R e k l a m a
Strona głównaWiadomościZatrzymano nieletnich sprawców rozboju.

Zatrzymano nieletnich sprawców rozboju.

Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci Komisariatu Policji w Działoszynie zatrzymali trzech sprawców rozboju. Do przestępstwa doszło wczoraj około 12:40. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie dostał zgłoszenie o wyrwaniu torebki przez trzech mężczyzn w Działoszynie na ul. Grota Roweckiego. Sprawcy podbiegli do 59-letniej kobiety i wyrwali jej torebkę po czym uciekli pieszo w kierunku przystani kajakowej.

W wyniku natychmiastowo podjętych działań na ul. Podłęcznej w Działoszynie funkcjonariusze Policji zlokalizowali trzech mężczyzn którzy zostali rozpoznani przez napadniętą kobietę. Po krótkim pościgu cała trójka została zatrzymana.

Jak się później okazało sprawcami byli nieletni, dwóch 15-latków i 14-latek wszyscy mieszkańcy gminy Działoszyn. Młodociani przestępcy nie posiadali przy sobie skradzionej torebki jednak wskazali miejsce jej porzucenia. Resztę rzeczy policjanci ujawnili na odcinku prowadzonego pościgu za sprawcami rozboju. Wśród skradzionych przedmiotów był: portfel z pieniędzmi, dokumenty, karta do bankomatu oraz telefon komórkowy. Wszystkie przedmioty zostały odzyskane i wróciły do właścicielki. Z uwagi na wiek sprawców za swój czyn odpowiedzą przez Sądem Rodzinnym w Wieluniu.

źródło i foto: policja.gov.pl
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments