R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaHalo Wieluń, czyli tradycyjne forum w nowoczesnym wydaniu

Halo Wieluń, czyli tradycyjne forum w nowoczesnym wydaniu

Pytania, ogłoszenia, porady, a także codzienne sprawy mieszkańców regionu – to najczęściej poruszane tematy w serwisie Halo Wieluń. Serwisie, który przypomina tradycyjne forum, ale w nowoczesnym wydaniu. To tutaj internauci mogą zapytać o najlepszego lekarza, fryzjera lub kosmetyczkę w okolicy.

Od samego początku Internetu jednym z podstawowych założeń globalnej sieci miało być zapewnienie szybkiej wymiany informacji. Współcześnie internauci wymagają, by wymiana ta była jeszcze szybsza, działała jeszcze sprawniej, a informacja docierała do ściśle określonego grona adresatów.

Zmierzch epoki for internetowych

Przez wiele lat naprzeciw tym wymaganiom wychodziły fora internetowe, które zrzeszały użytkowników zainteresowanych konkretną tematyką lub regionem. Fora stanowiły tym samym prawdziwą skarbnicę wiedzy na wiele różnych tematów. Ich podstawową siłę stanowiła wiedza i doświadczenie użytkowników oraz chęć dzielenia się tym z innymi.

Wraz z pojawieniem się i rozwojem portali społecznościowych siła oddziaływania for internetowych zaczęła spadać, a wiele z nich upadło. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, część osób stwierdzi, że dobrze się stało, inne zaś z sentymentem wracają do czasów, gdy o wszystko można było zapytać na forach. Tak czy inaczej, te czasy już nie powrócą i czy tego chcemy czy nie, wszyscy musimy teraz odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości.

Halo Wieluń jako przykład nowoczesnego forum

Dosyć ciekawym pomysłem połączenia idei tradycyjnego forum internetowego z nowoczesnością w postaci portali społecznościowych jest serwis Halo Wieluń. Użytkownicy korzystający z tej platformy mogą dodawać wątki dotyczące różnych tematów, inni zaś mają możliwość publikowania odpowiedzi na te wpisy. Co ciekawe, odpowiedzi można dodawać zarówno w samym serwisie, jak również na fanpage’u Halo Wieluń w portalu społecznościowym Facebook. Tym samym różnego rodzaju ogłoszenia Wieluń są w zasięgu ręki każdego internauty.

Jakie tematy są poruszane w prezentowanym przez nas serwisie? Mówiąc w skrócie – absolutnie przeróżne. Można wśród nich wymienić między innymi:

  • pytania i prośby o polecenie dobrej firmy lub usługodawcy, np. fryzjera, mechanika, korepetytora, lekarza lub fotografa,
  • pytania dotyczące sklepów i różnego rodzaju placówek, np. dotyczące asortymentu, godzin otwarcia, a także chociażby… uprzejmości personelu,
  • ogłoszenia dotyczące kupna, sprzedaży, wynajmu, czy też przekazywania czegoś całkowicie za darmo,
  • ogłoszenia związane z transportem, przejazdami oraz wspólnymi dojazdami do szkoły czy pracy,
  • wątki związane z ogólnymi poradami i problemami dotyczącymi spraw życia codziennego.

Jak zatem doskonale widać na podstawie przytoczonych przykładów, zakres tematyczny prezentowanego serwisu jest bardzo szeroki. Właściwie każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie, odnajdując się zarówno w roli poszukującego porady, jak i udzielającego jej.

Chcesz, żeby inni Ci pomogli? Pomóż im i Ty!

No właśnie, tak jak wspomnieliśmy – każdy z użytkowników ma możliwość znalezienia się po obu stronach „barykady” – może być zarówno poszukującym pomocy, jak i udzielającym jej. Aby idea takich serwisów, jak ten z Wielunia, miała sens oraz faktycznie służyła społeczeństwu, potrzebni są ludzie gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi. Cóż bowiem po tym, że użytkownik będzie mógł zapytać na przykład o najlepszą pizzerię w mieście Wieluń, jeśli nikt nie zechce udzielić mu odpowiedzi popartej własnym doświadczeniem?

Dlatego właśnie warto nie tylko skupiać się na własnych interesach i zadawać pytania, ale również – w tych kwestiach, na których się znamy – udzielać odpowiedzi i wsparcia innym użytkownikom. Wówczas taki serwis może być naprawdę ciekawą platformą do wzajemnej wymiany informacji, doświadczeń i opinii na konkretne tematy.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
trele morele
trele morele
3 lat temu

Fajny pomysł z tym Halo Wieluń, będę zaglądać. Dzięki za info