R e k l a m a
Strona głównaWiadomościZawodniczki Meduzy w Kadrze Narodowej

Zawodniczki Meduzy w Kadrze Narodowej

Sportowy sukces Meduzy Pajęczno na początku 2015 roku. Dwie zawodniczki pajęczańskiego klubu otrzymały powołania do Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu To efekt bardzo dobrej postawy podopiecznych Pawła Wolskiego w minionym roku.

W gronie reprezentantek Polski w gronie juniorek starszych (16-letnich) znalazła się Klaudia Jura – uczennica Gimnazjum Publicznego w Pajęcznie, zaś jej młodsza klubowa koleżanka Martyna Skrzypecka otrzymała powołanie do kadry juniorek młodszych (14-letnich). Obie w roku 2014 wyróżniły się bardzo dobrymi wynikami w swoich rocznikach.

Pierwsza to finalistka Mistrzostw Polski juniorek 15-letnich z pływalni 50-metrowej. W rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła w nich 6 miejsce, zdobywając jednocześnie drugą klasę sportową zawodniczek 17 i 18-letnich, a więc trzy lata starszych. Do  sukcesów na arenie ogólnopolskiej Klaudia „dołożyła” jeszcze trzy finały B imprez mistrzowskich, jak również zwycięstwa w kilku mocno obsadzonych mitingach pływackich m.in. w Oleśnicy, Wrocławiu, Radomiu, Pawłowicach oraz Oświęcimiu. Aktualnie jest najlepszą grzbiecistką województwa łódzkiego w roczniku 1999.

Jej klubowa koleżanka – Martyna Skrzypecka – w roku 2014 była powołana do kadry województwa łódzkiego młodzików 13-letnich. Powołanie do Kadry Narodowej dały jej wyniki w stylu dowolnym, gdzie wiosną ubiegłego roku uzyskała wynik na poziomie drugiej klasy sportowej 15-latek i przez kilka tygodni mogła pochwalić się trzema rezultatami dającymi jej miejsca w pierwszej trójce rankingowej młodziczek w Polsce. Obecnie Martyna jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – szkoły, w której swoją karierę sportową zaczynał m.in. Paweł Korzeniowski, medalista mistrzostw Europy i Świata oraz olimpijczyk z Aten, Pekinu oraz Londynu.

Warto dodać, że niewiele zabrakło, aby w Kadrze Narodowej na rok 2015 w gronie 17-latek znalazła się jeszcze jedna zawodniczka Meduzy – Julia Mesjasz. Dwukrotna finalistka Letnich Mistrzostw Polski 16-latków z Gorzowa Wielkopolskiego z długiej pływalni miała najtrudniejsze kryteria do spełnienia, jeśli chodzi o kwalifikację do grona kadrowiczów – zabrakło jej zaledwie jednego miejsca rankingowego, aby otrzymać powołanie.

Sukces Meduzy, jak podkreślają trenerzy, nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie finansowe zarówno Urzędu Miasta w Pajęcznie, jak również sponsorów – Cementowni Warta w Trębaczewie oraz firmy WKG Trading z Raciszyna. Dzięki wsparciu otrzymanemu od tych instytucji pływacy z Meduzy mogli w odpowiedni sposób szlifować swoje umiejętności na zgrupowaniu przez letnimi mistrzostwami w 2014 roku, jak również startować w szeregu zawodów na arenie ogólnopolskiej.

Tekst: Grzegorz Boroń
meduza_powolanie_kadra
Foto: Martyna Skrzypecka (z lewej) oraz Klaudia Jura otrzymały w połowie stycznia powołanie do Kadry Narodowej Juniorek w pływaniu na rok 2015
R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

3 KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
8 lat temu

brawo dziewczyny Pajęczno jest z was dumne !! 🙂

Kibic
Kibic
8 lat temu

Super dziewczyny!!!!!
Gratulacje!!!

Antoni
Antoni
8 lat temu

BRAWO !!! Tak trzymać….