R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaCo zamiast stołu w kuchni? Jak wykorzystać małą przestrzeń?

Co zamiast stołu w kuchni? Jak wykorzystać małą przestrzeń?

Co zamiast stołu w kuchni? Jak wykorzystać małą przestrzeń?

Stół i mała kuchnia – aranżacje

Aranżacja małej kuchni nie jest łatwa. Zazwyczaj, mając do dyspozycji niewielki metraż, nie ma miejsca na to, by stanął w tym pomieszczeniu stół jadalniany. Czy to oznacza, że posiadając małą kuchnię, nie można pozwolić sobie na posiłki z rodziną? Oczywiście, że nie. Przeglądając aranżacje wnętrz na stronie AboutDecor, można znaleźć wiele sposób na funkcjonalne zaaranżowanie nawet najmniejszej przestrzeni.

Blat przy oknie

Zatem, jakie są alternatywy dla stołu w kuchni? Dobrym pomysłem jest długi blat przy oknie. Stołki barowe, taborety oraz hokery sprawią, że będziesz mógł zjeść posiłek razem ze swoją rodziną. Jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu maksymalnie zagospodarujesz dostępną przestrzeń. Możesz przemyśleć również zakup blatu na kółkach. W ten sposób będziesz mógł przesuwać go w dowolne miejsce w zależności od potrzeb danej chwili.

Składany stół

Inna możliwość to składany stół przymocowany do ściany. Mając do dyspozycji niewielki metraż, możesz umieścić wszystkie potrzebne meble po jednej stronie kuchni, natomiast przeciwległą ścianę zaaranżować na małą jadalnię. Składany stół oraz taborety sprawdzą się doskonale w małym pomieszczeniu. W czasie gotowania możesz go złożyć, aby mieć więcej miejsca. Z kolei podczas obiadu, zapewni wystarczającą przestrzeń dla wszystkich domowników.

Wyspa kuchenna

Jeśli kuchnia łączy się z salonem, pomiędzy pomieszczeniami można umieścić wyspę kuchenną. Będzie ona nie tylko doskonałym miejscem do spożywania posiłków, lecz także ich przygotowywania. To dodatkowa przestrzeń robocza, która także znakomicie oddziela kuchnię od pokoju dziennego.

Mała kuchnia aranżacje niewielkiej przestrzeni

Zarówno mała, jak i duża kuchnia w kształcie litery L musi być maksymalnie funkcjonalna. Warto wykorzystać każdy dostępny centymetr pomieszczenia. Przeglądając aranżacje, np. na stronie AboutDecor, możesz zauważyć, że w małej kuchni szafki kończą się pod samym sufitem. Na samej górze umieść rzeczy oraz urządzenia, których rzadko używasz. Podziel ją również na strefy. Dzięki temu kuchnia będzie doskonale zorganizowanym pomieszczeniem. Strefa gotowania, przygotowywania posiłków, zmywania, a także strefa jadalniana. W każdej części umieść potrzebne urządzenia. Dzięki temu nie będziesz musiał ich szukać, gdy będą potrzebne.

Aranżacje – kuchnia i jej styl

Dobry plan oraz rozmieszczenie mebli jest bardzo ważne. Niewielka kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna, jednak nie możesz zapominać także o estetyce. Na odbiór wizualny mają wpływ kolory. W przypadku niewielkiej kuchni najlepiej sprawdzą się jasne barwy. Stonowane odcienie bieli, beżu czy szarości optycznie powiększą pomieszczenie. Wybierając meble, dobrym rozwiązaniem będą szafki z frontami wykończonymi na połysk. Sprawiają one wrażenie luster. W jasnym wnętrzu świetnie sprawdzą się ciemne meble. Będą one stanowić przyjemny kontrast. Wybierając rodzaj szafek, zastanów się nad przeszklonymi frontami. Dzięki temu będziesz mógł w swojej kuchni eksponować kieliszki czy porcelanę.

Czy urządzanie małej przestrzeni może być łatwe?

Urządzenie niewielkiej przestrzeni nie jest zadaniem łatwym, jednak przy odpowiednim podejściu i wiedzy, wszystko jest możliwe. Szukasz pomysłu na aranżacje? Kuchnia może być wykonana w różnym stylu. Jeśli nie możesz się zdecydować na jeden konkretny, inspiracje znajdziesz na stronie AboutDecor. Dzięki poradom i wskazówkom ekspertów z pewnością stworzysz małą, przytulną oraz funkcjonalną kuchnię.

R e k l a m a