R e k l a m a
Strona głównaWiadomościWolontariusze w pełnej gotowości

Wolontariusze w pełnej gotowości

W piątek 14 listopada w Sali kina „Świteź” odbyło się spotkanie Wolontariuszy projektu Szlachetna Paczka działających na terenie Pajęczna i okolic. To już drugie spotkanie tego grona. Grupa SuperW jest mocno zmotywowana i działa bardzo prężnie.

– Jesteśmy na ostatnim etapie odwiedzania rodzin w potrzebie z naszej okolicy. Poznaliśmy już wiele historii ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. To piękne, że te osoby potrafiły otworzyć się przed nami i opowiedzieć o swoim życiu, które nierzadko różni się od tego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni – mówi  Aneta Walaszczyk.

22 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl zostanie otwarta internetowa Baza Rodzin w całej Polsce. Darczyńcy, po przeczytaniu opisów trudnej sytuacji rodzin, będą mogli wybrać tą, dla której zechcą zrobić paczkę. Następie z darczyńcą skontaktuje się wolontariusz, który jest opiekunem danej rodziny i poinstruuje w przygotowaniu podarunku.

W Szlachetnej Paczce konkretny człowiek, lub grupa ludzi pomaga wybranemu człowiekowi. Pomoc jest mocno zindywidualizowana, dlatego też wolontariusze podczas spotkań z rodzinami dokładnie sprawdzali ich potrzeby. Paczki, które dostaną rodziny powinny odpowiadać właśnie tym konkretnym potrzebom. Staramy się dawać ludziom impuls do zmiany swojej sytuacji, ale jednocześnie chcemy, aby paczki miały wartość prezentu, który uszczęśliwi te osoby i da im wiarę w to, że sami mogą poradzić sobie w życiu. Gorąco zachęcam wszystkich ludzi o dobrym sercu, do zaangażowania się w projekt i przeżycia czegoś wyjątkowego, bo przecież „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Jestem przekonana, że ludzie mieszkający na naszym terenie mają w sobie chęć pomagania, szczególnie, gdy ta pomoc jest realna i trafi do kogoś, kto mieszka nieopodal – dodaje Aneta Walaszczyk.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
9 lat temu

piekny project