można ją usłyszeć na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu m.in. jako: Księcia Orlovskiego (Zemsta nietoperza), Opinię Publiczną (Orfeusz w piekle), Mary Smith (Mayday), Gołdę (Skrzypek na dachu), Arystokratkę (Evita).

Zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół w Pajęcznie, Stowarzyszenie Absolwentów ZS w Pajęcznie oraz MGOKiS w Pajęcznie koncert zgromadził tłumy miłośników muzyki operowej. Artystkę przywitała dyrektor ZS w Pajęcznie Iwona Stefanek, która z dumą podkreślała korzenie byłej uczennicy pajęczańskiego liceum. Na czas uroczystości hala sportowa za sprawą klimatycznej scenografii przygotowanej przez Iwonę Gołębiowską przemieniła się we wspaniałą salę koncertową.

W niemal dwugodzinnym programie znalazły się kompozycje z okresu międzywojennego, przeboje musicalowe oraz arie operetkowe. Usłyszeliśmy słynne utwory: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Seksapil”, „Nikt , tylko ty…”, „Czardasz”, „Usta milczą, dusza śpiewa”. Nad brzmieniem i oświetleniem czuwał Tomasz Gołębiowski z MGOKiS w Pajęcznie. Każdą z trzech części koncertu poprzedzały prezentacje multimedialne przedstawiające dorobek artystyczny oraz ciekawostki i anegdoty z bogatego życiorysu Anity Urban, które przytaczał prowadzący galę Sebastian Barczak.

Artystce udało się trafić do serc publiczności, czego dowodem był wspólny śpiew, żywiołowe brawa, owacje na stojąco i prośba o bisy. Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół Iwona Stefanek wspólnie z prezesem Stowarzyszenia Absolwentów Jackiem Lewerą wręczyli artystce bukiet czerwonych róż oraz podziękowania na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania.

 

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
pol
pol
8 lat temu

Wspaniały występ gratuluję i życzę powodzenia ..

anowi
anowi
8 lat temu

Dziękuję za możliwość podziwiania wspaniałego talentu naszej Pajęczanki! Pani Anito jest Pani wspaniała! zaczarowała nas pani swoim głosem i wdziękiem.

Mika
Mika
8 lat temu

Gratulacje

sonia
sonia
8 lat temu

Byłam, słyszałam, gratuluję.