R e k l a m a
Strona głównaWiadomościWywiad z wójtem Januszem Komarem

Wywiad z wójtem Januszem Komarem

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z wójtem gminy Strzelce Wielkie.
W obszernym wywiadzie Janusz Komar odpowiedział na większość przysłanych przez Was pytań.
W pierwszej części wójt wypowiada się na temat:

  • świetlicy w Dębowcu
  • nepotyzmu w gminie
  • pozyskanych środkach zewnętrznych
  • oczyszczalni ścieków
  • chodnika w Skąpej

Druga część to odpowiedź na pytania o:

  • budowę orlika
  • budynek po zlikwidowanej szkołe w Wistce
  • stowarzyszeniu „Mam pomysł”
  • oraz planach na przyszłość

 

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

31 KOMENTARZE

guest

31 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kris
kris
9 lat temu

Czemu tak sztywno na stojaka?

Tomasz Dygudaj
Tomasz Dygudaj
9 lat temu

W nawiązaniu do wypowiedzi Wójta chcę podkreślić, że sporny odcinek drogi ma niecałe 600 metrów a nie kilometr. Mówiąc kilometr poddaje się opinię publiczną pewnej manipulacji. Bo jakiś „ktoś” z innego rejonu gminy powie: „kilometr drogi to dużo! a ile to będzie kosztować?” W odpowiedzi na petycję złożoną przez mieszkańców Skąpej na ręce Wójta, nie padło słowo, że Zarząd Urzędu Marszałkowskiego „zastanowi się” nad wybudowaniem brakującego odcinka chodnika. W piśmie przesłanym do UG w Strzelcach Wielkich pojawiła się informacja, cytuję: „na etapie opracowania ww dokumentacji odbywały się konsultacje z przedstawicielami Gminy Strzelce Wielkie na organizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w… Więcej »

Tomasz Dygudaj
Tomasz Dygudaj
odpowiedział na komentarz  Tomasz Dygudaj
9 lat temu

Niestety nikt mieszkańców Skąpej nie zapoznał z projektem przebudowy drogi. Do dnia dzisiejszego nikt nie wie co się będzie działo. A obietnice były ze strony gminy, że będziemy na bieżąco informowani. Według Wójta poprzez protest mieszkańców Skąpej budowa drogi zostanie przeciągnięta w czasie, gdyż inwestycja miała rozpocząć się w 2014r. Niestety sprzeczne informację przekazuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, gdzie w strategii rozwoju przewiduje przebudowę odcinka drogi biegnącego przez miejscowość Skąpa na lata 2015-2020. Wójt w udzielonym wywiadzie „podejrzewa, że może doprojektują” chodnik na spornym odcinku, jednak gwarancji takiej nie daje bo zgodnie z pismem z Urzędu Marszałkowskiego informuje: ”… Więcej »

Tomasz Dygudaj
Tomasz Dygudaj
odpowiedział na komentarz  Tomasz Dygudaj
9 lat temu

Mieszkańcy Skąpej nie chcą obietnic. Skoro Urząd Marszałkowski informuje w oficjalnym piśmie, że nie było starań to gdzieś jest przekłamanie. Mieszkańcy Skąpej nie będą biernie czekać na to aż zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym i „ręką w nocniku”. Dziwnym zbiegiem okoliczności w momencie projektowania przebudowy drogi biegnącej przez miejscowość Skąpa, ktoś wydał decyzję o skróceniu odcinka drogi na którym będzie obowiązywał znak „teren zabudowany”. Może takie postępowanie miało na celu zmniejszenie wartości inwestycji bo mozna było odstapić od budowy chodnika na odcinku „niezabudowanym”. Tylko nikt nie bierze pod uwagę, że mieszkańcy a głównie dzieci muszą poruszać się tym odcinkiem by… Więcej »

ciekawski
ciekawski
9 lat temu

Nepotyzmu w gminie-odpowiedź coś nie bardzo wyszła Panie Wójcie,a i to porównanie na koniec ,,ni z gruszki ni z pietruszki,, obraźliwe . Co innego bać się tego co nieznane, a co innego kupić obligacje np. bankruta.

Tylko pan Janusz Komar!!!
Tylko pan Janusz Komar!!!
9 lat temu

Ludzie! W Strzelcach nie było i nie będzie lepszego wójta niż pan Janusz Komar. Ponniście mu nogi umyć i wodę wypić!!! Nikt tyle nie zrobił dla gminy co pan Janusz! I nie piszcie paszkwili o panu Komarze, panu Ziębie, panu Danielewskim. To dzięki nim słońce nadal wstaje nad naszą gminą!!!

