R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoWernisaż "Wizja lokalna" Wojciecha Beśki

Wernisaż „Wizja lokalna” Wojciecha Beśki [ZDJĘCIA]

W Pałacu Męcińskich w Działoszynie odbył się wernisaż fotografii Wojciecha Beśki.

Autor zdjęć jest człowiekiem wielu talentów. Podróżnik, animator kultury, kurator licznych wystaw i wydarzeń fotograficznych. Założyciel Klubu Miłośników Fotografii. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Zdjęcia Wojciecha Beśki ukazywały się m.in. w Angorze, Gazecie Wyborczej, oraz w magazynie PODRÓŻE.

Zorganizowana w ubiegły piątek wystawa „Wizja lokalna” jest pokłosiem albumu wydanego przez Starostwo Powiatowe w Pajęcznie: Walory przyrodnicze i kulturowe powiatu pajęczańskiego. Ekspozycja zawiera kilkadziesiąt fotografii i jest swoistą podróżą po ciekawych zakątkach naszego powiatu. Wśród zdjęć znajdziemy m.in. przepiękne pejzaże, perełki architektury, zdjęcia z lotu ptaka, przyrodę oraz te z ukrytym przekazem, które autor ceni najmocniej:

Najbardziej podoba mi się zdjęcie, które zrobiłem na Skoczylasach, to jest takie mityczne dla mnie miejsce. Tam się wychowywałem, tam spędzałem wakacje. To jest takie miejsce, które codziennie rano albo przy zachodzie słońca jest spowite mgłą i troszeczkę wygląda jak taki oniryczny spektakl, który praktycznie co wieczór czy poranek się tam odbywa. Bardzo lubię to miejsce i bardzo lubię to zdjęcie – tłumaczy artysta.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem. Imprezę uświetnił występ zespołu Blues Trio z gościnnym udziałem Stanisława Rubika. Zespół zaprezentował utwory ze świeżo wydanej płyty zatytułowanej CYRK. Fotografie Wojciecha Beśki będzie można podziwiać przez najbliższe trzy tygodnie w Pałacu Męcińskich w Działoszynie.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
4 lat temu

Piękna wystawa!

Olka
Olka
4 lat temu

Piękne zdjęcia, lokalne krajobrazy niby znane ale z innej z perspektywy…polecam zobaczyć:)

Foto_graf
Foto_graf
4 lat temu

Zdjęcia ładne ale tak naprawdę to zasługa pani poseł stąd, gdyby nie zablokowała obwodnicy Pajęczna to ciekawe gdzie Pan Beśka by robił zdjęcia jak by się kurzyło wszędzie. Albo jak by nie zabrała kasy na OSP to by jeździli tymi nowymi wozami i wtedy Panie Wojciechu zonk. Podziwiam zdjęcia ale nie ma informacji o prawdziwym mecenacie pani poseł i to jest skandal.