R e k l a m a
Strona głównaWiadomościZamiast piwa - sprzątanie lasu

Zamiast piwa – sprzątanie lasu

Ostatnimi czasy popularna na facebooku jest zabawa w „Piwne nominacje”, która przyszła do nas z zachodu. Polega na wypiciu za jednym razem butelki piwa i nominowaniu kolejnych osób (najczęściej trzech), które mają wykonać to samo zadanie. Niektórzy modyfikowali zabawę i zamiast jednego piwa wypijali dwa, co bardziej krzepcy wybierali wódkę.

To co zrobiła jedna z mieszkanek Pajęczna przebija ich wszystkich. 23-letnia Klaudia, bo o niej mowa, została nominowana przez koleżankę do wypicia piwa, jednak zamiast tego, postanowiła zrobić coś innego, wykonać dobry uczynek – wysprzątać ze śmieci kawałek pobliskiego lasu. Na niewielkim obszarze udało się jej zebrać 2 worki śmieci.

W rozmowie z Twoje Pajęczno Klaudia podzieliła się z nami swoimi uwagami:

– Moim zdaniem , jeśli mamy podjąć się jakiegoś wyzwania to powinno być ono bardziej bardziej ambitne, wymagające poświęcenia i godne uwagi. Wypicie piwa to żaden wyczyn, ale mam nadzieję, że poprzez moje działanie stworzy się nowy trend, który pozwoli wykreować coś co będzie bardziej pożyteczne i będzie służyło nam wszystkim. Nie chodzi przecież o to, żeby każdy teraz poszedł sprzątać las, ale by zrobił jakikolwiek dobry uczynek. Jestem przekonana że każdy taki uczynek wykonany chociażby przez część osób uczestniczących w zabawie przyniesie ogromny efekt. Potrzeba tylko chęci.

Działanie Klaudii zwróciło przy okazji uwagę na kolejny problem jakim są zaśmiecone lasy. Skoro na niewielkim obszarze udało się zebrać dwa 120 litrowe worki śmieci to możemy się tylko domyślać jak duża ilość leży porozrzucana w lasach na terenie naszego powiatu.

Mamy nadzieję, że akcja Klaudii nie obejdzie się bez pozytywnego echa, być może, jak mówiła bohaterka akcji, przyczyni się to do stworzenia nowego trendu, gdzie zamiast wypicia alkoholu nominacje będą się odbywać na zasadzie spełnienia dobrego uczynku.


23-letnia Klaudia jest już dobrze znana użytkownikom naszego portalu, niedawno bowiem brała udział w konkursie Miss Powiatu, którego byliśmy organizatorem.
R e k l a m a

11 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

11 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
MM
MM
9 lat temu

chociaz jedna ma troche wiecej poukladane w glowie 🙂

qwe
qwe
9 lat temu

Dokładnie, super inicjatywa! A te cała hołota, które bawi się w te zabawy z nominacjami do picia piwa to te puszki i butelki w te lasy i przydrożne rowy wywala.

bb
bb
9 lat temu

Jedna normalna… i w dodatku bardzo ładna 😀

klaudia
klaudia
odpowiedział na komentarz  bb
9 lat temu

Dziękuję;)

grinPys(k)
grinPys(k)
9 lat temu

No to pozamiatane! Pani Klaudio jest Pani cudowna, obiecuję że każdy napotkany przeze mnie Żubr (nieważne czy szklany, czy aluminiowy) zostanie odprowadzony do najbliższego punktu ZOO (zakład oczyszczania okolicy). Jeśli nakręci Pani drugą część filmu, będę też zbierał Perły !

klaudia
klaudia
odpowiedział na komentarz  grinPys(k)
9 lat temu

Obiecuje że to na pewno nie ostatnia podjęta przeze mnieinicjatywa;) Gratuluję poczucia humoru. Rozumem że chodzi o perły które można dostać bez kaucji?

bb
bb
9 lat temu

Ja chciałbym posprzątać z Panią cały świat 😀

klaudia
klaudia
odpowiedział na komentarz  bb
9 lat temu

Ok;) proszę się odezwać na fb, przyda się każda pomoc

Pajęczak
Pajęczak
odpowiedział na komentarz  klaudia
9 lat temu

chętnie się skontaktuję i pomogę posprzątać w następnym materiale, do kogo konkretnie trzeba się odezwać?;)

reg
reg
9 lat temu

Cieszę się,że znalazł się ktoś rozgarnięty

"ogarnij sie"
"ogarnij sie"
8 lat temu

mi tez sprzatała w pokoju, cudowna xD