R e k l a m a
Strona głównaWiadomości"Bezpieczna kobieta"

„Bezpieczna kobieta”

bezpieczna-kobieta

Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie zaprasza do udziału w akcji pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”. Akcja prewencyjna finansowana przez Miejsko Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz współorganizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie.

W trakcie kursu szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzą ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie.

Kurs jest całkowicie bezpłatny, skierowany do pełnoletnich mieszkanek naszego miasta i powiatu będzie trwał 3 tygodnie. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pajęcznie na ul. Wiśniowej przeprowadzą policjanci z wydziału prewencji i instruktorzy policyjni.
Celem szkolenia jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa kobiet i zdobycie przez nie umiejętności obrony przed napastnikiem.
Akcja „Bezpieczna Kobieta” składa się z następujących bloków tematycznych:

Część teoretyczna:

– Przekazanie uczestniczkom podstawowych informacji o przestępstwach zaistniałych na terenie naszego powiatu, których ofiarami były kobiety;
– zapoznanie ze sposobami działania sprawców przestępstw oraz z czasookresem ich występowania.
– przedstawienie wiadomości z dziedziny prewencji kryminalnej – zabezpieczania się przed niebezpieczeństwem ze strony potencjalnego przestępcy.
– zwrócenie uwagi na: sposób zachowania, ubierania się, znajdowania się w określonym miejscu i czasie potencjalnej ofiary przestępstwa.
– przekazanie informacji na temat instytucji i placówek mogących służyć pomocą w przypadku stania się ofiarą przestępstwa.

Część praktyczna:
3 spotkań z instruktorem policyjnym mających na celu doskonalenie się poprzez powtarzanie: podstawowych uderzeń, przyjęcia postawy w stosunku do atakującego, blokowania uderzeń oraz uwalniania się z uchwytów stosowanych przez napastnika.

 

[alert type=”info” title=””]

Wszystkie panie, które chcą zgłosić swój udział w szkoleniu prosimy o kontakt telefoniczny do KPP Pajęczno pod numerem telefonu:  034-311-41-15 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30, gdzie zostaną udzielone również wszelkie dodatkowe informacje.
Termin rozpoczęcia szkolenia 30 styczeń 2015 roku o godz. 18:00 i kolejne 2 piątki tj. 6 i 13 luty 2015 roku.

Uczestnicy szkolenia zobowiązani będą do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w zajęciach samoobrony oraz zapoznania się z regulaminem i stosowania się do nich.

[/alert]

tekst: asp. Mieczysław Botór
plakat: UGiM Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments