R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaBlond włosy - odcienie, które wybierają kobiety

Blond włosy – odcienie, które wybierają kobiety

Kolor blond nie zawsze oznacza tę samą barwę. Niektóre kobiety mają jaśniejsze, niektóre ciemniejsze odmiany. Blond włosy, które z nich są obecnie najpopularniejsze oraz czy wszystkie pasują tak samo każdej kobiecie?

Blond włosy – odcienie jaśniejsze

Przeczytaj o grzywce na boki!

Praktycznie wszystkie kolory blond są obecnie na topie, ale nic nie może się równać z tymi najjaśniejszymi. W przypadku koloru włosów zawsze trzeba pamiętać o ich doborze pod karnację. Jasne kolory dobrze pasują do bledszej skóry. W przypadku jasnego koloru blond trzeba pamiętać o jednej ważnej sprawie – lubi on z czasem żółknąć i szybko tracić swój blask. Tylko poprawna pielęgnacja włosów pozwoli w pełni uniknąć takich problemów.

Blond włosy – odcienie jaśniejsze można rozpoznawać po opakowaniach farb. Trzeba znać się jednak na oznaczaniu, które występuje na danym pudełku. Pierwsze cyfry danego numeru oznaczają tak zwany poziom kolorystyczny. Zaczynają się od najciemniejszych barw, a kończą na tych najjaśniejszych. Numer 1 będzie oznaczał czerń, żeby przechodzić w brąz, a na końcu w blond. Interesujące nas odcienie można spotkać przy końcowych cyfrach. 8 oznacza jasny blond, 9 mocno jasny blond, z kolei 10 bardzo mocny jasny blond. Numerem 11 oznaczone są blondy specjalistyczne.

W przypadku jasnego blondu też pomyśleć o kierunku kolorystycznym. Może być neutralny, pod co podchodzi np. beż lub blond naturalny. Najlepiej jednak pasuje kierunek ciepły, czyli miedziany, złocisty, a nawet lekko czerwonawy. Jasny blond najlepiej pasuje kobietom o żółtym odcieniu cery. Bardzo dobrze pasuje dziewczynom z piegami oraz o piwnych lub zielonych oczach. Ponadto świetnie będzie pasował dziewczynom o naturalnych, złotych refleksach.

Na BeautyPedia Patt znajdziesz recenzję błyszczyków Clarins -> https://beautypediapatt.pl/clarins-instant-light-natural-lip-perfector/

Blond włosy – odcienie ciemniejsze

Popularnym kierunkiem kolorystycznym są również barwy zimne. Dzielą się między innymi na perłowe, opalizujące, platynowe, popielate i podchodzące pod srebro. Są one popularniejsze niż odcienie jaśniejsze, dzięki czemu dużo łatwiej dostać farby i szampony pielęgnujące. Zimny blond pasuje kobietom o porcelanowej, przezroczystej cerze, najlepiej o lekko różowym zabarwieniu. Sprawdzają się również w przypadku błękitnych albo ciemnobrązowych oczach, ewentualnie innych ciemniejszych barwach.

W przypadku ciemniejszych odcieni trzeba pamiętać o tym, żeby naturalny kolor włosów był chłodny. Nie powinien mieć dodatkowych złotych refleksów. W przypadku oznaczeń na pudełkach również trzeba patrzeć na pierwsze cyfry. Dla ciemniejszych odcieni przeznaczone są numery: 7 oznaczające zwykły blond oraz 6, czyli ciemny blond.

Blond włosy – odcienie beżowe

Alternatywą dla odcieni jaśniejszych i ciemniejszych jest popularny ostatnio beż. Najlepiej pasuje on do kobiet o jaśniejsze karnacji, które jednak mają z natury ciemniejsze włosy. Cera takich dziewczyn jest najczęściej ziemista i szarawa, która wygląda na odrobinę zmęczoną. Beż pozwoli rozświetlić trochę twarz i dodać jej odrobiny życia. W przypadku ziemistej skóry warto zadbać o krem z witaminą C, dzięki czemu nadamy jej trochę promienistego i ożywczego charakteru.

Beż nie wymaga dodatkowego rozjaśniania, przez co nie trzeba dbać tak mocno o końcówki. Nie widać też po nim oznak suchości włosa, co często zdarza się w przypadku najjaśniejszych odcieni. Może sprawdzić się idealnie dla osób z delikatnymi włosami, z natury bardzo cienkimi. Beż pozwoli odrobinę zatuszować problemy wynikające z kruchości włosa.

Blond włosy – odcienie i ich pielęgnacja

Wybranie odpowiedniego odcienia pod swoją cerę czy kolor naturalnych włosów to dopiero połowa sukcesu. O swoje blond włosy trzeba też odpowiednio dbać. Pielęgnacja powinna wiązać się z częstą regeneracją i nawilżaniem. Najlepiej pomagać sobie szamponami oczyszczającymi. Warto też pomóc sobie odżywką dobraną pod kolor włosa. Ważne jest też stosowanie masek do włosów, wystarczy to robić raz w tygodniu. Podstawą jest też codziennie mycie włosów oraz odpowiednie ich wysuszanie suszarką. W ten sposób odcień może utrzymywać się przez parę długich miesięcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a