R e k l a m a
Strona głównaWiadomościWięcej patroli policji w Działoszynie

Więcej patroli policji w Działoszynie

Komendant Powiatowy Policji  podpisał kolejną umowę na tzw. służby ponadnormatywne. Tym razem będą to patrole na terenie miasta Działoszyna.
Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy Działoszyn podpisano porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych policjantów ze środków samorządu działoszyńskiego.

Umowę wykupienia przez samorząd dodatkowych patroli policyjnych podpisał Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyna Rafał Drab i Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie podinsp. Grzegorz Czubakowski. Zgodnie z nią policjanci będą pełnić służbę prewencyjną na terenie miasta w dniach ustalonych z władzami miasta.

 

 

patrole w działoszynie umowa

 

Należy zaznaczyć, że przedmiotowe służby policjanci będą pełnić w ramach swojego wolnego czasu.  Ponadnormatywne służby mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i porządku na terenie miasta. Policjanci podczas tych służb będą częściej niż zwykle patrolować rejony grupowania się tzw. elementu przestępczego. Będą również zwalczać zachowania szczególnie uciążliwe dla mieszkańców miasta, pozyskiwać informacje o zjawiskach patologicznych, zabezpieczać imprezy, kontrolować miejsca sprzedaży i spożywania alkoholu, co ma na celu ujawnianie osób naruszających przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Podobne porozumienia zostały podpisane również z władzami Gminy i Miasta w Pajęcznie.

tekst i foto: asp.  Mieczysław Botór, KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments