R e k l a m a
Strona głównaWiadomościZakończono remont DW 483 w Bogumiłowicach

Zakończono remont DW 483 w Bogumiłowicach

Ponad 7,15 mln złotych kosztowała rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 483 przebiegającej przez miejscowość Bogumiłowice (gmina Sulmierzyce).
We wtorek 16 grudnia odbył się odbiór robót.

Remont niemal dwukilometrowego odcinka trwał rok, jednak teraz droga zyskała zupełnie nowy wygląd. W ramach inwestycji jezdnia została poszerzona do szerokości 7 metrów, położono nowe chodniki, wybudowano zatoki autobusowe oraz wykonano przepust. Dodatkowo wykonano także zjazdy, oświetlenie, odwodnienie i ścieżkę rowerową.

Inwestycja powstawała w dużej mierze dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, oprócz poprawy bezpieczeństwa, przyczyniła się również do powiązania regionalnej sieci dróg województwa łódzkiego z siecią dróg krajowych numer:  8, 12, 14 oraz 42 oraz drogą wojewódzką nr 491 w Częstochowie.

Droga ta stanowi ciąg komunikacyjny łączący centralną część województwa łódzkiego z częścią południowa oraz województwem śląskim. Odbywa się na niej zarówno ruch tranzytowy, w tym ruch samochodów ciężarowych (np: związany z bliskością odkrywkowej kopalni węgla brunatnego) autobusów, jak i lokalny ruch pojazdów osobowych, maszyn rolniczych, rowerzystów i pieszych.

fot.: Marcin Rozpędowski 
źródło:  ZDW w  Łodzi
R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
irek
irek
9 lat temu

super…żeby tak wszędzie w Polsce lokalnej było

Drogowiec
Drogowiec
9 lat temu

Po wybudowaniu S8: DK12 nie prowadzi już z Łasku do Piotrkowa, DK8 zmieniła się na DK74, więc ,,artykuł” to same nieścisłości.

Sylwek
Sylwek
9 lat temu

Droga nie tylko na tych naprawdę dobrych fotografiach, wygląda naprawdę dobrze. Gdy przejeżdżało się tamtędy podczas prac widać było, że robi się to porządnie. Oby więcej takich remontów w naszej okolicy.