Dożynki Gminne 2017 Suchowola

0

Wójt i Rada Gminy Rząśnia oraz Starostowie Dożynek serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Dożynkach Gminnych, które odbędą się w niedzielę 3 września na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli.

Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej oraz kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą jej istotę, która w tym dniu dzielimy z dobrą zabawą.

Święto Dziękczynienia za plony rozpocznie uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego przez Suchowolę i Msza św. polowa, która zostanie odprawiona o godz. 14:00 na dożynkowej scenie. Festyn Dożynkowy rozpocznie się o godzinie 16:30 koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, po której wystąpi Kabaretowa Grupa Biesiadna, zespół muzyczny TAKT oraz gwiazda wieczoru: zespól rock-polo SŁAWOMIR.

Podczas festynu nie zabraknie i innych atrakcji: wystawy maszyn rolniczych, stoisk informacyjnych jednostek pracujących na rzecz rolnictwa, atrakcji dla dzieci, zimnych napojów oraz darmowej porcji jedzenia dla każdego.

Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

 

Poprzedni artykułOgólnopolskie Targi Końskie – wrzesień 2017
Następny artykułKolejna przegrana Zawiszy Pajęczno