Donald T.
Donald T.
9 lat temu

Wojt sie wcale nie wypowiedzial o neptyzmie. Nie odniosl sie do.faktu zatrudnienia synowej przedsiebiorcy od ktorego kupil ziemie pod budowe domu. Co do swietlicy w debowcu to tylko potwierdzil fakt ze nie jest wykorzystywana tak jak nalezy
W ciagu roku swietlica byla uzytkowana kilka razy a na jej montwydano duze pieniadze. Wedlug wojta jest wszystko ok. Wedlug osob kontrolujacych tez! Pewnie znaja racje Wojta

Donald T.
Donald T.
9 lat temu

Co do obligacji to ok bo zawsze nizsze koszty niz kredyt. Tylko czy ktos je kupi????
Cala wypowiedz jest na marnym poziomie mysle ze z czegos !( czytal bo nie patrzyl w kamere !

rusłana
rusłana
9 lat temu

dlaczego wywiad na stojąco? bo wójt Komar do stołka się za wszelką cenę nie przyczepia 🙂

Mesaja
Mesaja
9 lat temu

Kurcze wypowiada się jak półdebil. Człowiek na stanowisku powinien znać jakiś zasób słów, którego mógłby użyć 🙂 Obejrzałem do tego poziomu zero i dalej nie mogę, niestety. Słucha się go jak jakiegoś chłopka roztropka :/ Jak on kiedyś był dziennikarzem to ja współczuje tej gazecie. Tyle w temacie

ciekawski
ciekawski
odpowiedział na komentarz  Mesaja
9 lat temu

Jakim tam dziennikarzem, rozwoził po gminach lokalną gazetę.

Donald T.
Donald T.
9 lat temu

Na temat nepotyzmu i pytan o konkretne osoby zatrudniane w gminie odpowiedzi praktycznie nie bylo. Wójt skupil sie na prostych tematach. Na temat obligacji wystarczylo udzieli odpowiedzi w kilku zdaniach a nie rozgadywac sie.

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
9 lat temu

Witam Wszystko się zgadza w kwestii kontroli Wójt zaproponował Wywiad środowiskowy a Pani Beata zaproponowała z kim ten wywiad ma być zrobiony bo nie kto inny jak Beata Wojewoda jeździła z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego i wybrała 16 osób z kilkuset które zamieszkują obie miejscowości Dębowiec Mały i Wielki które pozytywnie sie wypowiedzą, pewnie więcej nie znalazła bo nie każdy na szczęście jest na garnuszku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, i nie każdy boi się stracić tą pomoc a co do 17 osoby to była to osoba która zgłosiła ten fakt w Urzędzie Marszałkowskim. Naprawdę trzeba nie mieć rozumu żeby się chwalić… Więcej »

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
9 lat temu

Ciekawe jakie odpowiedzi usłyszymy w drugiej czesci wywiadu?
Nadal bedzie Wojt uroczo mowil, ze lubi odpowiadac na dobre pytania?
Tylko niech zacznie wreszcie odpowiadac bo narazie to tylko mydli ludziom oczy

kasia
kasia
9 lat temu

Obligacje komunalne – emisja niepubliczna 1. Emisja obligacji samorządowych powszechnie dokonywana jest przy udziale podmiotów organizujących emisję, którymi są głównie banki. Bank ten jest Agentem i często gwarantem emisji, co oznacza,że to bank obejmuje obligacje. 2. Bank zobowiązuje się do zorganizowania i przeprowadzenia w ramach wynagrodzenia wszelkich rozliczeń finansowych związanych z objęciem Emisji Obligacji Komunalnych . 3. Gmina Strzelce Wielkie emituje obligacje w celu restrukturyzacji długu i obniżenia kosztów jego obsługi (zamiana istniejącego kredytu (odsetki 3%) na obligacje (odsetki 1,4%)), a żaden bank nie musi ich zakupić (nikt ich nie musi kupić), ponieważ emisja obligacji jest równoznaczna z ich objęciem.… Więcej »

Gość
Gość
9 lat temu

Brawo „Kasia” , nareszcie ktoś w sposób konkretny i naukowy wytłumaczył im co to są obligacje.
Poprzednie wypowiedzi to żenada i nieuctwo.
O bank nie masz powodu się martwić, bo on pieniądze z obligacji inwestuje podwójnie .
Jak tego nie rozumiesz to idż do szkoły ( wójt dobrze powiedział że niektórzy jeszcze ” ŁORZÓM KÓNIM”)

ciekawski
ciekawski
9 lat temu

Gość ty to żona czy siostra , a może brat ?

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
9 lat temu

Wojt nie wie jaki jest koszt budowy orlika bo sie tym nigdy nie interesowal.
To nie jest tak ze gmina ponosi polowe kosztow budowy takiego obiektu.
Najlepiej w kazdej wsi wybudowac boisko a pozniej niech chwasty sobie rosna bo nie bedzie mial kto dbac o ten obiekt

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
9 lat temu

Wojcie najwyzsza pora przypomniec sobie o porazkach!

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
9 lat temu

Szkoda ze Wojt nie odpowiedzial na wszystkie zadane pytania a bylo tam jeszcze kilka bardzo ciekawych. A moze nie chcial na wszystkie odpowiedziec!

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
9 lat temu

Jak myslicie kto zamieszka w budynku po bylej szkole w Wistce?
Ja juz mam pewne typy a Wy?

Buli
Buli
9 lat temu

Ludzie! Opamiętajcie się!!!

Komar jawnie trzyma z PO, co było widać jak przyjeżdzali do Strzelec. Jakby mógł to Rylowej by w d*** wszedł!
Nie dajcie się dalej mamić oszustowi! Co? Znów obieca większe renty i emerytury mieszkańcom gminy? Dlaczego media o tym nie napiszą? Przecież to jest jawny oszust!

GŁOSUJĄC NA KOMARA TO TAK JAKBY WYBRAC TUSKA NA WÓJTA! TEGO CHCECIE?

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
9 lat temu

Trzeba miec jaja by sie postawic Dorotce Ryl. Najlepiej przytakiwac PO to moze po wyborze nowego wojta stary dostanie posadke w samym Urzedzie Marszalkowskim w biurze rzeczy znalezionych

qwe
qwe
odpowiedział na komentarz  obrońca uciśnionych
9 lat temu

Jaja? A to co my w III Rzeszy żyjemy czy w okupacji sowieckiej, że mamy bać się komuś postawić?

obrońca uciśnionych
obrońca uciśnionych
9 lat temu

A po co sie kazdy pcha na stolek kazdy wie. Kasa i wyrabianie sobie znajomosci a dokladniej ukladow.
Czy choc jeden z „naszych” radnych przekazuje diete na cel spoleczny? Nie znam takiego. A ja bym tak zrobil bedac radnym bo to jest praca spoleczna dla ludzi. Dziwie sie tym ktorzy maja duze dochody i majatki i nie rezygnuja z diety! Panowie radni miejcie jaja !

gosc
gosc
9 lat temu

z tego co ja obserwuję to w gminie Strzelce Wielkie dużo dzieje się dobrego władze gminy dużo robią dla społeczeństwa i młodzieży ale niektórym to by dali górę złota na podwórko i będzie źle. najłatwiej jest pisać o tym co jest złe co robi mój sąsiad ale siebie i swoich działań nie widzi nikt widać takie już polskie społeczeństwo „Jeśli kultury nie ma w sercach ludzi, to nigdzie indziej nie ma jej na pewno”. a tak na marginesie jak ktoś nie wiem o czym mówi to leje wodę w swoich wypowiedziach i trochę musi pokrzyczeć. a i jeszcze jedno jak… Więcej »

ciekawski
ciekawski
odpowiedział na komentarz  gosc
9 lat temu

Gość trochę sam sobie przeczysz , ja też często zaglądam na Twoje Pajęczno.pl i jestem zaskoczony, że tyle i to na wysokim poziomie koncertów i konkursów jest organizowane . Relacje z tych imprez są najciekawsze na Twoje Pajęczno.pl
Dzięki tej stronie Twój idol za Strzelec Wielkich mógł się wypowiedzieć ,a to że nie wszystkim ta wypowiedź się podoba, mają do tego prawo. Cytat :”Wielu obdarzyła natura talentem współczucia, niewielu współradości.” jak ulał pasuje do Ciebie.

gosc
gosc
9 lat temu

liczy się całokształt a nie ostatnie 7 newsów