R e k l a m a

koniec górniczego eldorado?

Pajęczno Forum Forum mieszkańców powiatu pajęczańskiego koniec górniczego eldorado?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 127)
 • Autor
  Wpisy
 • #67906 Reply
  zły
  Gość
  #67907 Reply
  Kalina
  Gość

  I tak, powolutku, znikają przywileje jednych, żeby mogli się paść drudzy. Widocznie to państwo nie takie bogate, jak opowiadają rządzący.Chyba coś im się w rachunkach pokiełbasiło. Sprawdza się stare porzekadło:”Nic nie jest dane na wieczność”. Swoją drogą, ciekawe, kto będzie następny? Komu jeszcze coś odbiorą?

  #67909 Reply
  paj
  Gość

  i bardzo dobrze w Kleszczowie to już ludziom się w 4 literach się poprzewracało od tej forsy z kopalni być może teraz szanse na kopalnie otrzymają biedniejsze gminy np Pajęczno wiem rozmarzyłem się ale kto wie gdyby nasze nieroby z gminy się postarali 😉

  #67913 Reply
  zSulmierzyc
  Gość

  Nie doczytałeś. Biorą dla siebie czyli na kolejną rządową agencje. Ludzie g…no będą z tego mieli.
  Wiesz kolejni prezesi, dyrektorzy, misiewicze

  #67915 Reply
  epaj@wp.pl
  Gość

  Ciekawe jak Sulmierzyce to przyjma. bo w rankigu z grudnia 2017 gmina Sumlnierzyce jest na 6 miejscu zadluzenia na mieszkanca(ok 4900zł/mieszk)i ciekawe za co te spalacą inwestycje na ktore chetnie brali kredyty!
  Ja patrze troche inaczej, gdyz uwazam ze jak jest kopalnia czy podobna inwestycja to jest praca. Przeciez dzieki Kopalni zyja cale rodziny z naszych terenow,z Belchatowa czy Piotrkowa.Skutki np trzesienia odczuwaja wszyscy tylko pobliskie gminy dostaja kase a juz dalej to sie nie nalezy mimo ze widac pekniecia na domach albo na polach opadla woda i jest wszedzie sucho.

  #67917 Reply
  Lokalny
  Gość

  Niech posłanka zmienia prawo tak aby regionowi nie szkodzić, niech sąsiednie gminy też coś z tego mają. Najłatwiej zabierać na biurokrację i się bawić.

  #67921 Reply
  paj
  Gość

  lokalny od kiedy jedna posłanka może zmienić prawo ? ale w jednym masz rację niech sąsiednie gminy też coś mają zwłaszcza te biedniejsze bo jak mówię ludziom w kleszczowie to już w tyłkach się przewraca

  #67922 Reply
  zSulmierzyc
  Gość

  paj ty to od Posłanki jesteś? Gminy nic z tego nie będą miały. Istota jest ze cala kasa idzie po prostu na nowy urząd i tyle. Rownaja do dołu i tyle.

  #67923 Reply
  paj
  Gość

  zSulmierzyc nie jestem od żadnej posłanki po drugie wyraźnie mowie żeby włodarze gminy się postarali o jakieś korzysci i mieszkańcy by mieli z tego jakieś zyski masz problem z czytaniem ze zrozumieniem czy co ?

  #67924 Reply
  Kalina
  Gość

  Przeczytaj zalinkowany artykuł. Jeżeli z 20 mln, zrobią się 2, to czym chcesz się dzielić? Oni odbierają, nie rozdzielają.

  #67926 Reply
  Komór
  Gość

  Na Rządowym Centrum Legislacji jest ich „biznesplan”. Kilkadziesiąt milionów złotych samo utrzymanie tego tworu 🙂 Pieniądze zostaną przeżarte. Gminy uchwalały miejscowe plany wpuszczając w swoje granice szkodnika ale otrzymując za to rekompensatę. Ciekawe co na to gminy w okolicach Złoczewa? Zmienia się reguły w trakcie gry i tyle. epaj@wp.pl nie porównuj skutków tąpnięć w Rząśni z tymi w Pajęcznie albo osuszenia Sulmierzyc do Strzelec np. Druga sprawa Sulmierzyce się zadłużają przecież tam trwa ofensywa inwestycyjna. Unia będzie dawać kasę jeszcze 2 lata i później szlus. Wg mnie to dobre posunięcie. Kopalnia będzie płacić podatek od nieruchomości na przykład więc sie nie martw na zapas z czego spłacą.

  #67939 Reply
  zły
  Gość

  najbardziej mogą być z siebie dumni wyborcy pisu z gmin które ciągnęły gruby hajs za górnictwo 🙂 gratulacje

  #67908 Reply
  paj
  Gość

  i bardzo dobrze w Kleszczowie to już ludziom w dupach się przewracało od tej forsy z kopalni być może teraz szanse na kopalnie otrzymają biedniejsze gminy np Pajęczno wiem rozmarzyłem się ale kto wie jakby nasze nieroby w gminie się postarali to kto wie 😉

  #67953 Reply
  toja
  Gość

  Kalina ty naprawdę jesteś taka pusta czy tylko udajesz pisze ci jak byk że stracą tylko dwie gminy które dostawały najwięcej pieniędzy reszta trafia do państwowego funduszu i dlatego tutaj trzeba upatrywać szansy dla innych gmin a nie tylko lamentować zreszta po co ja to pisze komuś z ograniczeniem mózgowym

  #67955 Reply
  Komór
  Gość

  Za to ty jesteś zdrowo szurnięta jeśli myślisz, że którakolwiek z gmin zobaczy złotówkę z tej kasy 🙂

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 127)
Odpowiedz do: koniec górniczego eldorado?
Twoje informacje